MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koronkowe Anioły w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 grudnia 2016, 10:00
Aktualizacja: 10:03
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Od paru tygodni odwiedzamy dzieci, uczestniczące w warsztatach organizowanych w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. Tematem wczorajszych (5.12) zajęć były „Koronkowe Anioły”. Po raz kolejny okazało się, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Warsztaty odbywają się w ramach projekty „Większy Kawałek Słońca”.

Uczestnicy za pomocą nożyczek tuszu, wody, pędzelka i zmazika przedstawiły swój wizerunek anioła.

- Starami się wykorzystać takie materiały, z którymi dzieci na co dzień nie obcują. Ale tak naprawdę najważniejsze jest to co dziecko przeżywa pracując. Dla mnie, dydaktyka, bardzo istotne jest to, jakie emocje wzbudza u dzieci sama praca i czy są zadowolone. Dzisiaj stosujemy atrament i zmaziki do piór. Koronka powstanie nie poprzez proces przyklejania klasycznej koronki, tylko dzieci same będą te wzory nanosić na papier - powiedziała Maria Szubart.

Jest też ważna informacja dla rodziców. W przyszłym roku będą obowiązywały nowe zasady zapisów dzieci na warsztaty. Zapisy na każdy warsztat odbywający się w ramach projektu "Większy Kawałek Słońca" będą przyjmowane zawsze w poniedziałki z tygodniowym wyprzedzeniem.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udana aukcja dzieł sztuki w BWA  

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Gala Senioraliów

Wybory: Zwycięstwo PiS

Jasna strona gier – w BWA

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
579
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%