MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Korona powalczyła tylko w drugiej kwarcie

Wiadomości: Wschowa
Poniedziałek, 11 marca 2013, 17:29
Aktualizacja: 17:32
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo odnotowały młodziczki MKS–u MOS Karkonoszy Jelenia Góra. Na trudnym terenie we Wschowie przyszło im się zmierzyć z miejscową Koroną. Nasze dziewczęta były faworytkami przed tym meczem, ale zespół ze Wschowy walczy o pierwszą czwórkę, która daje awans do dalszych gier więc było wiadomo, że nie będzie łatwo.

Pierwsza kwarta co prawda zapowiadała pogrom miejscowych, ale druga „wyprostowała” zespół jeleniogórski. Jeleniogórzanki zaczęły nieźle i za sprawą dobrej obrony i składnych akcji po pierwszej odsłonie wygrywały 25:8. Druga kwarta to niestety zbyt duża nieskuteczność i błędy. Co prawda w obronie było całkiem nieźle, o tyle w ataku coś nie iskrzyło. Ta część meczu została przez nas przegrana 11:16, jednak przewaga do przerwy pozwoliła na spokojne kontynuowanie meczu w drugiej części.

- Tu nie mieliśmy już problemów od słabszych fizycznie i technicznie rywalek. Mimo, że to nie był koncert gry spokojnie powiększaliśmy przewagę, która na koniec wyniosła 39 punktów. Bardzo mnie ucieszyła dobra dyspozycja zawodniczek podkoszowych Julii Polowczyk (27pkt), Natalii Kobus (20pkt), Wiktorii Szczepańskiej (8pkt), a także rozważna gra zawodniczek obwodowych, które umiejętnie dogrywały piłki pod kosz, gdyż mieliśmy przewagę wzrostu i umiejętności. Cały zespół zasłużył na brawa, ale mimo to potrafimy grać lepiej. Niedługo ćwierćfinały i tam zobaczymy na co stać nasz zespół – powiedział Marcin Markowicz, trener zespołu.

WULKS Korona Wschowa - MKS MOS Karkonosze 42:81 (8:25, 16:11, 9:25, 9:20)

Punkty: Polowczyk 27, Kobus 20, Stefańczyk 12, Szczepańska 8, Kwietoń 6, Kryszpin 5, Suchowierzch 2, Machacz 2, Kuczaj, Chyczewska, Bernaś

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Uciążliwe pogorzelisko

Klasyki w Kowarach

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Lemowisko odmienione

200 pieczątek w 24 godziny

Koło ratunkowe dla Flory?

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
781
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%