MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kopniak polityczny

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 22 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Przedwyborczą atmosferę czuć wyraźnie w Bolesławcu. Tamtejszy prezydent Piotr Roman z Prawa i Sprawiedliwości zwolnił swojego zastępcę Karola Stasika, który chce startować w wyborach z Platformy Obywatelskiej.

Poinformowało o tym Muzyczne Radio. Bolesławiec słynął jako przykład, że koalicja między PiS a PO na poziomie samorządowym jest trwała. Trwała do czwartku, kiedy to wiceprezydent z Platformy stracił stanowisko zwolniony przez swojego szefa, należącego do PiS.

Roman powiedział rozgłośni, że w przypadku kandydowania na urząd prezydenta przez jego zastępcę, współpraca między obydwoma panami może być trudna i nie ułatwi zarządzania miastem.

Sam Piotr Roman również zamierza startować w jesiennych wyborach. Przypomnijmy, że cztery lata temu pokonał swojego adwersarza z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Józefa Burniaka.
12 listopada do wyborów ma stanąć również Burniak.

Prezydent Roman szuka kandydata na stanowisko odwołanego zastępcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święto Niepodległej w Jeleniej Górze

Święto Białej Laski

O rozpadających się górach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kazimierzp 22-09-2006 16:50
Piotr Roman razem z Karolem Stasikiem działali w ramach Unii Wolności. Potem ta partia zawadzała im więc jeden stał się miłosnikiem PiS, a drugi PO. Kiedyś Karol Stasik był ambitnym działaczem Stronnictwa Demokratycznego, a Piotr Roman "bezpartyjnym" marsząłkiem sejmiku jeleniogórskiego. Potem był czas, że współpracowali dla dobra miasta.Swego Bolesławca. Jak wynika z tej decyzji to dobro tego miasta mają w ... Najwazniejsze dla nich jest dobro ugrupowania, własnego wyniku wyborczego. Może by tak kopnąc w ... tych wszystkich przedstawicieli partii a przyglądnąć się tym którzy nie szukają oparcia w dużych organizacjach politycznych, a w mieszkańcach. Może to się uda!?! Podobno chcieć to móc!
~m13 22-09-2006 17:46
kaziu dobrze wiesz ze piotr.r tego nie chciał chciał działac razem dla miasta..ale to jego za-ca musiał to zrobic..bo taka byla decyzja schetyny szkoda bo boleslawiec wyg;adal na miasto bez wad jelenieg góry
~karol 25-09-2006 7:41
W Jeleniej też jest ciekawie za sprawą Schetyny. Mając niezłych radnych PO na prezydenta wystawia Obrębalskiego, który nie chce , ale musi (przegrać?).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Świętują Niepodległość

Kontakty w BWA

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
787
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%