MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Kopniak polityczny

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 22 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Przedwyborczą atmosferę czuć wyraźnie w Bolesławcu. Tamtejszy prezydent Piotr Roman z Prawa i Sprawiedliwości zwolnił swojego zastępcę Karola Stasika, który chce startować w wyborach z Platformy Obywatelskiej.

Poinformowało o tym Muzyczne Radio. Bolesławiec słynął jako przykład, że koalicja między PiS a PO na poziomie samorządowym jest trwała. Trwała do czwartku, kiedy to wiceprezydent z Platformy stracił stanowisko zwolniony przez swojego szefa, należącego do PiS.

Roman powiedział rozgłośni, że w przypadku kandydowania na urząd prezydenta przez jego zastępcę, współpraca między obydwoma panami może być trudna i nie ułatwi zarządzania miastem.

Sam Piotr Roman również zamierza startować w jesiennych wyborach. Przypomnijmy, że cztery lata temu pokonał swojego adwersarza z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Józefa Burniaka.
12 listopada do wyborów ma stanąć również Burniak.

Prezydent Roman szuka kandydata na stanowisko odwołanego zastępcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Harcerze z nową siedzibą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kazimierzp 22-09-2006 16:50
Piotr Roman razem z Karolem Stasikiem działali w ramach Unii Wolności. Potem ta partia zawadzała im więc jeden stał się miłosnikiem PiS, a drugi PO. Kiedyś Karol Stasik był ambitnym działaczem Stronnictwa Demokratycznego, a Piotr Roman "bezpartyjnym" marsząłkiem sejmiku jeleniogórskiego. Potem był czas, że współpracowali dla dobra miasta.Swego Bolesławca. Jak wynika z tej decyzji to dobro tego miasta mają w ... Najwazniejsze dla nich jest dobro ugrupowania, własnego wyniku wyborczego. Może by tak kopnąc w ... tych wszystkich przedstawicieli partii a przyglądnąć się tym którzy nie szukają oparcia w dużych organizacjach politycznych, a w mieszkańcach. Może to się uda!?! Podobno chcieć to móc!
~m13 22-09-2006 17:46
kaziu dobrze wiesz ze piotr.r tego nie chciał chciał działac razem dla miasta..ale to jego za-ca musiał to zrobic..bo taka byla decyzja schetyny szkoda bo boleslawiec wyg;adal na miasto bez wad jelenieg góry
~karol 25-09-2006 7:41
W Jeleniej też jest ciekawie za sprawą Schetyny. Mając niezłych radnych PO na prezydenta wystawia Obrębalskiego, który nie chce , ale musi (przegrać?).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Roboty na Dworcowej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Porządki przy cmentarzu

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
959
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%