MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Konwój pełen darów serca

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 19 grudnia 2006, 14:45
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Około tysiąca paczek pełnych świątecznych prezentów dostaną uczniowie z miasta i powiatu dzięki piątej już edycji akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem”. Bożonarodzeniowe dary trafiły do szkół już od poniedziałkowego poranku.

Konwój mikołajowej kwesty w Jeleniej Górze to już tradycja, o której podtrzymanie starają się straż miejska, policja, straż pożarna, Miejski Zakład Komunikacyjny oraz liczni sponsorzy.
Wszyscy organizują zbiórki słodyczy, zabawek, żywności, zimowej odzieży oraz innych prezentów.

– Paczki trafiły już do wielu szkół – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, pomysłodawca i koordynator kwesty.
Zbiórka żywności i zabawek w dalszym ciągu jeszcze trwa miedzy innymi w Caurefourze, Kauflandzie oraz Tesco. Są tam kontenery, do których mieszkańcy mogą wkładać przeznaczone do zrobienia paczek, swoje dary serca.

Wolontariusze PCK zbierają również pieniądze na ten cel. Duże zaangażowanie wykazali też uczniowie szkół średnich i gimnazjów, którzy za pakowanie towarów zbierają pieniądze.

Poniedziałkowy konwój wystartował z placu Ratuszowego. Za akcję podziękował wszystkim prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Jako symboliczny prezent otrzymał od darczyńców bombkę.

Korowód złożony z radiowozów SM, policji i straży pożarnej, autobusu MZK oraz pojazdów sponsorów, ruszył ulicami śródmieścia w kierunku Szkoły Podstawowej nr 7. Tam wyznaczono pierwszy przystanek, a z podarunków ucieszyli się uczniowie „siódemki”.

Później konwój trafił do innych placówek oświaty.
Dzieci nie kryły radości, a wiele z nich nie mogło się doczekać by zobaczyć co jest w środku.
– Bardzo cieszę się, że mikołaj dał nam prezenty – mówi Kasia. Ciekawa jestem,co jest w środku, ale cieszyć się będę i tak, cokolwiek to będzie. A chciałbym dostać laleczkę i słodycze – dodaje.

Poza służbami mundurowymi w kweście swój udział mają też liczni sponsorzy, którzy w tym roku okazali się bardzo szczodrzy. Im, jak również wszystkim, którzy włączyli się do zabawy, dzieci oraz rodzice i dyrekcje szkół bardzo dziękują.
Dla wielu najmłodszych jest to jedyny większy prezent z okazji świąt Bożego Narodzenia. Część paczek trafiła, bowiem, do dzieci z rodzin najuboższych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konferencja naukowa w Politechnice

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~klarenz 19-12-2006 20:02
no i fajnie, że dzieci się cieszą :)
~Do wszystkich zaangazowanych 19-12-2006 20:06
Wspaniala akcja - serdeczne dzieki
~Obserwator 19-12-2006 22:30
Moi drodzy ale mam jedno pytanko dlaczego kobiety są przyjmowane do pracy w Policji skoro one do niczego sie nie przydają, a tylko zajmują miejsca na których jest bardzo dużo chętnych młodych i wysportowanych mężczyzn, a którzy lepiej by spełniali wymagania niż one?
~witek 19-12-2006 22:59
do obserwator fajny masz komentarz w stylu kononowicz za to Ci dzieki tu nie chodzi o kobiety w policji tylko o dzieci dla ktorych zrobiono paczki i powinienes podziekowac albo gratulowac z udanej "akcji" a sie czepiasz kobiet a sila miesni to nie wszystko!!!!!!!!
~witek 19-12-2006 23:00
a sam dziekuje za zorganizowanie takiej akcji!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zycze wszystkim wesolych i spokojnych swiat:)
~Agnieszka 20-12-2006 0:10
...mlodych, wysportowanych,a po trzydziestce przewaznie bezzebnych, z wyrazna lysina czolowa oraz browarowym brzuszyskiem.Obserwatorze, rowniez zaliczasz sie do tej dynamicznej grupy ?
~Jony 20-12-2006 0:29
Obserwator w pełni się z Tobą zgadzam, czekam aż się tym w końcu ktoś zainteresuje bo to chyba nie jest normalne, ale zastanawia mnie jeszcze jedno dlaczedo w radiowozie tam gdzie przeważnie wozi się lumpów, brudasów i ćpunów z AIDS wiezione były paczki dla dzieci-zdjęcia drugie od dołu....
~ehh 20-12-2006 1:38
chociażby dlatego iż jest równouprawnienie!! A skoro już zostały przyjęte do tej pracy, to napewno nie na zasadzie ładnej buzi, tylko raczej umiejętności i predyspozycji. Więc drogi Obserwatorze zapewne drogie panie konkurowały z panami, ale zdecydowały w tej rywalizacji o posadę właśnie posiadane wartości, umiejętności itp. Pozdrawiam!
~Pro-fan 20-12-2006 10:28
W miejscu, gdzie teraz przebywam widuję co wieczór właśnie policjantki w akcji. Są one szczególnie efektywne (lepsze od mężczyzn) w rozwiązywaniu sporów rodzinnych i awantur spowodowanch nadużyciem alkoholu, a to przecież znaczny odsetek wszystkich interwencji. A prezenty w radiowozie ? Policja stara się być pomocna, a obrywa jeszcze za to i to przy okazji Bożego Narodzenia. Wstyd Jony (czy może Johny).
~Do Pro-fan 20-12-2006 13:45
Policja ma różne samochody nie tylko radiowozy cywilnych też ma sporo, chociażby samochód służbowy komendanta, dlaczego akurat radiowóz, chyba po to żeby było bardziej medialnie .
~Jacek P. 20-12-2006 13:53
Jasne Policjantki są bardziej efektywne-- w czym ? Czesto robie zdjęcia do gazety na interwencjach i widze nieraz ja czterech potężnych Policjantów ( mężczyzn ) nie może sobie poradzić z jakimś naćpanym kafarem np: pewien czubek z Klonowica , albo ćpum z Kasprowicza i jakoś nie moge sobie wyobrazić w takiej sytuacji kobiety, pewnie poprosiła by go ładnie żeby się uspokoił-napewno by posłuchał He he. Prawda jest taka że kobiety owszem mogą pracować w Policji ale tylko w biurze, napewno nie na ulicy i nic tu nie ma do rzeczy jakaś dyskryminacja tylko zdrowy rozsądek.....
~Do Jony 24-12-2006 10:13
Z czym ty sie zgadzasz ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Wieści z rejsu Pogorią

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Teatr z połową dofinansowania!  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%