Zalogowanych: 4

Koenigssee: Kontuzje krzyżują plany saneczkarzom

Wtorek, 8 stycznia 2013, 11:23
Aktualizacja: 11:24
W piątek (4. stycznia) podczas kwalifikacji w Koenigssee Petyniak/ Wanielista zajęli 10. miejsce z czasem 52,739, a eksperymentalna dwójka Poręba/ Kowalewski nie ukończyła rywalizacji.

Problemy zdrowotne Artura Gędziusa oraz Karola Mikruta sprawiły, że trener kadry Marek Skowroński zdecydował o wystawieniu w kwalifikacjach w Koenigssee dwójki Poręba/ Kowalewski. Gędzius, któremu pękła torebka stawowa zdejmie gips 11. stycznia i wróci prawdopodobnie na zawody w Winterbergu (18/19.I). Zawodnik AZS-u AWF Katowice powróci na tor tydzień wcześniej.

W obecnym sezonie Artur Gędzius przestawił się z jedynek na dwójki i w parze z Jakubem Kowalewskim (obaj Śnieżka Karpacz) osiągają coraz lepsze wyniki, w grudniowych zawodach w Siguldzie awansowali do finału i zajęli ostatecznie 19. miejsce. Perspektywy na przyszłość aktualnych mistrzów Polski są obiecujące:
- Jest duża szansa, że dostaniemy niemieckie sanki, takie z prawdziwego zdarzenia - na nich już można się ścigać. Na tych łotewskich, które mamy już więcej nie da się wycisnąć. Może na koniec sezonu uda nam się potrenować na nowym sprzęcie - powiedział Artur Gędzius.

Klasyfikacja PŚ (po 5 z 9 zawodów):
1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Niemcy) - 500 pkt.
2. Peter Penz, Georg Fischler (Austria) - 370
3. Toni Eggert, Sascha Benecken (Niemcy) - 367
---
20. Artur Petyniak, Adam Wanielista - 85
22. Patryk Poręba, Karol Mikrut - 78
27. Artur Gędzius, Jakub Kowalewski - 60.

W jedynkach jeleniogórzanin startujący w barwach AZS-u AWF Katowice, Maciej Kurowski zajął w Koenigssee 27. miejsce, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 26. pozycję z dorobkiem 72 punktów.