MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kontrola władzy z helikoptera

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 31 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 14:54
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Na wielu dachach hipermarketów we Wrocławiu i w Kotlinie Jeleniogórskiej leży warstwa śniegu - twierdzi wojewoda dolnośląski.

Krzysztof Grzelczyk z pokładu śmigłowca oglądał w poniedziałek, jak realizowane jest jego zarządzenie dotyczące szczególnych środków ostrożności wprowadzonych po katastrofie budowlanej w Katowicach.

Wojewoda dolnośląski uważa, że właściciele obiektów z dużymi płaskimi dachami zachowują się nieodpowiedzialnie. Jego zdaniem nie wyciągnęli odpowiednich wniosków z katastrofy w Katowicach.

Oglądając dolnośląskie miasta wojewoda zaznaczył, że najlepiej sytuacja wygląda w Legnicy, gdzie większość dachów została odśnieżona. Wszędzie tam, gdzie ujawniono potencjalne uchybienia, skierowane zostaną zespoły policji, straży pożarnej i nadzoru budowlanego, które sprawdzą jak gruba jest warstwa śniegu leżącego na dachach. Ekspertyzy mają wykazać obciążenie konstrukcji obiektów. W każdym przypadku niedostosowania się do zaleceń zachowania środków bezpieczeństwa, będą wyciągane surowe konsekwencje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Wpuszczono do rzek 10 milionów pstrągów  

Wsparcie strajkujących

Uroczyście na koniec kadencji

Nowe wieże widokowe

Protest oświaty

Ironman u osadzonych

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
132
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
2%