MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kontrabanda rarytasu

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 4 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2007, 8:55
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Eksluzywne porsche z 1956 roku próbował przemycić z Polski do Niemiec obywatel naszego kraju. Inny Polak wybrał się na zagraniczną dyskotekę w… bagażniku.

Przewoźnik transportował niezwykle rzadki pojazd na lawecie. Zwrócili na nią uwagę strażnicy graniczni na przejściu w Jędrzychowicach. Okazało się, że Polak próbował przewieźć niemal muzealny eksponat, który na zachodnich giełdach może kosztować fortunę: było to zabytkowe auto marki Porche typ 356 A Cabrio wyprodukowane w roku 1956.

Samochód okazał się niekompletny: brakowało silnika, reflektorów i częściowo wyposażenia wnętrza. A przewoźnikowi przede wszystkim brakowało pozwolenia konserwatora zabytków na wywóz takiego cacka z kraju.
Pogranicznicy zabezpieczyli porche, a mężczyźnie pozwolili kontynuować drogę.

To nie jedyne „samochodowe” zdarzenie odnotowane przez Straż Graniczną podczas minionego weekendu.
A to za sprawą trzech mężczyzn, którzy postanowili pobawić się w dyskotece po drugiej strony granicy. Podczas kontroli w Bogatyni dociekliwi pogranicznicy zauważyli dziwne zachowanie kierowcy i pasażera auta.

Sprawdzili samochód i ujawnili nietypową „zawartość” bagażnika. Okazało się, że takie miejsce podróży wybrał sobie trzeci niedoszły imprezowicz, który nie miał ani paszportu, ani dowodu osobistego.
W dodatku kierowca pojazdu prowadził go bez prawa jazdy w kieszeni.

Zamiast hulać na zagranicznej dyskotece, zatrzymani musieli wyjąć portfele i zapłacić za łamanie przepisów: 100 złotych za jazdę bez ważnych dokumentów, 500 złotych za usiłowanie wywiezienia człowieka w bagażniku oraz kolejne 500 złotych za próbę przekroczenia granicy bez paszportu.
Spłukani amatorzy nocnych rozgrywek musieli na piechotę wrócić do domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trasy rowerowe w Złotoryi

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~keller 4-06-2007 16:01
wzięli nas z zakoczenia
~qba 4-06-2007 16:45
pisze sie Porsche
~psikuta do kellera 4-06-2007 16:53
mozesz cos dla mnie zrobic gogusiu?
~Temat 4-06-2007 18:16
To nie Porsche tylko nadwozie tego auta . I pewnie jest z wlukna szklanego a nie z metalu . I pewnie jest to tzw. KITCAR , ktory mozna kupic w USA za jakies $20.000 .Tania reprodukcja auta, mozna kupic takie zestawy do Ferrari , Lamborghini itp . ZADEN TO RARYTAS . A ciekawym polecam strone www.kitcar.com
~fatal 4-06-2007 19:01
wygląda jak Syrena 105 (cabrio), a nie żadne tam Porsche
~www.modlinski.pl 4-06-2007 20:03
Europa to wolny rynek, nawet operatorzy komorek to zaakceptowali, my tez bedziemy musieli, a aukcje unikatowych eksponatow i zabytkow to norma na tym rynku. Jak zwykle teletoobisiowy swiat z dwoma teletoobisiowymi mutantami. pozdro
~Do Temat 5-06-2007 12:59
Całkowicie się zgadzam. To nie pierwsza taka akcja pograniczników. Podobnie jest w przypadku motocykli, każdy wyglądem przypominający starszy to już "muzealny eksponat" i kolejna "udana akcja pograniczników". Uzyskanie pozwolenia na wywóz jest kłopotliwie ponieważ należy posiadać odpowiednią opinię biegłego (co oczywiście odpowiednio kosztuje).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maseczki dla szpitala

Podgórna zarośnięta

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Cieplickie place

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
587
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%