MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Kontener na odzież szpeci zabytkową przestrzeń

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 lutego 2014, 8:18
Aktualizacja: Piątek, 21 lutego 2014, 8:59
Autor: Mea
Fot. Archiwum
– Nasze osiedle jest pod ochroną konserwatora zabytków, a szpeci je nowo ustawiony pojemnik na używaną odzież – napisała do redakcji Czytelniczka ul. Barlickiego w Cieplicach. – Przestawimy go w inne miejsce – zapewnił Zdzisław Milcarek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Fampa”.

- Nasze domy były budowane w 1900 roku, dlatego są pod ochroną konserwatorską. Przez naszą ulicę często spacerują kuracjusze w kierunku wałów przeciwpowodziowych, by podziwiać widoki Karkonoszy. W ubiegłym tygodniu bez wiedzy mieszkańców ustawiono wielki na skwerze obrzydliwy kubeł na zużytą odzież – pisała Czytelniczka. - Można przesunąć go o 100 metrów, gdzie znajdują się kontenery na śmieci – dodała.

Jeleniogórski konserwator zabytków Wojciech Kapałczyński stwierdził, że takie pojemniki nie powinny być ustawiane bez zezwolenia w miejscu objętym ochroną. – Nie wydawałem takiego zezwolenia – stwierdził.
Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Fampa”, do której należą budynki przy ul. Barlickiego podkreślał, jest to zbyt mała ingerencja w zabytkową przestrzeń, by było konieczne występowanie o zezwolenie do konserwatora zabytków.

- Firma zbierająca odzież wystąpiła do nas z wnioskiem o zgodę na ustawienie takiego kontenera. W związku z koniecznością segregacji odpadów uznaliśmy, że taki pojemnik powinien się pojawić na tym osiedlu. Konsultowaliśmy ten pomysł z częścią okolicznych mieszkańców i nie spotkaliśmy się z negatywnym nastawieniem. Pojemnik jest bowiem zielony i niezniszczony – tłumaczył Zdzisław Milcarek.

- Skoro jednak okazuje się, że kontener przeszkadza mieszkańcom, oczywiście przestawimy go w ciągu dwóch tygodni w inne miejsce. Musimy jednak ustalić z jego właścicielem nowy punkt, ponieważ za możliwość ustawienia go na naszym terenie firma zbierająca używaną odzież płaci – dodał.

Prezes prosi mieszkańców, by w różnych sprawach zgłaszali się bezpośrednio do spółdzielni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Stalowe rumaki w Karpaczu

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~-???- 20-02-2014 8:49
kto to pisal nie da sie tego przeczyta
~ 20-02-2014 9:04
a ciuchy z tych kontenerow laduja w ciuchowniach - wiem co pisze bo w jednej z nich znalazlam uszyta przez siebie sukienke, ktora wrzucilam do konteneru na placu skrzyzowanie morcinka niedaleko stawu z łabedziami -- ciuchy z zagranicznych workow inaczej pachna a w niektorych ciuchowniach smierdzi przepoconymi ciuchami
~bogdan 20-02-2014 9:22
Wasze nowoczesne samochody też tam nie pasują bo psują wizerunek, kiedy je poprzestawiacie. Ps.nie chcecie tam pojemnika bo szkoda wan rzeczy oddać lepiej po 1zl sprzedać co nie
~rumcajs54 20-02-2014 9:31
Bardzo ładne poglądowe zdjęcie !
~x 20-02-2014 9:53
taki sam kontener stoi kilka kroków dalej. po co drugi i to w parku gdzie bawią się dzieci. jak spółdzielnia mogła wyrazić na to zgodę. zresztą przy wałach stoi już 12 różnych śmietników do których nie da się dojść takie tam jest bagno. pięknie to wygląda.
~CKI 20-02-2014 10:36
A może by tak postawić te kontenery w mniej eksponowanych miejscach, np przy śmietnikach? Może był by spokój. Na naszym osiedlu nikogo nie pytano o zgodę. Kontener często jest rozbijany i zawartość wala się po terenie. Ratunkuuuuuuu!
~Mam 20-02-2014 10:40
A te wszystkie, w ogromnej ilości, kubły na śmieci stojące wszędzie to Wam nie przeszkadzają. Są piękne?
~kret 20-02-2014 11:29
a lezy przewalony od tygodnia przy ulicy zlotniczej tez go nikt nawet nie sprzata..tez szpeci.. a wóz Drzymały obok starej Wity dentystycznej pzy drodze do dworca PKP???jeszce obok toaleta??To piekne widoki zabytkowej jeleniej. Panie Prezydencie na spacer po Jeleniej....!!!!!!!
~jeżozwierz1 20-02-2014 14:43
Wrażliwość mieszkańców "zabytkowego" fragmentu Cieplic przy ul. Barlickiego jest modelowa. Wrzucenie nowoczesnego kawałka blachy w postaci kontenera pomiędzy 100-letnie kamienice rani zmysły, powoduje trudny do wyobrażenia chaos architektoniczny. Zły uczynek jest do tego stopnia stresogenny , że znakomicie przyćmiewa ideę stawiania takich kontenerów. Stawiania w miejscach różnych , tam gdzie pomysłodawca zbiórki rzeczy używanych spodziewa się wrażliwości darczyńców, liczy na sweter, kurtkę, parę znoszonych butów, kołdrę, czy pluszowego misia, które odda potrzebującym w Polsce, na Ukrainie, Filipinach. Z pewnością na pozostałym terenie mniej zabytkowej części Cieplic znajdzie się trochę miejsca na te estetyczne "pudła" koloru nadziei. ... Krytyka nie zawsze sypia ze zdrowym rozsądkiem.
~lokator 20-02-2014 14:46
Najlepsze miejsce dla tego kubła jest pod budynkiem spółdzielni, przy wejściu. Sam Pan Prezes mówił , że jest ładny. Samowolka Panów ze spółdzielni sami podejmuję decyzje za wszystkich, podrzucają kukułcze jajo a sami spijają śmietankę - czas to zmienić.
~ja 20-02-2014 15:07
do jeżozwierz1 na kontenerze jest napisane, że rzeczy te będą sprzdawane, a częśc z dochodu przekazana na jakiś tam cel. SUPER co nie????????? do lokator zgadzam się z tobą.
~ 20-02-2014 16:19
a na deptaku w centrum Jeleniej Góry, koło byłego kina Marysieńka stoją sobie kontenery dos egregacji. Wygladają ogromnie malowniczo. Taka nowa architektura. Jakoś we Wrocławiu nie widać w centrum takich pięknych kontenerów na odpady komunalne.... W innych dużych miastach są zwykłe kubły w odpowiednich kolorach tylko u nas tzw,,gniazda,, rozsiane są w centrum zabytkowego i pro- turystycznego miasta. Nie dziwota ze turyści uciekają z tąd gdzie pieprz rośnie. Bo co widzą w centeum??? Pozamykane lokale do wynajęcia, banki, puste galerie i ,,gniazda do segregacji odpadów,, Normalnie jest co podziwiać.
~wiem co mówi 20-02-2014 18:46
Zamiast wrzucać ubrania do takich kontenerów, lepiej wyprać je i zawieźć do miejsca, gdzie naprawdę się przydadzą- dom dziecka, dom samotnej matki, schronisko brata Alberta itp. Tam na pewno ich nikt nie sprzeda do lumpeksu, a tak się dzieje z rzeczami z tych kubłów. Są sortowane i idą do dalszej sprzedaży, tylko łachmany najgorsze trafiają do biednych i potrzebujących.
~ 20-02-2014 21:47
proponuję przegład tych kontenerów ich właścicieli przez urząd miasta który wydaje pozwolenia na takie hocki klocki oczywiście to żenadada i zaśmiiecanie terenówi
~ 20-02-2014 21:53
zgadzam się z moimi poprzednikami proponuję nawet likwidację tych pojemników kto na tym trzepie kasę panie prezydencie
~ 20-02-2014 22:00
zabierzcie te kontenery przy ulicy paderewskiego 12 i14 dziękujemy za dostarczony nam bezpłatnie bałagan osiedlowy
~Irasiad 21-02-2014 0:06
Kto zezwala na stawianie tych szkaradnych pojemników ??? Tego nie ma w innych krajach ! Przecież odzież zbiera cyklicznie PCK. Powoli to miasto zamienia się w jedno wielkie wysypisko śmieci ! Te pożal Boże tzw. gniazda stojące byle gdzie. Zobaczcie Czarne okolice Dworu.
~k... 21-02-2014 1:29
brak słów...
~ 21-02-2014 6:49
ludzie chyba problemów w zyciu nie maja,kubła sie czepiac...j....mohery
~czytelniczka45 21-02-2014 7:22
byłam pewna, że to pisała Angela, tyle zjedzonych słów, błędów w składni, bełkot po prostu, ale widzę, że Jelonka ma więcej "redaktorów" tego samego pokroju, gratulacje :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Śmierć na żwirowni

Dla komfortu pasażerów

Urząd czynny krócej

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
513
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%