MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Kontener na odzież cały w ubraniach i odpadkach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 lipca 2013, 7:54
Aktualizacja: 9:42
Autor: Mea
Fot. Mea
– Góra śmieci leży przy kontenerze na ubrania w Cieplicach nieopodal przystanku „Korona” i nikt tego już od dłuższego czasu nie sprząta – alarmuje pan Krzysztof z Cieplic. – Bałagan natychmiast zostanie uprzątnięty – zapewnił nas Jarosław Mazik z firmy APT Creative, która zajmuje się m.in. wywozem ubrań z kontenerów w Jeleniej Górze.

Ludzie wyrzucają ubrania obok kontenera, bo ten jest już zapełniony. – Oprócz rzeczy, czy obuwia okoliczni mieszkańcy „podrzucają” tu także plastikowe pojemniki, papiery, resztki jedzenia, obierki. Wkrótce zalęgną się tu robaki, a obok jest duży sklep z żywnością – opowiada pan Krzysztof.

Kontenery na ubrania należą do firmy Wtórpol. – Pojemniki dzierżawimy osobom zajmującym się ich opróżnianiem. Ta czynność powinna być wykonywana raz na dwa tygodnie lub w ciągu dwóch dni od zgłoszenia zapełnienia kontenerów np. przez okolicznych mieszkańców – powiedział Dawid Kiełbowicz z firmy Wtórpol.

Warto zaznaczyć, że jeden kierowca ma do opróżnienia ok. 500 pojemników w ciągu dwóch tygodni. W Jeleniej Górze i powiecie zajmuje się tym Jarosław Mazik. – Ten teren otrzymałem dopiero przed tygodniem. W firmie jest restrukturyzacja, dlatego termin opróżnienia pojemników w Jeleniej Górze przesunął się trochę w czasie. Wczoraj (09.07.) odbieraliśmy ubrania z pojemników w Szklarskiej Porębie, ale po otrzymaniu zgłoszenia od Jelonki.com pojechałem posprzątać śmieci przy wskazanym kontenerze – mówił Jarosław Mazik z APT Creative.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa budowa punktu widokowego

Finał na lawecie

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~mk 10-07-2013 9:39
"nieopodal przystanka" ??? Czy to jakaś nowa gwara regionalna???
~soijfsij 10-07-2013 9:48
sam "se" idź nieopodal "przystanka" nieuku nieznający słownika...
~Danka 10-07-2013 10:00
Od pierwszego lipca ,a najdalej pierwszego sierpnia cała Polska zostanie zastawiona brudnymi , zardzewiałymi pojemnikami na śmieci. Obok blokowisk wyrosną " gniazda" pojemników na odbiór śmieci. Zostaniemy takim małym "śmieciowym " tworem . Bez dbałości o estetykę i małą architekturę. JAKBY TEGO BYŁO MAŁO , OD 1 LIPCA WSZĘDZIE POJAWIŁY SIĘ KONTENERY NA ODZIEŻ. JAKI NAGŁY ALTRUIZM!!!!!!!!!. JA MYŚLĘ ŻE KOLEJNY SPOSÓB NA ...... NA PEWNO NIE NA POMOC. NIE WIERZĘ , JUŻ BYWAŁY ZBIÓRKI ODZIEŻY I PÓŹNIEJ MOŻNA BYŁO ZOBACZYĆ SWOJE RZECZY SPRZEDAWANE NA TARGOWISKU. KONTENERY DO NATYCHMIASTOWEJ LIKWIDACJI!!!!!!!!!!!!!!!
~socjopata 10-07-2013 11:00
Jelenia Góra to jeden wielki śmietnik....
~... 10-07-2013 14:52
...jedno, co mnie dziwi, ze takie same dokladnie kontenery na uzywana odziez spotyka sie w odleglych od Polski krajach, za oceanem tez - czyzby byl to ten sam wlasciciel, ktory ma z tego dochodowy interes?
~SOS! 10-07-2013 17:00
Firmo ! Nie znam do Was telefonu, ale może mój apel dojdzie. Zabierzcie ten swój pojemnik z ulicy Sudeckiej 28. Smutny to widok, bardzo szpeci i brud !!!!
~gość II 10-07-2013 20:48
Po co darmowe pojemniki na odzież? Lepiej dodatkowo zapłacić za wywóz.
~gość222 10-07-2013 21:01
a kogo to obchodzi ze te pojemniki oproznia jeden kierowca ,firma podjela sie zadania i nich to wykona nalezycie ,a jak nie potrafi to sa kary na takich niezetelnych prywaciarzy ,jak niestac na wynajecie drugiego kierowcy to pan prezes firmy niech prywatnym autem te kontenery oproznia i tyle.
~wiem to 10-07-2013 23:13
Lepiej oddawać ubrania bezpośrednio osobom potrzebującym, bo te z kontenerów są sortowane!!! Te co lepsze idą do sprzedaży na rynki nie tylko polskie, parę szmat dla potrzebujących, a reszta np. na rynki afrykańskie !!!!!!!!!!!
~Lolek 3-09-2013 8:33
Wydaje mi się, że przesadzacie - te "szmaty" by zalegały w domach lub na wysypiskach. Zawsze trzeba z nienawiści kogoś za pomysł znienawidzić i robić pod górę. Oczywiście rozumiem, że przepełnione pojemniki (co jest karygodne) mogą irytować i powinno być to zgłaszane.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Nowy program "Moja woda"

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2192
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%