MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Konsultacje ws. uchwały krajobrazowej

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 7:44
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2018, 7:14
Autor: WAC
Fot. WAC
W końcową fazę wkraczają prace nad tzw. uchwałą krajobrazową dla gminy Mysłakowice. Wkrótce wszyscy zainteresowani będą mogli wnieść swoje uwagi do projektu dokumentu.

Projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane będzie udostępniony do publicznego wglądu od 13.06 do 05.07 w siedzibie Urzędu Gminy Mysłakowice. W tym też czasie będzie można wnosić uwagi do jego treści.

Dokument przygotowało biuro urbanistyczne z Wrocławia. Jego przyjęcie da w przyszłości samorządowi możliwość wyeliminowania zjawiska tzw. dzikiej reklamy. Jest ono szczególnie widoczne na przebiegającym przez gminę odcinku drogi Jelenia Góra – Karpacz.

Tak zwana „uchwała reklamowa” będzie po uchwaleniu podstawą do przyjęcia kolejnej ustalającej wysokość opłat na umieszczanie obiektów reklamowych na gruntach na terenie gminy. Jeśli uwagi które będą zgłaszane do projektu uchwały krajobrazowej nie będą wymagały przeprowadzenia uzgodnień z innymi podmiotami, to może on trafić pod obrady Rady Gminy na pierwszej sesji po wakacyjnej przerwie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Gość 11-06-2018 18:54
A kiedy wejdzie faza dla pana ormana i pana Aborski . Mieszkańcy naszej gminy co oni wyrabiają za nasze pieniądze wstyt wszystko sprzedają po znajomościach to się nadaje tylko do CBŚ no i do tego dojdzie jak można ograbiać naszom gminie . Kto ma wtyki w gminie ma teraz wszystko taka jest prawda my mieszkańcy mało wiemy ale pan Orman iskarbnik wie jak to na swoją stronę ciognoć byle by się to CBA szybko wzięło za nich to dla mieszkańców będzie rozczarowanie
~ 18-06-2018 6:17
do: ~Gość (18:54)
Serio? Tak ciężko jest napisać komentarz bez błędów ortograficznych i zachowując interpunkcję? tego się czytać nie da.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Doczekają się wiat przystankowych

Zebrali 2000 baterii

Spotkanie z przeszłością

Czytelniczka: drogo i brudno

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%