MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Konsultacje społeczne w sprawie rozkładu jazdy PKP

Wiadomości: Region
Środa, 18 lutego 2015, 7:56
Aktualizacja: Czwartek, 19 lutego 2015, 11:02
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w lutym rozpoczął konsultacje społeczne w sprawie rozkładu jazdy pociągów, który obowiązywał będzie od 13.12.2015 roku. Uwagi można zgłaszać do 22 lutego.
Na przyszły kształt kolejowej oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników m.in. ilość pieniędzy, zasoby taborowe i personalne przewoźników, dostępność infrastruktury oraz jej stan.

Wszyscy zainteresowani mogą wysłać swoje propozycje zmian w rozkładach lub korekt tras pociągów. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wypełniony formularz należy przesłać w wersji .doc lub .pdf na adres e-mail: kontakt.koleje@dolnyslask.pl.

Nie będą rozpatrywane wnioski: niepełne, anonimowe, ogólnikowe, do połączeń Intercity, TLK, interREGIO i międzynarodowych (za wyjątkiem pociągów trans granicznych do ościennych regionów Niemiec i Czech), z uwagami dotyczącymi stanu taboru oraz prędkości kursowania pociągów, zawierające uwagi o stanie linii i dworców (zajmują się nimi m.in. Polskie Linie Kolejowe i PKP Nieruchomości) oraz wnioski dotyczące połączeń dalekobieżnych (ich organizatorami jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju).

Ogłoszenia

Czytaj również

Wspaniała integracja

Kończy się referendum strajkowe

Wszyscy za strajkiem

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~fan krychy 18-02-2015 8:35
do wrocka 10 kursów i PO krysi papa ...bez żalu
~Taka Prawda 18-02-2015 9:20
Wydano miliony na trasę do Szklarskiej Poręby i niby kto ma jeździć tymi pociągami? skoro one jeżdżą jak chcą i przede wszystkim co miesiąc całkowicie jest zmieniany rozkład jazdy. Do pracy do szkół tymi pociągami NIE dojedziemy. Na wycieczkę w weekend i z powrotem też NIE dojedziemy, no chyba że ktoś się wybiera w południe i zaraz wraca co mija się kompletnie. Więc dla kogo są te pociągi? i kto za tym stoi że robi wszystko by nimi ludzie nie jeździli. Ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi?
~do 9:20 18-02-2015 9:29
zlikwidować autobusy i będzie miał kto jeżdzić zresztą dla środowiska też pociągi są lepsze niż kopcące stare graty , nie dziwota później że są nakładane na nasz kraj kary za przekraczanie norm emisji spalin
~krzyk 18-02-2015 9:31
Chciałbym pociągiem dojechać do szklarskiej na 7 do pracy. Myślę że wiele osób też.
~NN 18-02-2015 10:26
Chciałabym żeby pociąg do Karpacza jeżdził.
~zofija 18-02-2015 10:35
Tak. Pociag do Karpacza!
~Motorniczy 18-02-2015 10:53
A ja chciałbym się przejechać na Zawiłej drodze tym obiecanym w Jeleniej tramwajem.
~glo h 18-02-2015 11:12
a ja chciałbym dojechać na godzine 7 do pracy we wrocławiu
~Ela 18-02-2015 11:38
a ja chciałabym pociąg do Boleslawca do pracy 5 dni w tygodniu
~18sqandal 18-02-2015 12:04
....konsultacje , propozycje a i tak wszystko się < roztrząśnie > o kase. Biedna ta PKP i taka niedzisiejsza w stosunku do pociągów naszych zachodnich sąsiadów a konsultować to możemy sobie jak i pomarzyć
~!!!!! 18-02-2015 15:37
a ja chcę SKM-kę
~son of fight 18-02-2015 16:17
a ja ide zjesc zupe
~fan sekty pis 18-02-2015 16:47
a ja chcę żeby przywrócono kursy do kowar to by pewien FAN mógł sobie jeździć tam i z powrotem.
~kolej 18-02-2015 19:20
kiedy remont peronów na Dworcu z nazwy Głównym w Jeleniej Górze
~student JG 18-02-2015 21:58
Do Wrocka ZAWSZE jeżdżę PKS-em. PKS - 2 godz. jazdy, 25 zł za bilet. Pociąg przy porównywalnym standardzie (TLK) - 2:10 godz. jazdy, 40 zł za bilet. Dawajcie zarobić naszej lokalnej firmie PKS "Tour" Jelenia Góra, który dba o pasażerów i zatrudnia miejscowych pracowników, a nie jakiejś dziadowskiej firemce z Wrocławia pod nazwą Koleje Dolnośląskie, która już dawno wypięła się na nasz region. PKS jeździ solidnie i punktualnie, czego nie można powiedzieć o pociągach, które jeżdżą jak chcą, konduktorzy są niemili, nawet biletu w kasie nie można kupić. No ale na kolei dalej rządzi komuna, nie do wyobrażenia jest żeby kierowca nie chciał sprzedać wam biletu na swój autobus.
~pasażer 18-02-2015 22:28
Autobusów nikt nie zlikwiduje, bo dużo lepiej zaspokajają potrzeby mieszkańców. Ile jest tych pociągów do Wrocławia? 5 na dobę? A autobusy i busy co pół godziny. O tym że busiarze splajtują mówiło się już jak poprawił się czas przejazdu pociągiem do Wrocka. Potem gdy na trasę weszły Koleje Dolnosląskie. I co? PKS i busy nadal mają się dobrze na tej trasie, a pociągi wciąż wożą powietrze. I tak będzie dopóki na kolei będzie rządził tumiwisizm. Sam chętniej wybieram autobus, bo autobusy jeżdzą dużo solidniej niż pociągi. Pociągi ciągle spóźnione więc nic dziwnego że wożą powietrze.
~lolo2 18-02-2015 22:40
Remont dworców do końca roku będzie zakończony - jest przetarg na stronie PKP.
~Karol 18-02-2015 23:58
Pierwsze zlikwidowali pociągi do Lwówka a dopiero teraz konsultacje? Starostwo/gminy niech dołoży prywatnemu (lub PKS-owi) i puści na tą trasę autobusy/BUS-y i będzie taniej. Dać se spokój z PKP (Dolnośląskie czy inne) Będzie taniej, częściej i pewniejszy dojazd. Chodzi o dojazd z miejscowości Wleń Marczów Sobotę czy Dębowy Gaj. PKP już dość robiło ludzi w balona.
~Turysta 19-02-2015 1:20
A gdzie obiecany szynobus do Liberca? Wolę pociągi do Czech niż Wrocławia, bo do Wrocławia jest mnóstwo innych środków transportu (PKS, busy), a do Czech nie ma żadnych. Do Szklarskiej przez beznadziejny rozkład pociągi wożą powietrze, potem pół godziny albo godzina czekania na przesiadkę - komu we Wrocławiu zależy na zniszczeniu kolei w naszym regionie?? Najpierw uwalili Lwówek, teraz zabierają się za Szklarską. Do Szklarskiej miały jeździć nowoczesne Impulsy, a tymczasem nadal jeżdżą stare, rozklekotane jednostki sprzed 50 lat - tyle że pod inną banderą. I oni śmią prosić mieszkańców o konsultacje, a potem i tak wezmą i wszystko zniszczą. Szkoda czasu! Autobus albo własne auto - innej alternatywy nie ma!
~/-/ 19-02-2015 7:17
Od ponad 65 lat mieszkam w sąsiedztwie linii kolejowej J Góra - Szklarska Poręba, w latach 60 dojeżdżałam pociągiem do pracy do Piechowic, wówczas pociągi dowoziły ludzi do pracy, jeździło dużo ludzi. A obecnie jak jedzie 5 -10 osób to wszystko. Jakie to są koszty, PKP to jakieś bezmyślne nieporozumienie. Tory rozklekotane,pociągi stare przynoszące straty. Czy w PKP pracują ludzie którzy nie umieją liczyć? Dlatego PKP nigdy nie będzie na +.Mają racje ci co krytykują PKP.
~do 7:17 19-02-2015 12:36
wszystko mogłoby się zmienić gdyby rozgonić republikę kolesi z sektora państwowego (i to każdego) tak żeby zarządcy byli zatrudniani za zdolności a nie znajomości i liczyliby się ze wszystkim tak jak w prywatnej firmie gdzie są wymagane konkretne efekty
~GRAFEN 19-02-2015 15:05
do lublina przez wrocław kielce radom.
~Löwenberger 19-02-2015 16:00
Pociągi do Lwówka też zlikwidowali, mimo że mieszkańcy walczyli o ich utrzymanie. Tak właśnie Wrocław "wsłuchuje się" w opinie mieszkańców. Arogancja i totalne olewanie ludzi - to jest ich realne podejście do pasażerów!
~grumpy 21-02-2015 17:36
do pani z 7:17, na calym swiecie koleje pasazerskie lokalne (i krajowe czasami tez) sa dotowane przez panstwo lub samorzady i nie ma na to rady! przykladem sa niemcy lub czesi, tam sie dotuje koleje i dzieki temu one tam sa infunkcjonuja.
~murpfy 21-02-2015 17:56
Lepiej dotować połączenie do Czech, Lwówka i inne linie turystyczne. A nie do Wrocławia, które ma alternatywę w postaci tanich, wygodnych PKS-ów. Ciekawe że PKS jeździ całkowicie komercyjnie i mu się opłaca a kolej doi publiczną kasę, pociągi drogie i nikt nie jeździ. Coś tu jest nie tak.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Smaki młodzieżowej kuchni... kresowej

O górach w Przystani Twórczej

Uchodźcy religijni na ziemi jeleniogórskiej

W Norwidzie po zmroku

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
263
Tak
61%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%