MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Konofał w KPR, Maziarz i Kanicka do Poznania

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 października 2017, 19:46
Aktualizacja: Środa, 4 października 2017, 13:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
KPR Jelenia Góra dokonał kolejnych ruchów kadrowych – z zespołem trenuje już Kamila Konofał, która ostatnio grała w UKS PCM Kościerzyna, a do Poznania zostały wypożyczone Magdalena Maziarz i Karolina Kanicka. Nowy nabytek żółto–niebieskich to perspektywiczna wychowanka Zagłębia Lubin, grająca na pozycji rozgrywającej.

Kamilę znam jeszcze z SMS-u Gliwice. Myślę, że będzie dużym wzmocnieniem w obronie i na prawej stronie boiska - powiedział Michał Pastuszko, trener KPR-u. W najbliższym meczu przeciwko ekipie z Lublina (7.10) jeszcze nie zobaczymy Kamili Konofał w akcji. Najprawdopodobniej zadebiutuje w spotkaniu przeciwko swojej byłej drużynie - w Kościerzynie (14/15.10). - Od poniedziałku z nami trenuje, ale musi być jeszcze zgranie z resztą ekipy - tłumaczy trener jeleniogórzanek.

Sama zawodniczka bardzo dobrze czuje się w nowej drużynie i skupia się na odpowiednim przygotowaniu do gry. - Chciałam wrócić w rodzinne strony, być bliżej rodziny i dokończyć studia - dlatego wybrałam Jelenią Górę - argumentuje Kamila Konofał, która - jak już wspominaliśmy - jest wychowanką Zagłębia Lubin, w wieku 15 lat trenowała też w SMS-ie Gliwice, a ostatnio grała w klubie z Kaszub. - Widziałam KPR we wcześniejszych meczach i uważam, że zespół jest bardzo dobrze wzmocniony. Są szanse, że będziemy wysoko w tabeli. Z większością dziewczyn znam się od początku, więc dobrze się czuję w szatni. Pod kątem fizycznym jestem dobrze przygotowana, zobaczymy jak to będzie wyglądało na parkiecie. Na razie skupiam się nad tym, żeby wrócić do formy i mam nadzieję, że na mecz z Kościerzyną będę gotowa - wyznała 21-letnia rozgrywająca.

Z kolei Magdalena Maziarz i Karolina Kanicka zostały wypożyczone do pierwszoligowego KS AP Poznań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Politycy komentują wynik wyborów

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 3-10-2017 19:57
Brawo! To bardzo duże wzmocnienie! Okrzyknięta nadzieją Superligi, ale w Zagłębiu jak wiadomo nie stawiają na wychowanki... U nas pokaże co potrafi!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Ola Zaleśny jednak nie w Karkonoszach

Czyżby Andrzej Duda?

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
721
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%