MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Konkursowe projekcje rozpoczęte

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 lutego 2016, 13:02
Aktualizacja: 13:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Organizator
W trzecim dniu 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Zoom Zbliżenia” rozpoczęły się projekcje filmów konkursowych. Dzisiaj (18.02) od godz. 9.00 w jeleniogórskim Kinie Lot prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne i animacje. Z kolei w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się konkurs wideo–art. Wieczorem gratka dla miłośników kina niemego: „Nosferatu – symfonia grozy” z muzyką na żywo w wykonaniu Piotr Domagała Trio.

Festiwalowa środa upłynęła pod znakiem spotkań z gośćmi MFF „Zoom Zbliżenia”. Na początek wyświetlono obraz Wojciecha Staronia pt. „Bracia”, następnie widzowie zgromadzeni w Kinie Lot obejrzeli „Noc Walpurgi” w reż. Marcina Bartkiewicza, co było też okazją do spotkania z Małgorzatą Zajączkowską. Aktorka wcześniej spotkała się również z jeleniogórzanami w Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie promowano książkę Łukasza Maciejewskiego „Aktorki. Portrety”. Wieczorem, na zakończenie drugiego dnia imprezy, ostatnim zaprezentowanym filmem był fabularyzowany dokument Karoliny Bielawskiej „Mów mi Marianna”, po którym reżyserka również odpowiadała na pytania widzów.

Dzisiaj to już projekcje konkursowe w Kinie Lot, w blokach o godz. 9:00, 11:00, 13:05, 14:00, 16:00. O godz. 18:15 reżyser Dariusz Gajewski zaprasza na spotkanie poprzedzone filmem pt. „Obce niebo”. Na zakończenie trzeciego dnia w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury niebywała okazja na kino nieme z muzyką na żywo. „Nosferatu – symfonia grozy” w akompaniamencie trio Piotra Domagały będzie doskonałym dopełnieniem dnia pełnego wrażeń.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Doczekają się ronda

Nietypowy finał Ligi Rocka

Operetka na wynos

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Warsztaty z aniołami

Zakończenie wakacji w Teatrze Zdrojowym

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
659
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%