MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Konkursowe projekcje rozpoczęte

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 lutego 2016, 13:02
Aktualizacja: 13:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Organizator
W trzecim dniu 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Zoom Zbliżenia” rozpoczęły się projekcje filmów konkursowych. Dzisiaj (18.02) od godz. 9.00 w jeleniogórskim Kinie Lot prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne i animacje. Z kolei w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się konkurs wideo–art. Wieczorem gratka dla miłośników kina niemego: „Nosferatu – symfonia grozy” z muzyką na żywo w wykonaniu Piotr Domagała Trio.

Festiwalowa środa upłynęła pod znakiem spotkań z gośćmi MFF „Zoom Zbliżenia”. Na początek wyświetlono obraz Wojciecha Staronia pt. „Bracia”, następnie widzowie zgromadzeni w Kinie Lot obejrzeli „Noc Walpurgi” w reż. Marcina Bartkiewicza, co było też okazją do spotkania z Małgorzatą Zajączkowską. Aktorka wcześniej spotkała się również z jeleniogórzanami w Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie promowano książkę Łukasza Maciejewskiego „Aktorki. Portrety”. Wieczorem, na zakończenie drugiego dnia imprezy, ostatnim zaprezentowanym filmem był fabularyzowany dokument Karoliny Bielawskiej „Mów mi Marianna”, po którym reżyserka również odpowiadała na pytania widzów.

Dzisiaj to już projekcje konkursowe w Kinie Lot, w blokach o godz. 9:00, 11:00, 13:05, 14:00, 16:00. O godz. 18:15 reżyser Dariusz Gajewski zaprasza na spotkanie poprzedzone filmem pt. „Obce niebo”. Na zakończenie trzeciego dnia w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury niebywała okazja na kino nieme z muzyką na żywo. „Nosferatu – symfonia grozy” w akompaniamencie trio Piotra Domagały będzie doskonałym dopełnieniem dnia pełnego wrażeń.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Droga pod Reglami

Marcin Wyrostek patriotycznie

Wieczór wspomnień

O rozpadających się górach

Energetyczny prolog!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Konferencja Literacka w Podgórzynie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
932
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%