MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Konkurs literacki na epitafium

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 6:53
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2018, 7:08
Autor: WAC
Fot. organizator
Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe do udziału w konkursie literackim na epitafium „A koniec jest początkiem i nową nadzieją”, który odbywa się w ramach I Festiwalu Obrzędów – „Przodkowie”.

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowanie formą literacką, jaką jest epitafium (utwór upamiętniający lub sławiący zmarłego, najczęściej umieszczany na nagrobku), jego znaczeniem i symboliką.

Ostateczny termin nadsyłania prac to 28 września 2018. W kategoria wiekowej – osoby dorosłe – nagrody finansowe zostaną przyznane autorom/autorkom trzech najlepszych prac. W kategorii młodzieżowej – młodzież do 17 roku życia – przewidziano nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu literackiego na epitafium „A koniec jest początkiem i nową nadzieją” jest dostępny na stronie muflon.sobieszow.pl oraz w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Konkurs dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna 2018” i budżetu Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystawa o Staffie w muzeum Hauptmanna

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Góral na morzach i oceanach w cyklu ars poetica

Wyjątkowa wystawa  

Wreszcie dobra droga

Unikatowa wystawa

Studium na początek

Niebezpieczne wyzwania

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
298
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%