MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Konkurs i olimpiada dla pasjonatów historii wojskowości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 16 stycznia 2011, 8:42
Aktualizacja: 8:42
Autor: Angela
Fot. Angela
Ponad trzydziestu uczniów z podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i regionu wzięło udział w powiatowym szczeblu historycznego konkursu „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Była to już XVI edycja potyczek, którą szósty raz zorganizowano w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”.

W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Od Obertyna do Wiednia” i obejmował wiedzę z lat 1531 – 1683. Z każdej szkoły udział w konkursie wzięło po trzech uczniów. W „Mechniku” zmierzyło się 14 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz 19 ze szkół ponadgimnazjalnych. Na rozwiązanie zadań wszyscy mieli 120 minut.

W pierwszym etapie uczniowie wypełniają test na podstawie podstawy programowej. Ci, którzy dostaną się dalej muszą popisać się dużą wiedzą. Zwycięzcami konkursu będą z pewnością pasjonaci historii – mówił Piotr Wilk, nauczyciel historii Zespołu Szkół Technicznych Mechanik.

ZST „Mechanik” reprezentował m.in. Mariusz Wasik z kl. II C oraz Adam Szmel, którzy przyznali, że historią interesują się nie tylko na lekcjach historii. By przygotować się do olimpiady wykorzystywali cały wolny czas ostatnich tygodni.
Nad przebiegiem konkursu oprócz dyrekcji szkoły i nauczyciela historii, czuwały przedstawicielki z Kuratorium we Wrocławiu, w tym Barbara Niziołek. Wyniki będą znane 20 stycznia br. i ukażą się na stronie www.losyzolnierza.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kucharz – bezpłatna nauka zawodu w szkole z internatem

Dwie strefy w Siedlęcinie?

Kto dyrektorem teatru?

Granat przy śmietniku

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Z ziemi włoskiej do... Jeleniej Góry

Procesja na Zabobrzu

Wielki Rajd Chrobrego

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1360
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%