MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Konkurs "Bezpieczne Nasze Dziecko - 2005"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:23
Autor: Artur Wilimek
Fot. Artur Wilimek
Był to już IV konkurs pod takim hasłem. Bezpieczeństwo dzieci w naszym mieście jest czymś bardzo ważnym w działaniach jednostek mających w swoim statucie o bezpieczeństwie osób i mienia.

Dlatego w 2000 roku Komenda Straży Miejskiej w Jeleniej Górze po spotkaniu Komendanta Straży Miejskiej Pana Jerzego Górniaka z Przewodniczącym Komisji Prawa i Porządku Publicznego Panem Jerzym Pleskotem została podjęta decyzja o rozpoczęciu działań zmierzających do organizowania wszelkiego rodzaju działalności przez właśnie prowadzenie spotkań w szkołach przedszkolach i po podsumowaniu tych spotkań organizowanie konkursów sprawdzających nabyte wiadomości.

W pierwszym konkursie który został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 11 uczestniczyło 150 uczniów. Konkurs z uwagi na duże zainteresowanie problematyką bezpieczeństwa przez inne szkoły został powiększony o uczestnictwo w konkursach wszystkich szkół z terenu Jeleniej Góry. W roku 2005 w konkursie uczestniczyło 700 uczniów od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy szkoły gimnazjalnej. Konkurs zawsze odbywa się w pięciu szkołach gdzie rywalizacja poszczególnych drużyn odbywa się na poziomach nauczania.

W tym roku konkurs Bezpieczne Nasze Dziecko był organizowany w :26.09.2005 w szkole Podstawowej nr 11 dla klas I-III , 27.09.2005r w Szkole Podstawowej nr 15 dla klas I-III, 28.09.2005r w Szkole nr 13 dla klas IV-VI, 29.09.2005r w Szkole Podstawowej nr 2 dla klas IV-VI i najstarsza grupa uczniów 30.09.2005 w Gimnazjum nr 4 dla Szkół Gimnazjalnych.

Miasteczko Ruchu Drogowego, Pierwsza Pomoc, Test z Wiadomości o Bezpieczeństwie, Wiadomości o Znakach Drogowych, Zwijanie węża strażackiego to konkurencje jakie zostały przeprowadzone w konkursie Bezpieczne Nasze Dziecko. Rywalizacja między drużynami w
przeprowadzonych konkurencjach była bardzo wysoka. Drużyny wykazały dużą wiedzę
na postawione im pytania lub zadania.

Zwycięskie drużyny z dwóch dni rywalizacji w klasach IV-VI będą uczestniczyć w dniu 28.10.2005r w II Wojewódzkim Konkursie Komend Straży Miejskich i Policji który odbędzie się na terenie Hali Sportowej przy ulicy Złotniczej. W konkursie tym będą uczestniczyć
drużyny z województwa dolnośląskiego w których odbyły się eliminacje prowadzone
przez Komendy Straży Miejskich i Policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Elsnera 7-10-2005 14:39
konkurs był super ale dlaczego zdjecia są jakby Policja to organizowała. To jest konkurs jak wiem Straży Miejskiej. I Brawo dla nich że takie konkursy właśnie straż Miejska organizuje. Mieszkańcy ulicy Elsnera
~Elsnera 7-10-2005 14:42
Jeszcze jedno jestesmy bardzo zadowoleni jak nasze dzieci przychodzą i mówią nam o takich czynach ze strony Straży Miejskiej i my jako mieszkańcy jesteśmy zadowoleni z tekich przedsięwzięć. Pozdrawiamy Organizatorów bo jak wiem to Pan Rybarczyk tym wszystkim kierował zdobywając nagrody i wszystko organizując.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Powrót Bitwy o Basztę

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Papierosowy gang rozbity

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1068
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%