MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Konkurencja na rynku jeleniogórskich śmieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 5 lipca 2009, 1:12
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2009, 15:18
Autor: komor
komor
Fot. komor
W tym tygodniu prezentujemy państwu nagranie ze spotkania z naczelnikiem wydziału ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, Ewą Tomerą, szefem komisji komunalnej rady miejskiej, Jerzym Lenardem, szefem wydziału komunalnego PKS Tour, Rafałem Majchrem oraz radnym Miłoszem Sajnogiem. Uczestnicy spotkania rozmawiają o kosztach wywożenia śmieci, segregacji odpadów i jak ważne jest rozumne usuwanie śmieci dla ochrony środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odkrycia w kościele

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~grzech 5-07-2009 11:19
ble ble ble, powiem tak 1 tona worków plastikowych wywieziona na wysypisko w kostrzycy 150 zł, przystrzyzesz sobie zywopłot masz duzo biomasy z tego jedziesz na wysypisko płacisz 150 za tone...-Taki cennik skonstruował nam Marszałek województwa zatem biomasa jest ok ale cieżka zatem płacisz dużo,worki sa leciutkie i beeee i tez 150 zł za tone
ago. 5-07-2009 15:57
I o to chodziło, ****!;-)
~kazik orzeł 5-07-2009 21:51
a ja wywoze trawe po skoszeniu,galazki po przycieciu zywoplotu do lasu i s....m na wysypiska i ich ceny,a drobnice wrzucam do kompostnika i rowniez resztki jedzenia
~Ted 5-07-2009 23:46
A ja proponuję zagospodarować np. miejsce po byłym tartaku w Sobieszowie i tam umieścić fabrykę kompostowania odpadów organicznych /takich jak liście, trawy, gałęzie / W taki sposób pozbylibyśmy się odpadków, a uzyskalibyśmy doskonałą ziemię czy torf do naszych ogrodów. A firma również z takiego kompostowania mogłaby uzyskiwać biogaz . Z powstania takiej firmy pod zarządem miasta widzę same pozytywy, nikt nie traci a wszyscy zyskają i tak : po pierwsze – dbamy o ekologię - mniejsza ilość spalanych liści, po drugie - pozyskujemy wspaniały nawóz i biogaz, który z zyskiem można sprzedawać i po trzecie tworzymy nowe miejsca pracy.Nasi włodarze i podległe im służby powinny pomyśleć o takim rozwiązaniu dla dobra nas wszystkich.
~Tomy M. 7-07-2009 10:10
DO Ted: Kto zainwestuje w tą przetwórnię biomasy?! Prawda jest taka że odpady organiczne można śmiało wywalać gdziekolwiek, nie szkodzą one środowisku bo z niego pochodzą.
~rumcajs54 7-07-2009 13:11
Oj, Panie Marconi. Przecież Pana Goście mają także imiona! To po pierwsze. Po drugie: co do śmieci to może warto by było zajrzeć na plac w centrum miasta, monitorowany, okratowany. Co za kratami i czyje to...? Po trzecie: o jakiej segregacji się mówi ? Są np. pojemniki na szkło białe i kolorowe, ale są też tylko NA SZKŁO. Po trzecie: gdy papier (kartony) kosztował w skupie 18 gr za 1 kg to czyściciele wiedzieli co z tym robić. Jak cena spadła do 3 gr - zalega sobie to po całym mieście. Po czwarte: fajnie byłoby, gdyby firma (firmy?) opróżniające kontenery pozbierały to co gubią podczas pracy lub co już wcześniej nie zmieściło się do pojemnika. Po piąte: zmieńcie Państwo ten obrus jak z niedzielnego obiadu. A może w ogóle zeń zrezygnować w takim wnętrzu ? I na koniec wreszcie: Szanowny Panie Marconi, nalegam na więcej staranności przy języku polskim i mniej przerywania Gościom. Pozdrawiam.
~do Tomy M. 7-07-2009 13:39
Na taki cel można pozyskać pieniądze z Unii. A mi chodzi o to,aby mniej wypalano liści /wiadomo wypalanie jest szkodliwe/.Ponadto tanim kosztem można pozyskiwać biogaz oraz tworzyć nowe miejsca pracy.I jak wyżej pisałem z powstania takiej przetwórni skorzystają wszyscy. Na zachodzie, w każdym większym okręgu są takie przetwórnie i im się to opłaca.
~Żenada 7-07-2009 17:22
"kopromicha" Spoko! Niech żyje profesjonalizm :-P
~DJ_Śmieciarz 7-07-2009 21:41
Tona śmieci wywieziona na wysypicho kosztuje około 150,- zł. Gości kasuje się minimum 450, maksimum 800. Jest przebitka - jest ! Co, może nieprawda ? Nie ma konkurencji, samemu nie można wywieźć śmieci na wysypisko i tam zapłacić, bo trzeba mieć licencję i odpowiedni samochód. Poza tym obowiąuje rewjonizacja i nikt z Kowar nie przyjedzie wywozić śieci z Jeleniej. Jest nieoficjalna, cicha umowa pomiędzy firmami o niewchodzeniu sobie w drogę. Dla pozoru utworzono jeszcze jedną liczącą się firmę i tyle. Bioodpadami nikt nie jest zainteresowany, spytajcie działkowców, okolicznych gospodarczy i zarządców targowisk. Lepiej wziąć 800 stów za tonę i po cichu tworzyć doskonały humus. Tak robi się w Kostrzycy. Przy sortowaniu odpadów, biomasa trafia oczywiście do specjalnych miejsc. Tak więc segregacja jest, ale przy okazji też kupa kasy.
~mm 8-07-2009 10:32
Jeżeli PKS likwiduje dzikie wysypiska w Janowicach to kto tym zajmuje się chociażby w Cieplicach? bo jakoś nie widziałam chętnych! a jeżeli to jest w obowiązkach to może by się MPGK ruszyło! a dopóki nie zmieni się polska mentalność to segregacje śmieci możemy wrzucić między bajki, gdzie mamy pojemniki na papier? wystarczy przejechać się do naszych zachodnich sąsiadów aby wsiąść przykład! tam przecież to nie działa od wczoraj! tam się opłaca a u nas nie?
~oko 8-07-2009 13:12
a może żeby był mały koszt wywozu nieczystości to może potrzeba w firmach rozprawić się z szajkami paliwowymi dzięki którym podatnicy mogli by sporo zaoszczędzić .
~Yogi 8-07-2009 20:36
Panie Markoni z całym szacunkiem , ale nie Pan jesteś najważniejszy. Dziwię się ,ze powazni ludzie godza się na wywiady z Panem . Pozdrawiam
~asas 11-07-2009 21:01
A kiedy ochrona środowiska zajmie się skupami złomu gdzie oleje i wszelkie płyny wsiąkają w ziemie p spływają do Bobru.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Ulica Krakowska gotowa

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
213
Tak
41%
Nie
49%
Nie wiem
10%