MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Konkurencja na kółkach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 24 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:52
Autor: TEJO
Ościenne gminy nie są zadowolone ze współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Jeleniej Górze.

Nie jest wykluczone, że mieszkańców okolic miasta będzie do stolicy Karkonoszy dowoziła prywatna konkurencja. Zdaniem Edwarda Dudka, wójta gminy Jeżów Sudecki, dojazd autobusami MZK do i z Jeleniej Góry jest za drogi.

Za jazdę w obydwie strony dorośli płacą 4 złote 20 groszy, a po podwyżce cen, która może wejść w życie już w lutym, jeszcze 20 groszy więcej.
Zdaniem mieszkańców autobusy jeżdżą też za rzadko.

Samorządowcy rozważają negocjacje z innymi firmami transportowymi, które już wożą ludzi regularnie do innych miejscowości.
Jeśli ich oferta okaże się korzystniejsza, autobusy MZK – na przykład linii nr 1, która jeździ do Jeżowa – będą kończyły bieg w granicach administracyjnych Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Taśmą pod pod kolej linową na Kopę

Nagrody i wyróżnienia JFOON

Radni miejscy zdecydowali o podatku

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~krzysiek 24-01-2006 18:34
przynajmniej autobusy nie będa musiały jeździc po tych dziurach które proponuje Jeżów Sudecki na samym wjeżdzie do gminy.
~mirek 25-01-2006 8:51
Prywatna firma nie będzie wiozła pół autobusu seniorów za darmo .
~tom 25-01-2006 16:03
Prywatni przewoźnicy, hahaha. Więc czeka nas powrót do trzeciego świata - skończy się tak jak w Wałbrzychu: będą jeździć stada zdezelowanych busów i za 1,60zł prosto do łapy kierowcy (bez biletu, rzecz jasna) będzie można się przejechać w pozycji stojącej lekko zgiętej lub siedzącej z kolanami pod brodą.
~janowiczanka 28-01-2006 18:04
a u nas w janowicach tez mozna jechac busem do jeleniej gory!sa dwie firmy przewozowe.jedna z nich to TRANS-TUR.ta firma jest O.K!a kierowcy są bardzo uczynni i mili! bo ta druga to poniżej krytyki!wiec jak do jeżowa to tylko z trans-turem!
~janowice 28-01-2006 19:00
>Prywatni przewoźnicy, hahaha. Więc czeka nas >powrót do trzeciego świata - skończy się tak jak w >Wałbrzychu: będą jeździć stada zdezelowanych busów >i za 1,60zł prosto do łapy kierowcy (bez biletu, >rzecz jasna) będzie można się przejechać w pozycji >stojącej lekko zgiętej lub siedzącej z kolanami >pod brodą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Jubileusz Dni Lajtowych

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Proces sprawców tragedii drogowej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
582
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%