MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Koniec zamieszania wokół teatru T. Karolaka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 17 maja 2010, 12:36
Aktualizacja: 14:17
Autor: TEJO
Wyjaśniła się sprawa nieporozumienia, które zrodziła zapowiedź cyklu Teatru IMCA, którego właścicielem jest aktor Tomasz Karolak, i który ma trafić na deski Teatru. im. Norwida.

Cykl, którego areną ma być Teatr im. Norwida, objął patronatem prezydent Jeleniej Góry. Na początek będzie sztuka „O północy przybyłem do Widawy... czyli Opis obyczajów III" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego zaplanowana na 30 czerwca. Według wstępnych ustaleń bilety mają kosztować 80 złotych. W planach są też prezentacje innych produkcji IMCA.

O tym pisaliśmy dodając, że o sprawie nic nie wiedział Bogdan Koca, dyrektor Teatru Norwida. – Rzeczywiście, nic nie wiedziałem o planowanym cyklu i o spotkaniu pana Karolaka w ratuszu. Natomiast do teatru wpłynęła oferta agencji ABI PLUS, która zaproponowała nam 30 VI wystawienie „Opisu Obyczajów III” – wyjaśnia Bogdan Koca. – Postać reżysera, Mikołaja Grabowskiego, który współpracował z naszym teatrem rokuje, że będzie to ciekawe wydarzenie – dodaje zaznaczając, że placówka jest w fazie dyskutowania o umowie z agencją reprezentowaną przez Sebastiana Bezaka, ale nie z Teatrem IMCA.

W dalszym ciągu Teatr im. Norwida nie otrzymał jednak oficjalnej prośby o udostępnienie sceny na zapowiadany przez Tomasza Karolaka cykl prezentacji. – W tym przypadku nie jesteśmy organizatorem tych wydarzeń, a jedynie udostępniamy scenę za odpowiednią opłatą. Nie zajmujemy się nawet sprzedażą biletów na takie przedstawienia – mówi Bogdan Koca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Bez widoków w Radomierzu

Działka nad zabytek?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jarekx 17-05-2010 14:13
no i nastała cisza. a IMCA została IMCĄ choć jest IMKĄ :)
~czyli lipa 17-05-2010 17:46
czyli mimo wszystko lipa. Miasto ogłosiło, że jest spektakl, a teatr, w którym to ma się odbyć nie potwierdził, że spektakl się odbędzie...
~YMCA 17-05-2010 17:48
może chodzi o YMCA;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Przez Izery po trójkącie

Powstaje "Kuchnia Ducha Gór"

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%