MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Koniec z szarą strefą

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 26 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2007, 6:41
Autor: JEN
Fot. rylit
Efekty walki z nieuczciwą konkurencją.

W Karpaczu nie ma już praktycznie nielegalnie działających hoteli czy pensjonatów. Za likwidację szarej strefy odpowiadają urzędnicy w działu finansowego.

Dwie osoby kontrolują systematycznie od kilku lat wszystkie obiekty prowadzące działalność gospodarczą, a dwie kolejne, opracowują wyniki kontroli i prowadzą stosowną dokumentację. Ponadto jedna osoba sprawdza dokładnie ogłoszenia na stronie internetowej, gdzie mieszkańcy Karpacza reklamują swoje usługi hotelowe i gastronomiczne.

Jeszcze w tamtym roku średnio miesięcznie ujawniano trzy przypadki nielegalnego prowadzenia działalności gospodarczej. Od pewnego czasu tak nie jest.

Dzieje się tak głównie dlatego, że urząd miasta wydał prawie wszystkim (365) legalnym podmiotom gospodarczym specjalne tabliczki. Umieszczane są one w widocznym miejscu każdego obiektu, np. w hotelach, pensjonatach i lokalach gastronomicznych.

Dzięki temu, udało się zlikwidować niezdrową konkurencję, która poprzez zaniżanie cen podbiera innym klientów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Cieplickie place

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~bzdura 26-06-2007 8:26
sam znam trzy lewe pensjonaty ktore mają swoich klientow od kilku lat!lepiej stoja finansowo niz inne pensjonaty!urzad skarbowy niech sie wezmie naprawde do roboty i sciga tych co naprawde kreca lewe interesy np komisy samochodowe itp.
~znam !!! 26-06-2007 10:43
Ja tez znam jedna wille gdzie jest zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza na 3 pokoje,a sa tam wynajmowane w sumie 6....
~EBE 26-06-2007 12:17
Uprzejmie donoszę....... A czy Wy donoszący jesteście czyści ? Proponuję zająć się czymś konkretnym. Jest co robić w mieście. A donoszący nr 2 ? Pewnie w tym 5 lub 6 nie zgłoszonym pokoju zamieszkiwałeś. Wziąłeś rachunek, czy dałeś w łapę ?. Bo niby skąd wiesz, że w tej willi coś jest nie tak ? A może nie stać cię na willę i o to masz pretensję do całego świata ? Pozdrawiam : EBE
~janek 26-06-2007 13:19
''Wydano specjalne tabliczki'' ale nie pomyśleli o tym aby na budynkach były oznaczenia z numerem posesji. Wystarczy przejść się po głównej ulicy – tabliczkę znalazłem dopiero na urzędzie. Na bocznych uliczkach jest jeszcze gorzej jak nie znasz nazwiska trudno trafić bo miejscowi nie znają numeracji
~znam !!! 26-06-2007 15:52
Do EBE....... Wiem bo mieszkam niedaleko ,a dla wiadomosci to tez mam wille i jej nikomu nie wynajmuje...Mam swoja prace i pieniadze ktore wystarcza mi na utrzymanie mojej willi i rodziny.
~EBE 27-06-2007 13:04
Do znam ! Dzięki za ripostę. Śmiem jednak twierdzić, że przez okno nie widać , co sąsiad ma napisane w Żaświadczeniu o prowadzeniu działalności gospodarczej. Dlatego dla mnie Twoje argumenty są wątpliwe. Współczuję tym, których sąiadem jesteś. Łączę pozdrowienia: EBE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
607
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%