MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Koniec z maseczkami na ulicy? Otworzą siłownie?

Wiadomości: Polska
Poniedziałek, 25 maja 2020, 12:13
Aktualizacja: Środa, 27 maja 2020, 8:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Pixabay
W tym tygodniu ma zostać ogłoszona decyzja rządu w sprawie zniesienia kolejnych zakazów (i nakazów). Mowa m.in. o zniesieniu obowiązku zakrywania ust i nosa, a także otwarcia klubów fitness i siłowni. Politycy zastanawiają się również nad kwestią kin.

Jak podaje RMF FM, decyzje mają zostać ogłoszone we wtorek, a ich wejście w życie planowane jest od 1 czerwca br.

Wśród działalności, które będą mogły być ponownie otwarte znalazły się siłownie i kluby fitness (z ograniczeniem liczby klientów, dezynfekcją sprzętu po każdym użytkowniku, czy brakiem możliwości korzystania z natrysku).

Mowa jest też o weselach do 50 osób, czy otwarciu kin (co drugie miejsce musiałoby być wolne).

Zmianą, którą odczuje najwięcej osób z pewnością będzie brak obowiązku zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu - nadal będzie trzeba nosić maseczkę lub w inny sposób zakrywać usta i nos, np. w sklepie, komunikacji zbiorowej, czy w urzędach.

Warto zaznaczyć, że osoby, które mają przeciwwskazania zdrowotne - bez okazywania żadnego zaświadczenia - nie muszą nosić maseczek itp.

Twoja reakcja na artykuł?

28
65%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
10
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Ubezpieczenie samochodu online – wyliczenie składki i zakup polisy przez internet

Synoptycy: spodziewane burze, deszcz i silny wiatr

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 25-05-2020 12:49
Boją się o wybory , dajcie ludziom dostęp do służby zdrowia , teraz przez telefon to su.a nie chce rozmawiać , chorego maja w d...e nawet prywatnie
~Michrou 25-05-2020 22:40
do: ~ (12:49)
Wybory raczej odłożą na później, bo nasz przeinteligentny prezydent traci poparcie, odpalił protokół Bronekv2.0, np. spotkaniami z jego wyborcami w tłumie, gdy policja z tego powodu wystawia mandaty, a czasem ściska i potem gazuje przedsiębiorców w Warszawie. Niemiecki Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że nawet w obliczu stanu klęski Niemcy mają prawo protestować, a u nas nie wolno, bez stanu klęski odebrano nam obywatelskie prawa. Duda popełnił ostatnio jeszcze kilka innych kretynizmów, zdjęcia na twittera bez maseczki i dystansu, teksty o porzuceniu inwestycji na rzecz rozdawania pieniędzy, palnął też dziadkowi, że co z tego, że ma teraz płacić ogromne sumy za wywóz śmieci jak dali mu trzynastą emeryturę. (nota bene ceny wywozu idą w górę nie przez samorządy, a zmianę ustawy przez rząd). Reasumując, wyborów szybko nie zrobią, bo te wybory przegra. Chyba, że będą korespondencyjne i wygra ten kto liczy głosy.
~wrong way 25-05-2020 13:56
najlepsza tresura,najpierw zabrać a potem stopniowo dawać,wtedy tresowany cieszy się z przywilejów jak piesek z kości.
~KrolJelonki 25-05-2020 14:37
"Główny oskarżony w sprawie okradania PCK, były poseł PiS.bolszewii Piotr B. zajął się handlem... maseczkami. Do spółki z b.prezesem Centrozlomu, który wyleciał gdy po pijaku zasnął za kierownicą służbowej limuzyny na skrzyżowaniu. Wspiera ich dolnośląska „Solidarność”. //t.co/3y4SKsZixo //twitter.com/JHarlukowicz/status/1256870095223238657?s=20 " By żyło się lepiej. m..dom narodowych socjalistów z PiS.bolszewickiej grupy przestępczej.
~Hm 25-05-2020 15:29
Kina otworzyć, a teatry nie?
~ 25-05-2020 16:11
ależ bajzel, pisowscy i_m_b_e_c_y_l_e sami nie wiedzą co, jak i po co, młotkami walczą z wirusami
~Ja 25-05-2020 16:16
Pozwólcie na porody rodzinne!
~Real 25-05-2020 16:56
W maseczce jestem przystojniejszy i mam ładny wyraz twarzy, jestem za maseczkami.
~anonim 25-05-2020 21:07
Ach jak ja sie ciesze, ze wy sie cieszycie, ze ja sie ciesze!!
~Michrou 25-05-2020 22:31
Maseczki to jeden z najlepszych pomysłów do walki z tą pandemią. Minister zdrowia jest chyba bardziej zainteresowany robieniem wałów (teraz ich tuszowaniem) niż zdrowiem Polaków, niedawno mówił, że w maseczkach pochodzimy aż do wynalezienia szczepionki. Jak pokazują badania, 80% populacji w maseczkach jest w stanie wyeliminować w całości takie choroby jak na przykład grypa. Według mnie powinny pozostać. Co do reszty to ja odmrażałbym tylko te potrzebne dla gospodarki rzeczy, a nie na przykład niebezpieczne nabożeństwa (choć te są potrzebne dla utrzymania "gospodarki" kościelnej). W niektórych krajach takie zbędne rzeczy jak nabożeństwa uruchamia się pod sam koniec walki z wirusem, a w Polsce... jak w lesie. W Korei Południowej właśnie przez nabożeństwa chrześcijańskie rozpanoszył się wirus. Tylko tam masowo testowali, a nie kazali szpitalom dopłacać do każdego testu...
~Foka 26-05-2020 9:30
do: ~Michrou (22:31)
kto jest twoim faworytem na prezydenta i dlaczego
~Michrou 26-05-2020 10:58
do: ~Foka (9:30)
Jeszcze nie jestem zdecydowany. Hołownia podoba mi się, ponieważ jest niezależny od partii politycznych i podchodzi do wszystkiego z pokorą, zdaje sobie sprawę z tego, że są ludzie mądrzejsi od niego i w mojej opinii popuści do głosu ekspertów. Jednak nie wiem czy poradzi sobie jako prezydent. Dobre pomysły i umiarkowane poglądy ma Kosiniak-Kamysz, w dodatku jest prezydentem który spodobałby się większości Polaków, jako umiarkowany konserwatysta. Chyba najbardziej zaplusował mi ze wszystkich kandydatów, ale wciąż waham się nad wyborem. Patrząc przez pryzmat pozycji Polski na arenie międzynarodowej najlepiej wypada Trzaskowski, ceniony za granicą (np. jako osoba dopuszczona do wpływowej grupy Bilderberg), dobrze posługująca się kilkoma językami obcymi (w przeciwieństwie do żenującego angielskiego Dudy), poglądy ma centralne, czyli takie jakie powinny być akurat dla każdego człowieka, choć w Polsce zdemonizowano liberalizm i nie odróżnia się go od lewicy (której niewiele bliżej do liberalizmu niż konserwatyzmowi). Człowiek z takim podejściem na świat będzie szanowany na arenie międzynarodowej, a z tym pozycja Polski wzrośnie. Duda należał do marginalnego i nic nie znaczącego ugrupowania w PE. Plusem Trzaskowskiego jest też otwarta krytyka mediów narodowych, które obecnie opierają się na kłamstwie, manipulacjach i szerzeniu nienawiści, która skończy się niedługo następnym morderstwem, już jeden prezydent polskiego miasta stracił życie przez zaszczuwanie. Niemniej PO się nie sprawdziło, choć było lepsze niż PiS. Ciężko wybrać idealnego kandydata, ale ta trójka wypada najlepiej.
~BRZECHOTNIK 26-05-2020 13:05
do: ~Michrou (10:58)
A co powiesz o przynależności Trzaskowskiego do "pół tajnej grupy" (jak to sam określił) - chodzi o grupę Bilderberg?
~Michrou 26-05-2020 14:47
do: ~BRZECHOTNIK (13:05)
Ocenię jak najbardziej na plus. Jest tam, gdzie decyduje się o wyglądzie współczesnego świata. Prezydent o takich horyzontach to będzie skok cywilizacyjny dla tego kraju, w stosunkach międzynarodowych. Sama przynależność do tej grupy świadczy o tym, że nie jest byle kim. Nawet dla kogoś kto boi się, nie wiedzieć czemu, takich grup powinno to być dużym plusem.
~BRZECHOTNIK 27-05-2020 0:12
do: ~Michrou (14:47)
Na plus oceniasz globalizację całego świata, zniszczenie państw narodowych, ustanowienie rządu światowego i skrajna redukcję populacji świata? Wydaje się, że tak naprawdę niewiele wiesz o tej grupie, a jej blichtr tak mocno zaślepił, iż uznałeś że stanowią lepszą część ludzkości. Zapoznaj się z tym materiałem: "Co powinieneś wiedzieć o Grupie Bilderberg. #1"---- link-----> http://www.prisonplanet.pl/polityka/co_powinienes_wiedziec_o,p11589205 ----- i jeszcze z tym: "Fotografie i reportaże: Bilderberg 2018." ---- link -----> http://www.prisonplanet.pl/multimedia/fotografie_i_reportaze,p501286158 ----- Stanisław Krajski: "Rafał Trzaskowski też jest słupem, tylko bardziej samodzielnym niż Kidawa". Kto za nim stoi?"---- link---> https://www.youtube.com/watch?v=JW-4HGHsD5o.
~alexpand60 31-05-2020 18:15
Po pierwsze to co dziennie umierają ludzie na tego wirusa. Zniesienie zakazu pod wybory. Powiedzą ze modlitwy wirusa pogoniły. Naiwni wierni będą na PIS głosować. Po trzecie minister zdrowia ma układ mafijny i jest oszustem w sprawie fałszywych maseczek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sklepowy złodziej zatrzymany

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

IMGW: burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Drastyczne billboardy

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1104
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%