MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koniec sąsiedzkiej bezkarności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 maja 2008, 7:11
Aktualizacja: 13:16
Autor: Angela
Fot. Angela
Anna Baszak i Ireneusz Stasiak od trzech lat żyli w ciągłym strachu z powodu sąsiadów – chuliganów. Po naszej interwencji sprawcy poniosą konsekwencje, a rodzina poczuje się bezpieczniej.

Koszmar Annie i Ireneuszowi fundowała sąsiednia rodzina Z. z piętra niżej. Mieszkali na ulicy Kolejowej w Sobieszowie. Trzy lata temu między sąsiadami zaczęły się zatargi.

Skutki słownych potyczek to wyzwiska i groźby wobec córki pani Anny, porysowany samochód Stasiaka, poprzebijane opony, poprzecinane szprychy w rowerze. Sprawy zgłaszane na policje były dotychczas umarzane a sprawcy czuli się bezkarni.

Kilka dni temu starszy syn Z. włamał się do mieszkania sąsiadów, zdemolował je i ukradł radiomagnetofon. Wybijając szyby w drzwiach od pokoju i łazienki sprawca pokaleczył się i zostawił niepodważalne dowody swojej winy. Napisaliśmy o tym w ostatnim wydaniu „Jelonki.com”.

Pozostawioną krew policja pobrała do analizy. Poszkodowani na czas zatrzymani włamywacza w obawie o swoje życie wyprowadzili się z mieszkania do małego pokoju swojej matki. Pod koniec ubiegłego tygodnia policja zatrzymała i przesłuchała sprawcę, który przyznał się do winy. Teraz czekają go poważne konsekwencje.

– Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Jak się okazało, był on już wcześniej wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Teraz chce on dobrowolnie poddać się karze.

Sprawa rodziny z ulicy Kolejowej ostatecznie ma się wyjaśnić w najbliższym tygodniu. Anna Baszak i Ireneusz Stasiak już planują powrót do normalnego życia.
Nie wierzyliśmy, że uda się cokolwiek zrobić – mówi Anna Baszak. Tyle razy policja umarzała śledztwa, więc myśleliśmy, że i tym razem będzie tak samo. Teraz już zaczynamy się pakować od naszej mamy i zamierzamy wrócić do mieszkania. Nie wiemy, czy rodzina Z. nie będzie chciała się zemścić, ale jesteśmy dobrej myśli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Stop rakowi skóry

Marzena Machałek o programie PiS

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~fox 15-05-2008 7:28
szkoda ludzi. trzeba było wiać do anglii.tu nigdy nie będzie inaczej
piipi 15-05-2008 10:00
..a do wspolnego domku,ten msciwy sasiad "kiedys" powroci.~Szoda mi Ani i Irka ..planuja powrot do normalnego zycia,czy jest to mozliwe ?.
~ 15-05-2008 10:34
a w angli to co jest? raj? współczuje.. takich sąsiadó mieć.. :/ ..ale to jest ich wina! powinni kupić sobie działkę na skowronków, wybudować wielki dom i tam zamieszkać, ale co zrobić :]
~Rozczarowany 15-05-2008 10:38
Ludzie nie żyjemy w XIX wieku nie może być tak ,aby przez 3 lata nikt tej rodzinie nie pomógł .Przecież żyjemy w Europie jesteśmy światłymi ludźmi, mamy uchwalone prawo i instytucje takie jak policja i straż miejska.Nie może być tak ,aby chuligan czuł się bezkarny i straszył, a nawet niszczył mienie.Ponadto czy my wszyscy za bardzo nie jesteśmy obojętni na takie zachowania /myślimy to przecież nie mnie dotyczy - zapominamy ,że i nam może to się przytrafić/.Musimy nauczyć się być mniej obojętni . A instytucje powołane do przestrzegania prawa, powinny szybszej i konsekwentnie reagować na takie przypadki.
~do pipi 15-05-2008 10:49
Droga pipi w kraju demokratycznym to chuligan powinien się czuć napiętnowany i to on powinien obawiać się powrotu do wspólnego domku ,a nie porządni ludzie.I niech nikt mi nie powie ,że trzeba z Polski uciekać bo tu jest tak źle.W większości jesteśmy porządnymi ludźmi tylko jednostki psują nam ten wizerunek i ogólne na to przyzwolenie. Pamiętam czasy ,gdy sąsiad dla sąsiada był jak rodzina ,a nawet więcej.A więc potrafimy tylko jakoś zagubiliśmy w sobie pewne wartości i po prostu wychodzimy z założenia to przecież nie mi się dzieje i co mnie to obchodzi - zapominając ,że może to i nam się zdarzyć.
~do fox 15-05-2008 11:35
nawet nie wiesz jakich sasiadow "polaczkow" mozna spotkac w Anglii;)
~- 15-05-2008 12:06
Dlaczego przez cały artykuł kryjecie nazwisko pod literą Z., jak na końcu artykułu i tak podane jest nazwisko rodziny.
~Sratatata 15-05-2008 12:33
piipi 15-05-2008 19:07
..do - [~postu z 10:49..]...obawiam sie,ze chuligani-sasiedzi zemste planuja.~Tylko NAJWIEKSI potrafia wyrzec sie zemsty".~Sasiedzi..Ani i Irka do nich nie naleza !.
~adka 16-05-2008 9:32
przecież każdy wie,że będzie jeszcze gorzej.Ten chuligan z to nie człowiek tylko potwór
~bosh ;/ 16-05-2008 21:33
chodzę do Klasy z rodzeństwem państwa Z. ;/ masakra ! na lekcjach nie można się uczyć ;/ bo wyzywają się nawzajem lub innych nauczycieli ;/ biją młodszych uczniów ;/ Już się nie mogę doczekać końca roku szkolnego ;]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzieżowa drużyna OSP w Łomnicy

Pożar pustostanu

Wizyta w Bambergu

Tworzą grę karcianą

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
695
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
5%