MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koniec remontu ul. Turystycznej już wkrótce

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 10 grudnia 2017, 8:31
Autor: WAC
Fot. WAC
Kończy się jedna z najważniejszych w ostatnim czasie inwestycji drogowych w centrum Szklarskiej Poręby, czyli remont ul. Turystycznej. Tegoroczne prace mają się zakończyć do 22 grudnia.

Do tego dnia ma zostać udrożniony przejazd jezdnią ulicy. W drugim etapie prac, wiosną przyszłego roku, zostaną wyremontowane chodniki. Będzie też zamontowane nowe oświetlenie drogowe.

Remont najbardziej zniszczonego odcinka ulicy Turystycznej (od skrzyżowania z ulica Uroczą do skrzyżowania z ulicą Bronka Czecha) jest finansowany ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz z budżetu miasta. Jego koszt to około 3,5 miliona złotych. Wykonawcą inwestycji jest firma Budromax z Rząsin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ironman u osadzonych

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wsparcie strajkujących

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~turystyczna 10-12-2017 10:23
Mam pytanie do tego Orła co to pisał. Gdzie na odcinku Urocza- Czecha są chodniki? Czy coś mnie ominęło bo tam nie ma żadnych chodników!!! A więc co tu remontować? Najpierw trzeba je wykonać! Postęp prac to jakaś porażka! Kopanie po kilka razy tego samego wykopu i zasypywanie. Praca bez jakiegokolwiek planu! Ale tak to jest jak się bierze firmę której największym osiągnięciem jest parking pod Lidlem.
~ 10-12-2017 22:18
do: ~turystyczna (10:23)
💩
~Łukasz NST 9-01-2018 15:10
do: ~turystyczna (10:23)
Zasadniczo czytamy ze zrozumieniem - chodniki będą robione na wiosnę. Kwestia kolejności prac - to dwie różne firmy, które przez opóźnienie powstałe już na początku przy projekcie muszą trzymać się terminów - firma montująca i kopiąca pod peszle to zupełnie inna firma niż wykonująca drogę, a z racji harmonogramu doszło do "roboty głupiego, gdzie obie firmy na zmianę muszą kopać w tych samych miejscach :D Postęp prac to raczej średnia krajowa i nic tu się od tej średniej nie różni :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wpuszczono do rzek 10 milionów pstrągów  

Nie widać, że to bio?

Będzie kolejne podejście

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Tłumy za krzyżem

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
92
Tak
75%
Nie
24%
Nie wiem
1%