MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Koniec remontu drogi w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Wtorek, 4 grudnia 2018, 6:34
Aktualizacja: Środa, 5 grudnia 2018, 6:37
Autor: WAC
Zakończyła się ostatnia inwestycja w tym roku na drogach gminnych w zarządzie samorządu Mysłakowic. To remont ulicy Czereśniowy Sad.

Wykonawcą inwestycji, która trwała około dwa miesiące było Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Koszt prac zamknął się kwotą około 574 tysiące złotych. Długość przebudowywanego odcinka ulicy to prawie 500 metrów.

Środki na remont drogi w większości pochodziły z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zakres robót to wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej wraz z krawężnikami i poboczami.

- To już ostatnie zadanie inwestycyjne na drodze gminnej, które zostało zrealizowane w 2018 roku – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Nasza gmina otrzymała w bieżącym roku cztery promesy i wykorzystała wszystkie zapewniając wkład własny w wysokości 20 procent wartości zadań. Przebudowano drogi za kwotę 2 mln zł oraz wyremontowano dach nad pomieszczeniami sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łomnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Grzes 4-12-2018 7:39
No a co z nieszczęsna ulicą W. Polskiego w tychże Mysłakowicach? Wykonawca przekroczył termin ukończenia robót, jakieś pozorowane działania się wykonuje, ale ciągle sporo niedoróbek i wręcz bubli. Wykonawca po okresie zupełnego przestoju w pracach obecnie "galopuje" pracując mało skutecznie. Praktycznie wszystkie połączenia z drogami poprzecznymi i wjazdy na posesje są niewykończone, pobocza także. Bariery na moście zagrażają bezpieczeństwu użytkowników ( ostre zakończenia). A o skali bylejakości tej roboty dowiemy sie dopiero wiosna, kiedy ziemia osiądzie i opady wraz z roztopami ujawnia stan pobocza i miejsc po wyrwanych korzeniach usuniętych drzew. Dobrze że chociaż asfalt na jezdni jest w miare równy (ale to robił podwykonawca i nie ręcznie tylko maszynowo). Ciągle mam nadzieję na wnikliwą komisję odbiorową tych robót.
~Mr Bubel 4-12-2018 10:14
do: ~Grzes (7:39)
cyt.:"Praktycznie wszystkie połączenia z drogami poprzecznymi i wjazdy na posesje są niewykończone, pobocza także." - Ja, mój zderzak i miska olejowa potwierdzamy; "Ciągle mam nadzieję na wnikliwą komisję odbiorową tych robót." - w to wątpię, koligacja jest zbyt silna.
~r 4-12-2018 7:51
jprd. firma śmiechu warte....
~ 4-12-2018 9:14
Chociaż nie ma dziur bo w Jeleniej Górze na ul.Kasprowicza można zawieszenie zostawić a miasto wałek kładzie
~Ona zdruzgotana , ohhhhhhhhh 4-12-2018 12:24
Czy cały odcinek Miłków-Mysłakowice PKP jest już przejezdny ?
~kierowca 6-12-2018 14:45
do: ~Ona zdruzgotana , ohhhhhhhhh (12:24)
niestety nie - prace trwają i trwają a końca nie widać
~TypowyPolaczekVolkswagenAudi 4-12-2018 20:13
Patologia drogowa z wielkiej Triady Audi BMW Volkswagen już szykuje swoje jeżdżące trumny do szaleńczej jazdy z wyprzedzaniem na trzeciego i poganiając innych jadąc na tylnym zderzaku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Skalne ławki pod Szrenicą

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%