MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Koniec polskich wakacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 lipca 2010, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Kazimierz Piotrowski
Fot. Kazimierz Piotrowski
Dobiega końca trzytygodniowy pobyt w Jeleniej Górze dzieci i młodzieży polonijnej z Ługańska. Mogli oni przybyć do naszego miasta dzięki dofinansowaniu Senatu RP i zaangażowaniu działaczy Jeleniogórskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa.

W czasie swego pobytu młodzi Ukraińcy dali kilka koncertów na rzecz mieszkańców: w Cieplicach, Jeleniej Górze, Michałowicach. Zwiedzili wiele pięknych zakątków Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej. Wspólnie z dziećmi - uczestnikami Nieobozowej Akcji Letniej bawili się ucząc się wzajemnie siebie, mogli też w rozmowach z rówieśnikami poznawać język polski.

Na zakończenie pobytu dali koncert pożegnalny dla tych wszystkich którzy pomagali w zorganizowaniu im pobytu. Koncert, na który złożyły się piosenki ukraińskie i polskie, został okraszony tańcami i popisami solowymi na gitarach i pianinie. Na koniec wspólnie, cała sala wraz z widzami, odśpiewała piosenkę "Szła dzieweczka".

Osobom, które szczególnie pomogły w organizowaniu ich pobytu, dzieci i młodzież podziękowały wręczając okolicznościowe podarki. Na koniec były chwile wzruszenia, wspólne zdjęcia i deklaracje o kolejnych spotkaniach. Niektórym tak się spodobało, że chcieli zostać u nas na stałe.
Do zobaczenia za rok!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

W sobotę zbiórka krwi

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
750
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%