Czytających: 10938

Jelenia Góra: Koniec pięknej serii

Poniedziałek, 10 września 2018, 9:18
Aktualizacja: 9:19
Bielawianka Bielawa zakończyła piękną serię meczów bez porażki, którą mogły szczycić się piłkarki Orlika Jelenia Góra. W starciu 3. kolejki II ligi podopieczne Roberta Stachowskiego uległy rywalkom 1:5. Co ciekawe, ostatnia ligowa porażka jeleniogórzanek miała miejsce w sezonie 2016/2017 w starciu z... Bielawianką.

Jeleniogórski Orlik w ostatniej kolejce III ligi grupy dolnośląskiej w sezonie 2016/2017 przegrał w Bielawie 0:4. Z kolei w minionym sezonie ekipa prowadzona najpierw przez Dariusza Michałka, a później przez Roberta Stachowskiego zanotowała komplet 22 zwycięstw (w tym 1 walkowerem) i pewnie awansowała do II ligi. Na starcie rozgrywek nasze dziewczyny pokonały AZS II Wrocław 4:1 i na 23 ligowych zwycięstwach z rzędu zakończyły znakomitą serię, bowiem w 2. kolejce zremisowały w Błotnicy Strzeleckiej z miejscowym Plonem 2:2. Podział punktów nie zakończył serii bez porażki, więc w starciu z Bielawianką Orlik liczył na jej podtrzymanie.

Początek spotkania napawał optymizmem, ponieważ w 23. minucie Kinga Uryga dała prowadzenie miejscowym. Pod koniec pierwszej połowy przyjezdne zadały jednak dwa ciosy, które podcięły skrzydła Orlika. Najpierw w 39. minucie wyrównała Natalia Zagajewska, a bramką "do szatni" uradowała swoje koleżanki Julia Migacz.

Po zmianie stron Bielawianka szybko dołożyła kolejne trafienie - w 48. minucie ponownie na listę strzelczyń wpisała się Zagajewska. Mimo starań jeleniogórzanki nie zdołały odwrócić losów spotkania i straciły dwa kolejne gole. W 76. i 81. minucie bramki Nikolę Wójcik pokonała Karolina Tylak. Tym samym piękna seria Orlika zamknięta została klamrą w wykonaniu klubu z Bielawy.

Orlik Jelenia Góra - Bielawianka Bielawa 1:5 (1:2)
Orlik: Wójcik - Przydacz, Korgul, Kowalska, Żurawska, Dyzio, Chrabąszcz, Sidorska, Biniecka, Uryga, Smagur. Rezerwowe: Płonowska, Zych, Kubik, Misiewicz, Nita, Korczyc, Bańska.
Bielawianka: Szczepańska - Z. Kruk, Szarko, M. Kruk, T. Kruk, Migacz, Gnyl, Tylak, Zagajewska, Czerwińska, Pryczek. Rezerwowe: Sajak, Szczepanik, Łaskarzewska, Basiak.