MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Koniec "ósemki"

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 21 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 21 lutego 2007, 19:56
Autor: TEJO
Z mapy komunikacyjnej znikną autobusy nr linii osiem łączące Jelenią Górę z Wojcieszycami.

Połączenie zostanie zlikwidowane 1 marca (czwartek). Jak podał Leszek Chmielewski, kierownik ds. marketingu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, kursy „ósemki” są nierentowne.

Do tego wymienił także brak zainteresowania wsparciem linii przez Urząd Gminy w Starej Kamienicy, na której terenie leżą Wojcieszyce.

Dzięki ósemce miejscowość była skomunikowana z Jelenią Górą co najmniej od 30 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Wypadek w Radomierzu

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~biedronka 21-02-2007 17:22
takiego czubka trzeba odizolowac zamknac i leczyc
~Bambus 21-02-2007 17:27
Nic tylko likwidacja im dobrze wychodzi. Sprostac problemowi trudno (czyli wszedzie tak samo)
~motyl 21-02-2007 17:39
to do Wojcieszyc teraz tylko na stopa lub z buta??? nie zazdroszcze mieszkancom....paranoja, a dzieciaki jak do szkoly???gimbus pewnie tez nierentowny...
~Paweł 21-02-2007 17:45
Zachowują się jak PKP zlikwidowali połączenia na które było najwiecej chętnych, zostawili te które nie były dogodne dla pasażerów i co mało osób nimi jeździ to co trzeba zlikwidować!!!
~Ona z wojcieszyc 21-02-2007 17:48
to moze wojcieszyce wogole zlikwidujcie,bo i tak tam ciezko dojechac,to jeszcze zabierzcie 8,,d...lee!!!
~el Griton 21-02-2007 18:14
Czy będzie coś w zamian? Nie każdy ma samochód!
~bodzio 21-02-2007 18:21
Słuszna decyzja. Dlaczego tylko MZK ma ponosić koszty utrzymania linii. Jeśli Gmina St. Kamienica nie chce partycypować w kosztach to niech zostanie Starą Zabitą Dechami Kamienicą. Widać jak wójt dba o swoich mieszkańców.
~pasazerek 21-02-2007 18:29
Biedroneczko nie masz racji.Jesli Gmina nie płaci a chce mieć ulgowe i darmowe przejazdy to kto ma za to płacić.Np. Ja pasażer z Jeleniej Góry?.Do diaska dlaczego???-nie ma nic za darmo w przyrodzie Biedronko.Tutaj winę 100 % ponosi GMINA-tak na to patrzę.Jednocześnie uważam, że wladze Jeleniej Góry powinny dogadać się z Gminą.A jak nie to drodzy mieszkańcy Gminy Stara Kamienica - wybieraliście niedawno władze-to teraz od niej wymagajcie-a nie my Polacy tylko narzekać potrafimy.W cywilizowanym świecie na komunikację się nie żałuje-tylko u nas wladze jakies nie kumate. Nie wszyscy mają samochody a z drugiej strony uruchamiać autobusy dla 1 osoby?. Odpowiem tak : za komunikację odpowiadają w Polsce władze miast i gmin i wedlug mnie czerwone autobusy powinny jeżdzić tam gdzie są ludzie i ich potrzeby w zakresie przewozu.WŁADZA MA PIEKNE SLUZBOWE LUB PRYWATNE SAMOCHODY.EMERYCI I RENCIŚCI NIE ZAWSZE.PREZYDENCIE I WOJCIE DAJCIE SZNSE 8 - no chyba ze naprawdę nie ma kogo wozić.I niech MZK zakupi wreszcie małe busy a nie tylko wielkie maszyny!!!!!Do dyrekcji MZK: ruszcie w końcu głową i wymieniajcie autobusy na mniejsze!!!!
~gość 21-02-2007 18:55
ciekawe czy tenże madrala jest rentowny i na ile oceniana jest ta jego rentownośc miesiecznie. a kwestia komunikacji publicznej dla mieszkańców Wojcieszyc jest problemem ktory trzeba rozwiązac. może zamiast tych duzych autobusów puścić coś mniejszego.może ta linia powinna kursować na odcinku np Orle - wojcieszyce.
~Studentka 21-02-2007 20:40
Zamiast obrzucać obelgami zrozumcie trochę co? I przy tkim a nie innym wyborze MZK, choć na chwilę zapomnijcie KTO zasiada w MZK. Faktycznie jest to nie rentowne, ponieważ zainteresowanie jeststosunkowo nie wielkie. Więcej wydatków na utzymanie takiej lini idzie niż kożyści. Z punktu marketingu w Boston Consulting Group Matrix taką nie rentowną linię należy albo zmodernizowac albo usunąć(znalazł by się w "DOG").Widocznie lepiej było usunąc taką funkcję(co nie zmienia faktu że mogła być również inna opcja np:zmniejszenie ilości kórsów). Pamiętajcie że nie zawsze wszystkie informacje sa podane do wiadomości publicznej. Fakt że Urząd Gminy Stara Kamienica również się nie interesował tym problemem, tez ma swoje przyczyny. MZK więcej traciło na utrzymaniu tej lini.Jest to bardzo krzywdzące dla ludzi z Wojcieszyc ale prawdziwe. Zainteresowanie było stosunkowo nie wielkie. Czasem trzeba z czegoś zrezygnować po prostu. Kiedy ludzie się do tego przyzwyczają w końcu...
~DoRo 21-02-2007 20:52
Ogólnie rzecz biorąc to my mieszkańcy J.G. nie korzystający z usług MZK, jeśli za to płacimy bo Urząd Miasta dopłaca do przewozów, jestem temu przeciwny. Uważam że zakład MZK powinien być sprywatyzowany, a nie przewoźnik czerpie korzyści dorabiajac się i jeszcze jest finansowany. PKS też polikwidował wiele kursów i coż tego wynikło. Powstały inne prywatne firmy które nie są dotowane, a jednak im się opłaca.
~M. 21-02-2007 21:06
i znowu niektórzy się bardzo podniecili bo jest okazja dokopać MZK że nie chce dotować linii pozamiejskiej, przecież na tej trasie jeździ KRYCHA tylko że oni nie wożą za darmo, gdyby KRYCHA przestała jeździć to nikt by nie narzekał!!!
~JAKI PAN TAKI KRAM 21-02-2007 21:41
WOJCIESZYCE: 1.OśWIETLENIE OKOłODROGOWE MARNE, 2.DROGA DZIURAWA, 3.WODOCIąGóW NIGDY NIE BęDZIE, 4.GAZOCIąGóW NIGDY NIE BęDZIE, 5.NAJPIERW "100 LAT" NA Tą TRASę DAWANO NAJSTARSZY AUTOBUS MZK, TERAZ GO BęDZIE BRAK, 6.DOBRZE żE SZKOłA JAKOś ZIPIE, ALE WóJT MOżE NIEDłUGO STWIERDZI żE TEż SIę NIE OPłACA, 7.DOBRZE, żE CMENTARZ NIE JEST KOMUNALNY BO BY LUDZI NIE STAć BYłO NA POCHóWEK, 8.ZABYTKOWY KOśCIół KOłO NAJSTARSZEGO SKLEPU WE WSI, ZMARNOWANY(ZABYTEK), 9.POWSTAJąCY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO-BZDURA, 10. I INNE PRZYCZYNA: 1.LICZBA MIESZKAńCóW W OGóLE NIE GłOSUJąCA 2.STARZY LUDZIE GłOSUJąCY, NIE WIERZąCY W NOWYCH I W ZMIANY. 3. I INNE
~DoRo 21-02-2007 21:42
Pani Studentko. Proponuję najpierw przestudiować polski słownik ortograficzny a potem brać sie za wykłady na temat marketingu w Boston Consulting Group.
~Do "DoRo" 21-02-2007 23:49
Jak by "DoRo" siedział w stanch którys rok też by pewnie zapomniał polskiej otrografii. pozdrowienia:)
~Bed Bojs 22-02-2007 0:01
Ciekawe, szkoły też są nierentowne a jednak istnieją i nikt ich nie likwiduje... Jak na razie w MZK najlepiej wychodzi likwidacja. A może trzeba naczelnego menadżera wysłać na wolne w końcu? I wtedy być może okaże się, że wszystko stało się rentowene. Jak nie idzie w domu publicznym to się nie przestawia łóżek ale zmienia panny.
~424 22-02-2007 1:05
do wojcieszycz od pewnego czasu kursuje KRY-CHA ,więc może i MZK słusznie postąpiło,a napewno słusznie gdyż Gmina Stara Kamienica nie chce porozumiec sie z MZK więc jakim prawem MZK ma prawo "nie prawnie" działac na terenie tej gminy!
~424 22-02-2007 1:13
i tak mieszkańcy Wojcieszycz mogą być zadowoleni z Kry-chy poniewaz nie jak linia nr8 dojeżdza tylko do Cieplic ale aż do Centrum Jeleniej Góry więc myśle że nie ma co nażekać ,zwłaszcza ze KRY-CHA wykonuje wiecej kursów niż 8 nawet przed "uszczupleniem" rozkładu. Może MZK w ostatnim czasie sobie nie potrafi poradzic ze swoją firmą (raz na wozie ,raz pod wozem) ale tym razem popieram MZK , szkoda lini 8 ale cóż "ze sceny trzeba zejść niepokonanym"
~mieszkaniec gminy Stara Ka. 22-02-2007 8:08
Gmina Stara Kamienica to 10 sołectw inaczej miejscowości, miedzy innymi Wojcieszyce. Mieszkańcy całej gminy dopłacali do przewozów mieszkańców jednej miejscowości. Na dodatek złego MZK każdego roku, przed uchwalaniem budżetu gminy, wnioskowało o ziększenie dotacji do linni nr 8. Taka sytuacja mogła trwać w nieskończoność. Dotacja rosła, poziom świadczonych usług niestety nie. W gminie Stara Ka. znajdują się również takie miejscowości jak Kromnów, Kopaniec, Chromiec. Tam sławetna ósemka już nie dojeżdżała. Należało więc poszukać alternatywy i konkurencji dla MZK na linii nr 8 a jednocześnie zmienić złą sytuację w komunikacji zbiorowej w pozostałych miejscowościach. Pojawiła się Krycha. Obsługuje Wojcieszyce w zamian za ósemkę - bez żadnej dotacji. Dojeżdża również do Kromnowa, Kopańca, Chromca, Barcinak, Rybnicy. Nie jest więc prawdą, że Wojcieszyce zostały pozbawine komunikacji zbiorowej. Zrezygnowano tylko z drogiej usługi MZK a w budżecie gminy zostało ok. 60 000,00 zł rocznie. Jeżeli ktoś uważa, że jest to nierozsądne to nie ma o czym dyskutować. A jeżeli chodzi o Wojcieszyce to chciałbym przypomnieć "Jaki Pan Taki Kram", że za działkę pod powiększenie cmentarza parafialnego w waszej miejscowości zapłaciła gmina Stara Ka. i tak pewnie było również z innymi rzeczami o których przedmówca wspomina, a o których nie mam ochoty już pisać na tym forum.
~ebe 22-02-2007 8:33
Niech się "Wojcieszyce" nie martwą ! Może jeleniogórska "Krycha" weźmie tą trasę, tak jak wzięła kursy do Starej Kamienicy, Chromca. Do tych miejscowości PKSowi się nie opłacało utrzymywać 5 kursów na dobę- Krycha wozi 20 razy na dobę taniej niż PKS i się im to opłaca ! A co do jeleniogórskiego MZK to są pazerni, a pazerny dwa razy traci. Podaję przykład. Bilet z Cieplic do Zachełmia kosztuje ponad 6 złotych, bo są 3 strefy na odcinku 12 km. Przy 4 osobach tam i z powrotem taniej jest jechać taksówką ! Gmina Podgórzyn dopłaca MZK do tego lichwiarskiego procederu, bo jest głupia. Prywaciaż jeździłby taniej i nie żądał by dopłat tak jak robi to MZK Dygresja-Dzięki wejściu tej firmy na rynek PKS oniżył ceny biletów do Wrocławia o prawie 50 %
~franka 22-02-2007 8:40
Pasazerek ma racje, za caly ten kram odpowiadaja wladze gminy a te najwyraznie maja mieszkancow w glebokim powazaniu. Nic nowego-w Polsce staje sie niestety zwyczajem aby dorwac sie do stolka i dobrej placy a ludziki niech sobie same radza. Byle tak dalej a
~kasia 22-02-2007 8:41
Zgadzam się z DoRo, ale wstyd?
~Pracownik "KRYCHY" 22-02-2007 8:47
Dla mnie to dobrze, byc moze dostaniemy podwyzke
~Do"studentka" 22-02-2007 12:40
Poprawne wyslawianie sie na pismie nie jest kwestia"siedzenia jakis czas w Stanach",lecz wykladnikiem twojej kultury osobistej oraz poziomu wyksztalcenia. Pozdrowienia od rowniez "siedzacego jakis czas w Stanach.
~4xxxx 22-02-2007 13:25
to wszystko sa uklady a ta cala likwidacja to poto aby KRY-CHA robila kase znam ta sprawe zaraz nie bedzie 1 tak sie dogaduja szefowie obu firm to skandal i jak to jest jednemu daja dofinansowanie a mzk nie chyba ze dyrektor bierze do kieszeni
~:* 22-02-2007 13:28
A JA MAM SLICZNą CóRECZKE I SIę DO MNIE USMIECHA
~olo 22-02-2007 13:33
KRY-CHA czekala na likwidacje lini 8 teraz szanowni pasazerowie zobaczycie ile bedziecie za ten konfort placic
~do ebe 22-02-2007 15:26
chciałbym cię poinformować że strefa na linii 4 do Zachełmia jest w Cieplicach na Oś. XX-lecia, a na linii 18 jest w Podgórzynie przy Urzędzie Gminy więc gdzie te 3 strefy a bilet na jedną strefę kosztuje 2,10 zł a na dwie strefy 4,10 zł, ciekawe skąd ty masz takie dobre wiadomości, wystarczy wejść na stronę MZK i przeczytać co tam jest napisane a nie pleść bzdur wziętych z sufitu
~rymowanka 22-02-2007 18:39
KRY-CHA sie bogaci bo jej MZK za to płaci.....(pośrednio oczywiście:))
~Robson 23-02-2007 1:02
A ja bym puścił przez wojcieszyce linie nr 7(co jakąś godzinke,półtora),i to by rozwiązalo sprawe i wojcieszyc i pakoszowa,7 pojechala by przez wojcieszyce-pakoszow(papiernia)do sobieszowa
~ar 23-02-2007 9:57
do pracownika Kry-Chy nawet nato nielicz jak ci niezabiora to na pewno nie dadza
~olo 23-02-2007 10:03
wytlumaczcie mi dlaczego gmina placi dla Kry-Chy a nie MZK to kumoterstwo cale szczescie ze niemaja sprzetu bo chcieli wziasc linie 6 7
~jelOnek 25-02-2007 0:37
1. Mzk nie radzi sobie z wlasna firma. 2. Nawet jesli Krycha podniesie teraz ceny biletow.. To wole placic wiecej niz jezdzic tym zasyfialym zlomem, ktory mzk dawalo, ktory podczas zimy nie mogl do Wojciezyc gornych dojechac. 3. Krycha jezdzi 2 razy szybciej. 4. Krycha jezdzi do Jeleniej. 5. 13 kursow dziennie! W mzk na chwile obecna 4| A teraz: JAKI PAN TAKI KRAM 1.OśWIETLENIE OKOłODROGOWE MARNE,- FAKT 2.DROGA DZIURAWA,- NIE PRAWDA, jakos nie zauwazylem 3.WODOCIąGóW NIGDY NIE BęDZIE,FAKT, ale mam dobra studnie wodękrysztal, nigdy nie zabraklo, nie ponosze kosztow zwiazanych z jej czerpaniem 4.GAZOCIąGóW NIGDY NIE BęDZIE, Fakt- Szlag trafia 5.NAJPIERW "100 LAT" NA Tą TRASę DAWANO NAJSTARSZY AUTOBUS MZK, TERAZ GO BęDZIE BRAK,PO co nam ten zlom? 6.DOBRZE żE SZKOłA JAKOś ZIPIE, ALE WóJT MOżE NIEDłUGO STWIERDZI żE TEż SIę NIE OPłACA, Coz jestes niedoinformaowany gdyz szkola w Wojcieszycach, jest uznawana za wrecz "idealna" do tego rodzice dzieci dbaja o to by byla w dobrym stanie - przez cale ferie trwal remont, ludzie pracowali w wolnych chwilach nieodplatnie, w tym wojt. 7.DOBRZE, żE CMENTARZ NIE JEST KOMUNALNY BO BY LUDZI NIE STAć BYłO NA POCHóWEK,nie wiem nie orientuje sie :P 8.ZABYTKOWY KOśCIół KOłO NAJSTARSZEGO SKLEPU WE WSI, ZMARNOWANY(ZABYTEK), A gdzie ty tu masz sklep? :P Fakt ze moglby ktos "wspomoc" ten kosciol, ale taka sytuacja jest w calej Polsce - przykre.. Ost nawet slyszalem ze dostalismy milion na zabytki.. szok moze uda sie za to zaplacic sprzątaczom. 9.POWSTAJąCY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO-BZDURA, nie mam pojecia :P 10. I INNE - Pozwole sobie dopisac ciagle problemy w dostawie pradu, nawet przy lekkim wietrze :P jakbym mieszkal na koncu swiata Pzdr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Mercedesem rozbił kilka aut

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
806
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%