MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koniec niedzielnych rozrywek w Parku Zdrojowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: rylit
Fot. rylit
W ostatnim ósmym koncercie z cyklu koncertów promenadowych organizowanych przez Przystań Twórczą Cieplickiego Centrum Kultury, w muszli cieplickiego parku wystąpiło Trio Semplice, którego założycielem był tragicznie zmarły gitarzysta Łukasz Pietrzak.

Słuchacze przyzwyczajeni już do cotygodniowych koncertów przyjęli występ „Grupy Semplice” bardzo poważnie. To był ostatni koncert tego lata w muszli koncertowej. Jeszcze niedawno w skład głównego wykonawcy wchodził Łukasz Pietrzak, który wiosną zginął w wypadku samochodowym. Występ Tria Semplice na nowo rozbudził wspomnienia o Łukaszu, nieodżałowanej postaci jeleniogórskiej sceny muzycznej.

Zespół w składzie: Marek Mikulski- gitara klasyczna; Marek Pelc, klarnecista, saksofonista oraz Tomasz Pierzchniak- kontrabas, wykonała w wielkim stylu wiązankę utworów latynoamerykańskich, bałkańskich, przebojów muzyki poważnej, filmowej i znanych standardów jazzowych.

Wszyscy muzycy z zespołu są absolwentami krajowych akademii muzycznych, wielokrotnie koncertowali, nagrywali płyty, zdobywali laury na wielu konkursach muzycznych. Wszyscy są pracownikami Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze.

Niestety, koncert zakończył letni cykl występów różnych zespołów, które w letnie popołudnia ożywiały cieplicką parkową promenadę. Wysoki poziom artystyczny tego wydarzenia oraz innych napawa nadzieją, że w przyszłym roku doczekamy się kolejnych wykonawców z klasą, na co już dziś liczą i z niecierpliwością czekają wierni słuchacze. Póki co przez kilka miesięcy w Parku Zdrojowym będzie królowała cisza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zdrowo i teatralnie u Młodych Duchem

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowych aktorów  

Młodzi jazzmani wystąpili w Muflonie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~clown 31-08-2009 11:45
Mały błąd:) Witold Pelc, nie Marek:))
~ 31-08-2009 13:07
w koncu
~swój 31-08-2009 19:30
dlaczego nikt wcześniej nie napisał o koncercie w Jelonce , chciałbym posłuchać tria w nowym składzie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Rajd zdewastował las?

Festiwal tańca pod Śnieżką

Wystąpili dla patrona

Rozmowa z Górą w Książnicy Karkonoskiej

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
64
Tak
31%
Nie
66%
Nie mam zdania
3%