MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Koniec laby, marsz do ławy!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 września 2010, 7:51
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2012, 15:06
Autor: TEJO
Wszystko co dobre szybko się kończy. Uczniowie SP nr 11 świętowali początek wakacji 25 czerwca. Po dwóch miesiącach wolnego muszą wrócić na lekcje.
Fot. TEJO
Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2010/2011. Miejskie uroczystości rozpoczęcia 10–miesięcznego cyklu zajęć odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

„Siódemka” na początek nowego roku szkolnego dostanie długo oczekiwane boisko, które podczas wakacji powstało na podwórku jednej z najstarszych podstawówek w mieście. Inwestycję władze miasta zapowiedziały w kwietniu, podczas uroczystości 60-lecia placówki. Nowe tereny sportowe już są gotowe. Czekają tylko na oficjalne otwarcie. Szkole do pełni szczęścia zabraknie tylko nowej elewacji.

W wielu placówkach oświaty, zwłaszcza ponadgimnazjalnych, zabraknie też… uczniów. Wszystko przez niż demograficzny. Utworzono mniej oddziałów, w związku z tym niektórzy nauczyciele stracą prace. Samorządowcy zapewniają, że dyrekcje szkół zrobiły wszystko, aby zminimalizować rozwiązywanie umów z pedagogami. Częściowo zostali przeniesieni do innych szkół, lub – jeśli to było możliwe – przeszli na emeryturę bądź na zagwarantowane w Karcie Nauczyciela roczne urlopy zdrowotne.

Jeleniogórska oświata wita nowy rok szkolny w odnowionych szkołach. Coraz mniej jest budynków, które wymagają solidnego remontu. Oprócz „siódemki” to monumentalny neobarokowy gmach I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego. Za dwa lata szkoła będzie świętowała stulecie istnienia. Marzeniem dyrekcji jest, aby obchody przeprowadzono w odrestaurowanym budynku.

Dziś także rozpoczynają pracę szkoły artystyczne. Wśród nich – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści. Uroczysty początek roku szkolnego o godz. 17 w Filharmonii Dolnośląskiej. Relacje - w popołudniowych doniesieniach Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

To jest antywitacz

Wandale kontra naukowcy

Budują ekopostojownię

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~lol 1-09-2010 8:00
brak słów. haha
~hmm 1-09-2010 9:29
<i> w rzeczy samej, przepraszamy:-) </i>
~R.Kiełek 1-09-2010 10:21
Słowo dziękczynne kieruję do władz miasta .Dziękuję panie Prezydencie za dotrzymanie słowa !!! i wybudowanie boiska sportowego dla mojej ukochanej "siódemki",naprawdę nie do końca wierzyłem że w tak krótkim czasie można tego dokonać...A jednak...chylę czoła i wyrażam olbrzymią wdzięczność nie tylko w imieniu wlasnym ale przede wszystkim dzieciaków...Wszystkim dzieciom życzę udanego,szcześliwego nowego roku szkolnego., A jako kawaler "Orderu Uśmiechu"życzę właśnie uśmiechu i radości z pobytu w szkole...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Rajd szlakiem przygody

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Trwa "Davos" w Karpaczu

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
598
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%