MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koniec kontroli granicznej

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 2 lipca 2012, 11:49
Aktualizacja: 11:50
Autor: Angela
Fot. SG
Ponad 25 tys. osób zostało skontrolowanych podczas przywróconej w Polsce kontroli granicznej w okresie Euro 2012’. Skontrolowano ponad 12 tys. cudzoziemców z Czech (ponad 70%), Rosji, Niemiec i Słowacji. Zatrzymano tylko jednego Rosjanina, który w paszporcie miał marihuanę.

Kontrole w całym kraju prowadzone były w rejonach byłych 15 głównych przejść granicznych na granicy lądowej, dwóch portach morskich i 6 lotniskach.

- Łącznie w okresie tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej na granicy wewnętrznej UE wytypowano do kontroli i skontrolowano ponad 25 tys. osób poruszających się głównie pojazdami, ale również samolotami, pociągami i promami morskimi. Kontrola została ukierunkowana na ruch cudzoziemców. Na granicy polsko-czeskiej skontrolowano ponad 12 tys. osób, głównie cudzoziemców z Czech (ponad 70%), Rosji, Niemiec i Słowacji. Tylko jedna osoba została zatrzymana – informuje por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymano tylko jedną osobę. Rosjanin podczas legitymowania w Jakuszycach okazał funkcjonariuszom paszport, w którym znajdował się woreczek z zawartością suszu roślinnego. W wyniku dalszych czynności, z użyciem psa służbowego wyszkolonego do wykrywania narkotyków, w samochodzie którym poruszał się mężczyzna, odnaleziono kolejny woreczek z narkotykami. Tester narkotykowy wskazał, że była to marihuana. Mężczyzna oświadczył, że susz zakupił na potrzeby własne w Pradze w Czechach.

- Czynności w ramach przywrócenia tymczasowo kontroli na granicy wewnętrznej były prowadzone w okresie od 4 czerwca do 1 lipca 2012r i w zakresie dostosowanym do aktualnych potrzeb. Nie spotkały się z negatywnym odbiorem ze strony podróżnych. Nie spowodowały też - wbrew wcześniejszym obawom - utrudnień w ruchu drogowym i opóźnień w ruchu kolejowym – zapewnia por. SG Renata Sulima.

W prowadzeniu działań Straż Graniczną wspierała Policja, Żandarmeria Wojskowa oraz Inspekcja Transportu Drogowego, a w zabezpieczeniu logistycznym również Straż Pożarna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radosne Mikołajki

Spotkanie ze Smarzowskim

Droga po remoncie

Komentarze (12) Dodaj komentarz

rymcycymcy 2-07-2012 13:19
Straż graniczna wspierana przez policję, żandarmerię, inspekcję ...i straż pożarną ...schwytała jednego niedopalonego ruska z gramem zioła !! :) ...panowie, czapki z głów ! :) ...poczułem się bezpieczniej
~tutejsy 2-07-2012 13:34
Brawo ! Brawo ! Brawo ! Spektakularna akcja i co za emocje ? Ta wiadomość odmieniła moje życie na zawsze .
~cieplicznin 2-07-2012 16:03
nieeeeeeesamowity wynik w pracy. SZKODA CZASU I PALIWA.
HankaOdRumcajsa 2-07-2012 16:45
rymcycymcy ale się ubawiłam.... dobre....
opera-mini.nеt 2-07-2012 18:45
Nie wiadomo tylko, co was tak śmieszy... Bo na pewno nie można powiedzieć, że was cieszy fakt, że w kraju nad rzeką Wisłą jest spokojnie i bezpiecznie. Wam by pewnie się podobało i satysfakcję wam sprawiało, gdyby każdy z kontrolowanych na granicy cudzoziemców był zatrzymywany, będąc groźnym przestępcą. Zadowoleni byście byli, bo przecież ci wszyscy nie skontrolowani byliby czyści, jak łza i praworządni. Służby przecież normalnych nie kontrolują... Wy buraki!! Do szkoły!!
opera-mini.nеt 2-07-2012 18:52
Rymcy, ty niby taki wesoły humorysta jesteś... A tuman tępy i umysłowo ograniczony jeszcze bardziej... Fajnie, że wyśmiewasz, szkoda tylko, że nie to, co na kpinę zasługuje. Ale skąd byś mógł... Vikusiowy ty przyjacielu... Takiś sam tępak, jak i ona. Rymcycymcy van den Berg. :-)
~ehhhhh 2-07-2012 19:31
A może tak Renata Sulima poinformuje opinię publiczną jakie koszty były związane ze skontrolowaniem ponad 25tyś osób. Ile wydano na nadgodziny dla SG i innych służb, ile wydano na paliwo i jak wyglądała w tym momencie amortyzacja sprzętu? Spokojnie to wszystko kosztowało parę baniek! Efekt ? Wydane kilka milionów złotych i złapany jeden rusek z substancją mniej szkodliwą od fajek! BRAWO! Ale tak to u nas właśnie jest... czy są efekty czy ich nie ma wydaje się grube miliony... NASZE MILIONY! KASA Z NASZYCH PODATKÓW ZOSTAŁA JAK ZWYKLE WYWALONA W BŁOTO!
~do opera 2-07-2012 19:33
"Służby przecież normalnych nie kontrolują..." a niby kogo kontrolowali jak nie normalnych? Wg. twojej opini to był jeden nienormalny ;) Rusek... z gramem zioła Hahahahaha baran ;)
~BB 2-07-2012 19:49
A jelonka dalej o głupotach NIE ŻYJE MACIEJ ŁOKAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do opera 2-07-2012 21:44
kolego chyba jestes jednym z tych madrych ze sluzby celnej hehehe stoi ich pieciu kazdy ma inne zadanie od czytania po pisanie itp szkoda ze oni nie sprawdzaja naszych przyjaciol z niemiec tak jak onii nas u siebie kontroluja ale wiadomo jak tu sie dogadac rece by zabolaly hehe
~do 21;44 2-07-2012 22:36
dokładnie ;) heheh
rymcycymka 2-07-2012 23:12
.. facet,ktoremu przybywa lat .. jest juz PANEM !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nauczyciele dzieciom

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Janowice za zmianą nazwy powiatu

Debata świadomych o smogu

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%