MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Koniec kadencji rady miasta. Jaka była?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 12 listopada 2010, 9:40
Aktualizacja: Sobota, 13 listopada 2010, 7:54
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com A. Piekarz
Na internetowej witrynie rady miejskiej widnieje zapis: 12 listopada – koniec kadencji. Radni przez cztery lata spotykali się na sesjach i podejmowali wiążące dla miasta i jego mieszkańców decyzje. Czy okres 2006 – 2010 w pracach miejskich rajców należy uznać za udany?

Rozpoczynali głosując przez podniesienie ręki. Kończą z elektronicznym systemem, który nie tylko pozwala na zliczenie głosów, lecz także mierzy radnym czas wypowiedzi i archiwizuje wyniki głosowań. Zaczynali w innym składzie niż kończą. Przez cztery lata sala rajców była areną zarówno nudnych nasiadówek jak i sesji ze sporą dozą emocji.

W trakcie kadencji z różnych powodów ze składu rady miasta, której od początku przewodniczył Hubert Papaj z PO, odeszło kilka osób. Radna Dorota Dobek (Nasz Dom) musiała pogodzić się z błędem w komisji wyborczej podczas liczenia głosów i oddać mandat Grażynie Malczuk (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Radna Danuta Wójcik (Wspólne Miasto) – z uwagi na wątpliwości co do prowadzenia działalności na mieniu miasta – rozstała się z fotelem rajczyni, na którym zasiadła Ewa Duziak.

Radny Jerzy Łużniak szybko zrzekł się mandatu, bo został zastępcą prezydenta miasta. Jego miejsce zajął Jerzy Lenard, który w ubiegłym roku także przestał być radnym, bo zajął miejsce awansowanego „w marszałki” J. Łużniaka. Mandat Platformy Obywatelskiej ostatecznie przypadł Ewie Olchówce. Także w ubiegłym roku mandat radnego złożył Miłosz Sajnog po nominacji na fotel wiceszefa miasta. Misję przejęła radna Monika Filip.

Najczęściej zmieniającymi opcje polityczne byli radni ze Wspólnego Miasta (w 2006 roku). Później założyli Klub Jelenia Góra XXI, a we wrześniu bieżącego roku – przystąpili nieformalnie do klubu Platformy Obywatelskiej. Wszyscy poza Bożeną Wachowicz-Makiełą.

Radni nie lubili prezydenta miasta. Marek Obrębalski nie dostał dwa razy z rzędu absolutorium za wykonanie budżetu. Utarczki i przekomarzania szefa miasta z Krzysztofem Mrozem (Prawo i Sprawiedliwość), Cezariuszem Wiklikiem i Grażyną Malczuk (Sojusz Lewicy Demokratycznej) stały się tradycją posiedzeń, na których Marek Obrębalski był obecny.

Niektóre sesje były bardzo emocjonujące. W pamięci pozostaną debaty dotyczące zgody na finansowanie przez miasto obwodnicy południowej (raz zgody nie wyrażono). Równie wiele rozbieżności rodziła sprawa lokalizacji drugiego „Orlika” w Jeleniej Górze, a ostatnio – umów ze spółkami kupieckimi, kiedy do radni nie zgodzili się na włączenie tego punktu do porządku obrad. Przypomnijmy też kontrowersje wokół krzyża powieszonego w sali rajców, a także kwestie moralności poruszane przy okazji decyzji o nadaniu nazw ulicom miasta: chodziło o długą dyskusję tyczącą preferencji seksualnych nieżyjącego przewodnika Tadeusza Stecia.

Kiedy próbowaliśmy zasięgnąć z biura rady statystyk tyczących sesyjnej aktywności rajców, powiedziano nam, że takowe nie są prowadzone. Trudno zatem obiektywnie „zmierzyć” ilością wystąpień i interpelacji oraz zapytań działanie wybrańców jeleniogórzan. Z obserwacji wynika, że najaktywniejszymi radnymi na sesjach byli Krzysztof Mróz z PiS oraz Józef Sarzyński z SLD. Zawsze mieli coś do powiedzenia niezależnie od tematu dyskusji. Za milczków można uznać: Annę Ragiel, Monikę Filip, Zbigniewa Sawickiego, Ewę Olchówkę i jeszcze kilku by się znalazło… Piotrowi Miedzińskiemu z PO przyszyto łatkę „sekretarza” – to on najczęściej zasiadał w prezydium rady już od pierwszego posiedzenia.

Byli też „sprawcami” miłych momentów. Radna Anna Ragiel, zastępczyni przewodniczącego rady, corocznie zapraszała jeleniogórzanki na wspólną Wigilię do ratusza. Czy w tym roku tradycji stanie się zadość? Okaże się po 21 listopada. Praca radnego to także udział w komisjach, a także spotkania z wyborcami. Czy w tym ostatnim zakresie zdali egzamin? Najlepiej wiedzą ci, którzy na nich głosowali.

Artykuł ilustujemy zdjęciami z pierwszego, historycznego posiedzenia Rady Miejskiej mijającej kadencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyniki wyborów w Świeradowie – Zdroju

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Komentarze (68) Dodaj komentarz

~Wybory? 12-11-2010 10:02
Rotarianie utajnili skład zarządu i listę członków. Ciekawe dlaczego?
~Dj 12-11-2010 10:05
Ja tam na nikogo nie głosuję. Ile lat będą obiecywać?Tyle na ile bedziemy glosowac!
~Tubylec 12-11-2010 10:40
no tak ale "nie głosowanie" to nie jest wyjście z sytuacji, bo ktoś i tak w końcu zostanie wybrany , tylko wówczas szkoda aby mieć poczucie nie spełnionej misji i kaca mo...lnego, jeśli wybrańcami zostaną najmniej kompetentni i ci z poza kręgu naszego zaufania publicznego..!!!
~czynownik 12-11-2010 11:36
Rada wyjątkowo "cienka", najsłabsza od czasów transformacji. Wszyscy powinni odejść tzn. nie powinni być wybrani ponownie.
~do~czynownik 12-11-2010 11:48
masz 100% racji , tak nieudolnych rajców , oraz władz Jeleniej Góry nie było od lat , nasze miasto upadło i tylko nowi ludzie z interesującymi pomysłami są w stanie je podnieść. Sam wybieram się na wybory, postawię na młodą "ekipę" , czas "przewietrzyć" ratusz. NASZ LOS W NASYCH RĘKACH.
~ 12-11-2010 12:00
w dobie wykorzystywania środków unijnych to wstyd i wstyd. Do wywalenia ich. Piotrafili jedynie parkometry postawić (omijając ocyzwiście strefę urzędu miasta by pracownicy nie płacili). Wilkowyje nr 2. Wo wywalenia!!!!!!!!!!1
~Wybór 12-11-2010 12:01
Są jeszcze Za'radni którzy są pewniakami. Jest to Pani sufler - Zofia Czernow, Jest to Pan - Żbigniew Ładziński który załatwia tylko swoje własne interesy. Są to osoby które znam na tyle dobrze że mogę śmiało powiedzieć : Dożywotne urzędowanie. Czy dzięki tym Zardnym przyszłość Jeleniej Góry będzie inna i ruszymy w koncu z miesca. Szukajcie modych dynamicznych, wyksztaconych, kompetentych ludzi. Poloneza czas zacząć..
~emeryt drogo 12-11-2010 12:08
to powinien byc koniec wszystkich nie udojnych radnych
~wie39 12-11-2010 12:27
powinien być tytuł: koniec darmowych pieniędzy dla niektórych cwaniaków
~dobry wybór 12-11-2010 12:32
Jest szansa na zmiany Drodzy Jeleniogórzanie ! ! ! Trzeba tylko 21 listopada udać się łaskawie do urny i zagłosować MĄDRZE, zeby mieć pewność na rozwój . . . Pmiętajmy, że to jest NASZ los i jest w NASZYCH rękach.
~ 12-11-2010 12:38
Glosujcie na nowych Ostatnie pozycje
~ 12-11-2010 12:40
Lepiej nie głosować na przedsiębiorców, bo oni załatwiają tylko SWOJE WŁĄSNE interesy w tej radzie, a nie mieszkańców.
~jaka była? 12-11-2010 12:50
Jaka była? Opiszę ostatnie zdarzenie, jakie mnie spotkało. KILKA DNI TEMU ZADZWONIŁAM DO URZĘDU MIASTA Z ZAPYTANIEM, CO Z MIESZKAŃCAMI BUDYNKÓW, NA KTÓRYCH PARKINGACH POSTAWIONO PARKOMETRY (KIEDYŚ BYŁY TAM PARKINGI BEZPŁATNE) GRZECZNIE, ZAPYTAŁAM PANI CO MAMY ROBIĆ, CZY TEŻ PŁACIĆ CZY SĄ JAKIEŚ ULGI. NA TO USŁYSZAŁAM, ŻE PO PIERWSZE TO JEST SPRAWA ZARZĄDU DRÓG I MOSTÓW A PO DRUGIE "RADNI UCHWALAJĄC USTAWĘ O POSTAWIENIU PARKOMETRÓW NIE BRALI POD UWAGĘ MIESZKAŃCÓW" I TU MOJE PYTANIE- CO DO CHOLERY W TAKIM RAZIE RADNI BIORĄ POD UWAGĘ, JEŻELI NIE MIESZKAŃCÓW?! W JAKIM MIEŚCIE ŻYJĘ, ŻE LUDZIE, KTÓRZY MAJĄ DBAĆ O TO BY MIESZKAŃCOM BYŁO LEPIEJ, NIE BIORĄ ICH POD UWAGĘ?! ŻENADA, PO PROSTU ŻENADA! TA SPRAWA NADAJE SIĘ DO NOWIN I TELEWIZJI I ZAPEWNIAM, ŻE JA TEGO TAK NIE ZOSTAWIĘ. Pozdrawiam.
~wyborca jg 12-11-2010 12:53
A kto się orientuje ile złotych bierze miesięcznie taki radny?????? bez względu na to czy pracuje i się udziela czy tylko statystą jest !!!!!! A czy jeszcze dodatkowe profity również otrzymują ?????? Proszę o rzetelną odpowiedź.
~............ 12-11-2010 12:53
Głosujcie na społeczników, np. z Sobieszowa, Cieplic czy Zabobrza, a nawet Jagniątkowa, bo oni występują w imieniu mieszkańców.
~ 12-11-2010 12:55
Po co było przekształcać MZK? Jaka firma na tym najlepiej zarobiła, bo jest gorzej niż było.
~wyborca 12-11-2010 13:29
Byłym radnym już dziękujemy, i mamy nadzieję że nie spotkamy ich w przyszłej radzie. Zdobyte doświadczenie i zaoszczędzone diety powinni wykorzystać na innej niwie.
~............ 12-11-2010 13:29
"RADNI UCHWALAJĄC USTAWĘ O POSTAWIENIU PARKOMETRÓW NIE BRALI POD UWAGĘ MIESZKAŃCÓW" - i tu jest przykład na to, że radni załatwiają swoje własne partykularne interesy. To nie są interesy mieszkańców. To są interesy ich samych. WYBIERAJCIE PRZEDSTAWICIELI STOWARZYSZEŃ I MIŁOŚNIKÓW DZIELNIC, NP. SOBIESZOWA, CIEPLIC, JAGNIĄTKOWA, ZABOBRZA, ULICY WOJSKA POLSKIEGO, ROWERZYSTÓW - ONI WYSTĘPUJĄ W NASZYM IMIENIU. PRZEDSIĘBIORCY I KUPCY ZAŁATWIAJĄ SWOJE INTERESY, TO SĄ TZW. LOBBY, dzięki tym państwu mamy w Jeleniej Górze wysokie ceny towarów i usług, a ludzie pracują u nich za głodowe wynagrodzenia. Oni potem bawią się na balach "charytatywnych".
~Click 12-11-2010 13:33
Stawiam na panią Ragiel - stawiam na to, że już nigdy nie zostanie wybrana do jakiegokolwiek ciała podejmującego decyzje dotyczące Jeleniej Góry.
~do ~Click 12-11-2010 13:51
też za nią nie przepadam, pamiętam jak Maja Włoszczowska przyjechała do naszego miasta po wygranych mistrzostwach, Ragielowa nie chciała się od niej odkleić byle tylko ogrzać się w świetle fleszy. Nie znam Jej prywatnie ale jak ktoś się tak zachowuje to mówi samo za siebie.
~bang 12-11-2010 13:53
kompletnie niepotrzebna banda darmozjadów...wystarczy sam prezydent który odpowiadałby za wszystko
~anima mundi 12-11-2010 14:07
No,więc 4 lata temu było tak, że jeżeli osoba z danej listy (partii)miała na 3.4 miejscu więcej punktów to i tak się nie liczyła bo radnym została osoba z pierwszego miejsca na liście danej partii.Tak że jak dla mnie, co nie zrobicie i tak do rady wejdą Ci z pierwszych miejsc listy che che im więcej procentowo danej partii tym więcej osób z tej listy i ciągle Ci sami, to moje zdanie.Nic się nie zmieni!!!!!To układy rządzą!!!!
oskarl 12-11-2010 14:25
Faktycznie coś jest nie tak z tą sondą Jelonki. Wczoraj przy około 6 tys. oddanych głosów Zawiła miał wynik 43% i bił na głowę słynną trójkę. Myślałem, że urzędnicy bumelują, ale było przecież święto. Zresztą oni głosowaliby na constans. Wieczorem było już ponad 11 tys. oddanych głosów i oczywiście prowadził Obrębalski z komitetu Marconiego. Sadziłem, że w takim tempie przyrostu, to frekwencja będzie wyższa niż przy urnach. Niestety w nocy licznik oddanych głosów cofnął się, stanął stał na liczbie 8368 głosów i czwórka dżokejów szła łeb w łeb. Dziś jest już tylko 8625 oddanych głosów, ale Obrębalski prowadzi. I to jest najważniejsze;-)
~w13 12-11-2010 14:40
proponuje zabawe-quiz o bylych radnych 1. kto byl w najwiekszej ilosci partii/ stowarzyszen..itp 2.kto cos osiągnał poza radą i jest znany nie tylko z tego ze jest znany/ jako radny mój 1 typ pani ragiel ..teraz lista Po, przedtem XXi przedtem e wsp. miasto a kiedys chyba blisko SLD/tylko nie wiem jak blisko?/...
~www 12-11-2010 14:50
głosujcie na nowych i młodych im może jeszcze coś się będzie chciało zrobić bo stare zgredy wyjadacze palcem nie kiwną jak wcześniej.
~KtoJestZa 12-11-2010 14:52
Propozycja zainstalowania na stałe kamery z mikrofonem w sali konferencyjnej rady miasta, wszystkie sesje na żywo dostępne z sesji rady miejskiej na portalu 58-50.com lub jeleniagora.pl Podpowiemiy nowo wybranej radzie miasta -czego chcą mieszkancy.
~............ 12-11-2010 15:07
do w13 - takich jest więcej, którzy przechodzili z ugrupowania do ugrupowania, to dotyczy większości polityków z naszego terenu, także tych, którzy zaszli wyżej niż rada miasta. Lepiej głosować na przedstawicieli dzielnic, ale nie narzuconych w teczce przez partie lecz mieszkańców tych dzielnic. "Wiecznym" radnym niby bezpartyjnym lecz występującym z ramienia partii już dziękujemy.
~Ooooo... 12-11-2010 15:11
Na wybory powinniśmy iść z prostej przyczyny, bo mamy do tego prawo. (kiedyś, aby móc głosować, ludzie płacili za to swoim życiem) Ponadto pamiętać należy, że tzw "swoi" zawsze pójdą i zagłosują na swoich, dlatego mamy od lat w radzie te same twarze ( Malczuk, Sarzyński, Ładziński) Wyborcy powinni głosować na ludzi młodych, społeczników na osoby, które znają , a nie na tych - co gruszki na wierzbie obiecują.A najlepiej na tych, co w radzie jeszcze nie zasiadali.
~młody 1 12-11-2010 15:24
A ja chodząc po ulicach Jeleniej Góry zastanawiam się ile to pieniędzy, niektórzy wydają na swoją kampanię ( piękne plakaty, banery, darmowe przejazdy) - widać, że za wszelka cenę chcą wygrać.A my powinniśmy wybierać tego co obiecuje realne rzeczy i oddaję się pracy na rzecz mieszkańców, a nie tego co załatwia swoje interesy.
~do~anima mun 12-11-2010 15:32
Nie - liczy się zdobyta liczba głosów i wchodzi ten co zebrał najwięcej i nie ma znaczenia z którego miejsca startuję.Np. niektórzy liderzy wpisani są jako ostatni na liście. Powinniśmy głosować na NAZWISKO , a nie sugerować się kto zajmuje jakie miejsce na liście.
~Greg 12-11-2010 15:39
Jaka była ? Roztrwoniono nasze pieniądze. Taka była.
~m@m 12-11-2010 16:57
Bardzo dobre określenie Ragielowej, ja ją znam i to okropna"baba". Mizdży się do LUDZI COŚ ZNACZĄCYCH lub MAJĘTNYCH. Nie może być radną ponieważ jest na emeryturze pomostowej - przeszła z renty zawodowej i w rankingu widnieje jako NIEAKTYWNA radna, ALE W ILU JEST komisjach?!?! Ma poza tym cosik za uszami !!!! Właśnie wysłano korespondencję z zapytaniem o takie radne.
~młoda 12-11-2010 17:50
Nie ma co wszystkich wrzucać do jednego kotła, byli też radni którzy zasiadali w radzie pierwszy raz i starali się pracować, ale jeśli inni ich torpedowali to wiele nie mogli zdziałać. Nie powinniśmy wybierać towarzystwa własnej adoracji , którzy mają wpisane na stałe bycie radnym np Ładziński, Kusiak, Czernow, Ragiel, Sarzyński, Malczuk.
~do W13 12-11-2010 17:50
Masz rację. Ragielowa wieczny"skoczek" tam gdzie DARMOWA KASA i statuetki dla pozyskania głosów i dyplomy dla MIŁOSNIKÓW BIAŁYCH MYSZEK. Byle dawać cokolwiek w swoim imieniu, ale nie za swoje. Daje Anna vel Statuetka Ragiel jeleniogórska wersja PLEBANII wszystko wszystkim, aby tylko mieć jakąkolwiek FUCHĘ przy korycie Rady Miasta lub Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pchając miernoty nauczycielskie di Rady Miasta jako klakierów.A MY ZA TO WSZYSTKO PŁACIMY. Anno-Statuetko nie idż tą drogą, bo Jelenia Góra to nie Polska !!! zainteresują się wreszczie twoją 6-letnią działalnością. PA. DO zobaczenia.
~Wyborca 12-11-2010 18:02
Z.Ladziński widnieje na plakacie jako kandydat b e z p a r t y j n y. Czyżby się wstydził dopisku,iż występuje z ramienia partii S L D ?
~Bezrobotny 12-11-2010 18:31
Ładziński to człowiek katolandu i dzieki temu że księża klepią o nim na kazaniu to dostaje się do rady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
~............ 12-11-2010 18:38
do Bezrobotnego - Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek ... ;-)
~# 12-11-2010 19:20
Ładzinski to nie katoland tylko KATOLEWICA !!!!! A Ragielowej najlepiej co wychodzi, to wykonywanie różnych działań i spotkań cudzymi rękami i dla tych, którzy mogą póżniej pomóc w różnych jej prywatnych sprawach. A teraz zmienia barwy po raz kolejny i jeszcze dla osiągnięcia sukcesu wyborczego manipuluje nieco mniej rozgarniętymi / pod względem umiejętności manipulacyjnych / osobami jak Lindner i Duziak. Pójdą baranki na rzeź, a Ragielowa na ich plecach wejdzie do rady miasta.
~kto_s 12-11-2010 19:25
P. Marku proszę po tych wyborach wybrać lepiej współpracowników. Zmienić całą radę bez wyjątków.
~kolesław 12-11-2010 19:34
ta sonda to jest jedna wielka ściema
~;;// 12-11-2010 19:42
Jak czytam te komentarze, to wstydzę się tego miasta, a zwłaszcza jego upośledzonych mieszkańców.
~ja 12-11-2010 19:51
Ragielowa nawet jeśli robi coś za pośrednictwem innych , to coś robi! A wy potraficie tylko klepać te bzdury przy kompie.
~zsd 12-11-2010 19:59
Niech się sami wybierają i sami na siebie głosują.
~Jano 12-11-2010 20:02
na żadne wybory nie ide ,bo jak widze te plakaty to mam wrażenie że w tym mieście nic sie nie zmieni Sażyniski .Czernow i reszta nierobów dalej startują ,to ja dziekuje takim ludziom a już jak zobaczyłem Kusiaka to normalnie mowe mi odebrało do widzenia na święta bo teraz jade do normalnego kraju zarabiać na zasrane życie w Polsce
~ooooooooo 12-11-2010 20:21
Wytłumaczcie mnie nieświadomej, jak Ragielowa od 1998r. jest na rencie zdrowotnej, nie chciało się pracować jako nauczycielka geografi w szkole podstawowej, BO TAKA CHORA, a w Radzie Miasta jest v-ce przewodniczącą i w kilku komisjach udziela się. CUDOWNE OZDROWIENIE za około 3 tys. m-cznie. Do tego BIERZE W ŁAPĘ rentę chorobową z ZUS. TO jak ona jest chora, jak tak się UDZIELA SPOŁECZNIE za OKOŁO 3 TYS. miesięcznie.
~Kowal 12-11-2010 20:23
no nie idźcie ale potem nie narzekajcie, ze jest źle jak sami olewacie wybory. Rada miasta jak i prezydent- beznadzieja!!! Kto głosuje na Obrębalskiego? Nie rozumiem tego... tak samo jak i głosowanie na PiS i Kaczyńskiego....
kazimierzp 12-11-2010 20:24
Wszyscy kandydaci startują z różnych list bo takie wymagania dla miast powyżej 20.000 mieszkańców nakłada ustawa sejmowa. Niektórzy kierując się pragmatyzmem, nie należąc do partii startują z listy partii która ma największe (według nich) szanse. Dopóki nie będzie wyborów radnych bezpośrednich, na nazwisko - dotąd nie można mówić o listach osób bezpartyjnych. Tworzą się też listy mieszkańców, mówi się wyborcom, że to grupa bezpartyjna, a kiedy w trakcie kadencji chcą iść dalej na własny rachunek, to zaczyna się ich określać zdrajcami! Jako że są to wybory proporcjonalne, patrzmy uważnie kto jest na tej liście bo możemy zagłosować na kogoś wspaniałego, a wchodzi ktoś kogo nie chcemy (bo miał więcej głosów). A głosować trzeba, tylko mądrze a nie pod wpływem impulsu chwili, czy na podstawie jedynie czarowania!
~dż... i ch.. 12-11-2010 20:30
Jak mam wybierać między trzcińskim a prystromem to wolę pić piwo z dziadkiem i jeść krewwetki...
~CzerwDolina 12-11-2010 20:38
Od kiedy rządzi Platforma Obywatelska, Naziści, Komuniści mają i bendą mieli władzę w POlsce a tym bardziej w Jeleniej Górze.
~obywatel J 12-11-2010 20:42
I całe szczęście - koniec tej błazenady. Mam nadzieję, że ludzie mieli już dosyć oglądania tego cyrku. Najlepszymi mapetami w tym show był Mróz, Papaj wiklik oraz carzyca Malczukowi - oni dawali niezły pokaz swojej błyskotliwości i niezmiernie ogromnej inteligencji. Nie polubili prezydenta, bo był dla nich za mądry i zawsze byli na NIEEEEEEEE, aby pokazać kto tu rządzi, nie zwarzając na nic. Mam nadzieję, że tych matołków nie będziemy już oglądali w następnej kadencji. Współczuję tylko Obrębalskiemu, a zarazem podziwiam i zazdroszczę anielskiej cierpliwości, że tak długo musiał znosić te fochy sradnych. Panie Marku trzymam za Pana kciuki.
~analityk 12-11-2010 20:42
Dotychczasowi radni muszą odejść. Tak słabego gremium nie było od lat. Ponadto warto by zbadać jaki jest stosunek liczby uchwał natury merytorycznej do liczby uchwał dotyczących wewnętrznych spraw funkcjonowania Rady i Urzędu. Wydaje mi się, że zajmowanie się swoimi sprawami dominowało...
~wyborca 12-11-2010 20:48
Wyborcy, macie karty w rękach. Podziękujcie obecnej Radzie i wybierzcie nowych "nieskażonych"!!!
~Kasia 25 12-11-2010 20:55
Przyjechałam w odwiedziny do rodziny i widzę na plakatach te same twarze. Gajewski, Ładziński niby niezależni, ale od lat startują z tej samej partii. Jak się może cokolwiek zmienić w tym mieście, jeśli na okrągło w radzie zasiadają ci sami radni - bezradni ? Nadszedł już czas, aby władzę przejęli ludzie młodzi, wykształceni. Na prezydenta wybrać tego co stawi na współpracę z młodzieżą i może Jelenia Góra zmieni swoje dotychczasowe oblicze!
~do Kowal 12-11-2010 21:11
Myślę, że na M.Obrębalskiego głosują Ci, co boją się , że skończy im się sielanka i będą musieli zacząć naprawdę pracować. Teraz nic nie robią a dostają jeszcze za to nagrody. Racja z tym glosowaniem, ten co nie głosuję, nie ma mo...lnego obowiązku kogokolwiek krytykować.Jeśli chcemy, cokolwiek zmienić, musimy iść i mądrze zagłosować.
~Zorientowany 12-11-2010 21:26
Precz z 20 letnimi zasiadaczami w Radzie .Tomera ,Czernow , Ladzinski Szarzynski ,Lojek ,Mroz Raglowa natychmiast ,Pleskot Zabrzanski ,Papaj ,A co zrobil Miedzinski Leszczyk., Wiklik znawca Sportu. Chcecie powtorki i dyrektywy partyjnych to znow wybierzcie kacykow partyjnych i dokoptujcie Kempinskiego , to bedzie najwspanialsza rada.Heca i cyrk na kolkach.Ludzie wybierzcie ludzi ktorych znacie osobiscie a nie byle kto byle partyjny.Czy ktos moze wymienic choc jedna sprawe zalatwiona przez swojego wybranego 4 lata temu Radnego a czy go chociasz zna i rozmawial z nim???!!!.Wiec zastanowmy sie co wybierac i kogo !!!.Taki Tomera i Wrotniewski , Sawicki mieszkaja poza Jelenia i co oni beda robic dla naszego osiedla ,pytam .Leszczyk tez nie z Zabobrza , Zabrzanski , Prystrom tez nie z Zabobrza i co oni chca tu robic. Wybierajmy ludzi z Zabobrza !!!!!!!.
oskarl 12-11-2010 21:39
drogi kolego, nie pi... bo prze... największymi „mupetami” byli sajnog, makieła... i obrebalski. Żadne z nich nie ma honoru. a tak w ogóle, to nie picuj, bo się może jeszcze okazać, że dr marek będzie w PO i będzie zastępcą zawiły. Nie przypadkiem komitet ma taką nazwę a nie XXL
~jajko 12-11-2010 21:40
Ludzie handlu jak nie chcecie wiecej marko-marketów to trzeba wysadzic tych cwaniaczkow z siodła !!
~mm 12-11-2010 21:47
Pani Aniu Ragiel, jest Pani cudowną osobistością i wszyscy mądrzy i dobrzy ludzie będą na Panią głosować,a te brednie wypisują zazdrośni kontrkandydaci.
~ja 12-11-2010 21:57
Kaziu, jako były członek zarządu miasta przestał byś robić ludziom wodę z mózgu. I inni też. Chcecie powiedzieć, że głosując na jakiegoś szeregowego, mohera, „filantropa”, czy cyklistę będziemy mieli lepszy samorząd? Wybory takie czy siakie mamy od zarania dziejów. I nie ma takiej siły, żeby nie zostali wybrani ci, którzy już się wybrali. Namawianie ludzi przy tej „demokracji” do głosowania tylko da lepsze alibi przyszłym złoczyńcom. Nie trzeba być socjologiem, politologiem i statystykiem, żeby wiedzieć, iż zwiększenie frekwencji nie zmieni prawdopodobieństwa tylko da lepszą legitymację próżniakom. Telewizja, komitety wyborcze, internet i inne media „niezależne” mają taki wpływ na kreowanie przyszłości, że wybory się już dokonały. Przy ustalaniu list wyborczych. Nie siejcie 65 lat propagandy. Głosując na Rypińskiego wybierzecie Sajnoga. Żaden naród nie pójdzie telepatycznie, gremialnie pod prąd. Poza tym władza deprawuje. Wiem to z autopsji. Nie Józ
~obserwatorV1 12-11-2010 22:10
W związku z postawieniem w mieście parkometrów,i w weszelkich innych pomysłach rady byle by utrudnic życie mieszkańców napewno ludzie się odwdzięczą. To zdecydowanie i definitywnie wasz koniec, takiej radzie podziękuje przy okazji najbliższych wyborów..
~obecny w UM 12-11-2010 22:19
@Zorientowany- Radni zajmują się całym miastem a podział na okręgi ma ułatwić przeprowadzenie wyborów. Wśród radnych wymieniłeś osoby które mają największe ilość zapytań oraz interpelacji nie mówiąc już o ilość wypowiedzi. Ci którzy byli aktywni to: Czernow, Mróz, Wiklik, Malczuk, Sarzyński, Łojek, Papaj, Leszczyk oraz Tomera. Oni pracują, reszta siedzi.
~Prawda 12-11-2010 22:56
Do ~mm 21:47-Odnośnie "cudownej osobistości"p.Ragiel. Jaka osoba, taka osobistość."Cudowna" jak na zdjęciu z ulotki wyborczej dobrze wyretuszowanym. "Czy oczekujesz od Radnej?-uczciwości i rzetelności? W takim razie wiesz kogo wybrać"/cytaty z ulotki/.
~daryooo 12-11-2010 23:00
Pani Ania Ragiel To bardzo dobry człowiek, i nie muszę nikomu pisac na kogo oddam swój głos, a Wy hieny komentatorskie tylko dupę potraficie obrobić człowiekowi który chętnie wszystkim pomaga.
oskarl 12-11-2010 23:06
Amok kundli w okresie rui jest przerażający. To tak jak z tymi wczorajszymi zadymami. Podjudzali politycy, a zgonili na motłoch...
~Zorientowany 13-11-2010 8:42
Obecny w UM Nie Pieprz herezji.Albo siedziszw OOi nie wiwsz co w Radzie piszczy albo jestes tym co sie teraz uaktywniasz .Powiedz co zrobili Radni Zabobrza !!!
~wtf? 13-11-2010 11:27
Zejdzcie z Pani Ragiel :) Mało to innych radnych jest do obgadania. Ale wiadomo jak to jest. Jak osoba ma ugruntowana i silna pozycje, poparcie i powazanie wsrod wyborcow to trzeba ja zmiesac z blotem. To tak zwana kampania podjazdowa. Osobiscie wole kampanie na argumenty, a nie wyciaganie (chyba nie do konca sprawdzonych) brudow na swiatlo dzienne.
~miss@ 14-11-2010 7:50
Jeżeli Ragielowa zostanie jakimś "cudem" ponownie radną, to OŚWIADCZAM,żę zainwestuję parę groszy i kilka swoich bezcennych dni roboczych a dowiodę to czego się ona najbardziej obawia.
~oooooooo 14-11-2010 7:56
ragielowa wsydzi się mało wykształconych dzieci , bo opowiada wszystkim o MOCNO WYEDUKOWANEJ RODZINIE,post o fryzjerze wyrzucony przez jelonkę.com A JA MAMA UBAW. DOPIERO TELEFON GRZAŁ SIĘ, A ONA KRYGOWAŁA TŁUMACZĄC , że to nieprawda. TYLE ROZRYWKI ZA DARMO. O TO MI WŁAŚNIE TYLKO CHODZIŁO.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Pierwsza tura dla Andrzeja Dudy

Absolutorium dla prezydenta miasta

Nadbrzeżna gotowa

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1289
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%