MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koniec kadencji ławników blisko. Szukają nowych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 30 maja 2011, 10:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: Petr
Jeleniogórska rada miejska przyjmuje zgłoszenia kandydatów na ławników do miejscowych sądów: rejonowego i okręgowego na nową kadencję 2012 – 2015.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze przyjmie 64 ławników, z tego 32 będzie w składach orzekających w sprawach z zakresu prawa pracy. Z kolei miejscowy sąd okręgowy potrzebuje 58 ławników (w zakresie prawa pracy – pięciu).

Kto może zgłaszać osoby, które mogłyby się podjąć funkcji ławnika? To – między innymi – stowarzyszenia, organizacje związkowe, prezesi sądów, organizacje pracodawców i inne – poza partiami politycznymi. Jakie warunki muszą spełniać kandydaci? Przedział wiekowy 30 – 70 lat, wykształcenie co najmniej średnie, dobry stan zdrowia i stałe zatrudnienie i zameldowanie na terenie gminy. Kto nie ma szans? Pracownicy organów wymiaru sprawiedliwości, mundurowi, duchowni oraz miejscowi radni. Nie można być ławnikiem jednocześnie w więcej niż jednym sądzie.

Kandydatów można proponować na karcie zgłoszeniowej (do pobrania na miejskiej stronie www.jeleniagora.pl lub osobiście w Biurze Rady Miejskiej Urzędu Miasta Jelenia Góra). Więcej informacji – na wspomnianej stronie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Droga będzie jak nowa

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Smart 30-05-2011 13:01
To dobre dla emerytów bo niepracujący nie mają szans a pracujący czasu na bycie ławnikiem bo pracują. Urlopu znowu nie opłaca się brać bo płacą tylko 50 zł za DZIEŃ nie sprawę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Równowaga między kulturą a naturą

Chojnik pięknieje

Dyski do remontu

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
697
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%