MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Koniec głosowania, czas na wyniki!

Wiadomości: Region
Środa, 25 kwietnia 2018, 6:31
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach III edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Poznajmy wyniki.

W sumie swój głos oddało 38 tys. Dolnoślązaków, którzy wybrali 50 najlepszych projektów w pięciu obszarach: jeleniogórskim, legnickim, wałbrzyskim, wrocławskim oraz miasta Wrocław. Z naszego terenu zagłosowało ponad 4 tys. mieszkańców (niestety nasz region w trakcie tegorocznego programu był najmniej aktywny, pod względem liczby oddanych głosów zajęliśmy ostatnie miejsce wśród pięciu obszarów).

Wybranoi 6 najlepszych projektów sportowo-turystycznych: Orientpark- leśna przygoda, Contender Fight Night, Dogtrekking Karkonoski III, Karkonoski Mini Handball- II edycja, Maraton MTB „Forteca Lwówka Śląskiego”, Morsowe spotkania z duchem gór w Karkonoszach. Wśród nich największą popularnością cieszył się Orientpark- leśna przygoda, który zgromadził 310 głosów.

Nowością tegorocznej edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego była możliwość oddania głosu także na projekty kulturalne. Z obszaru jeleniogórskiego do fazy realizacji przeszły 4 pomysły: Soundsystem StreetFestival, Pamięć i fotografia, „Letnie kino plenerowe” oraz Warsztaty muzyczne dla małych i dużych. Najwięcej głosów (533) otrzymał Soundsystem StreetFestival. Opis wszystkich zwycięskich projektów można znaleźć na stronie internetowej: www.aktywny.dolnyslask.pl.

Co teraz? Na dniach mają odbyć się konsultacje z pomysłodawcami, a od 16 czerwca do końca roku wszystkie zadania będą musiały zostać zrealizowane.

- Tych kilkadziesiąt tysięcy oddanych głosów świadczy o tym, że Dolnoślązacy chcą brać sprawy we własne ręce. Chcą inicjować ciekawe wydarzenia dla własnych społeczności lokalnych i przy tym dobrze się bawić. W końcu w budżecie obywatelskim chodzi o to, żeby realizować działania rekreacyjne – mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy UMWD.

Przypominamy. Na realizację zwycięskich projektów władze województwa przeznaczą w tym roku milion złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplickie place

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Mirecki.w 25-04-2018 9:02
Nie dziwie sie frekwencji bo wszystko tajno wojenne i dodatkowo nie wszyscy sa biegli w obcojezycznych nazwach, gdze my zyjemy zawsze myslalem ze w Polsce.
rymcycymcy 25-04-2018 10:23
OrientparkContender Fight Night Dogtrekking Handball Soundsystem StreetFestival ...jakieś blunt spears!? :) ... they forgot Polish ????
~do piszących 25-04-2018 12:32
Nic nie było "tajno-wojenne". Wszystkie projekty były opisane na stronie aktywnydolnyslask.pl. Ludzie po prostu nie interesują się tym co się dzieje, albo co może się dziać w ich regionie. Każdy miał szansę złożyć projekt. Złożyli Ci, którym się chce i mają pomysły i wsparcie ludzi. Gratulacje dla zwycięzców ! Powodzenia przy realizacji projektów !
~? 25-04-2018 12:36
Zgadzam się z "przedmówcą" wszystko było upubliczniane i nagłaśniane. Tylko my jeleniogórzanie jakoś słabo się angażujemy w tego typu akcje. Przykład? JBO....a szkoda....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

To teren zapuszczony

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
612
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%