MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Koniec gehenny z brudem na starym Zabobrzu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 maja 2008, 14:28
Aktualizacja: 14:28
Autor: Angela
Fot. TEJO
Dwa dni mieszkańcy ulicy Szymanowskiego – po naszej interwencji – czekali, aż sprzed ich bloku znikną zwały śmieci. Odpowiedzialne służby nawzajem obciążały siebie odpowiedzialnością, tymczasem odpady odrażały fetorem i wyglądem od 16 maja. Usunięto je dopiero we wtorek przed południem.

Sterta brudów i śmieci to „zawartość” mieszkania tragicznie zmarłej lokatorki, która nie przeżyła zadymienia w pokoju, kiedy zbierane przez nią odpadki zaczęły się tlić. Do zdarzenia doszło w piątek, 16 maja. Potem wszystko, co zalegało w lokalu, wyrzucono przed bloki.

Po naszym poniedziałkowym tekście Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze wywiozło część śmieci z przepełnionych koszy, ale tylko ze swoich pojemników.

Jak powiedział nam Włodzimierz Stasiak, zastępca kierownika oddziału estetyki miasta w MPGK, pozostała część pojemników powinna wywieźć konkurencyjna spółka Simeko. – Śmieci z naszych pojemników wywożone są regularnie we wtorki i piątki – zapewnia Włodzimierz Stasiak.

Odwrotną wersję przyjmują pracownicy Simeko. Powiedziano nam, że śmieci z ich pojemników wyrzucono, a to, co zalega – powinno zostać wywiezione przez MPGK.

A hałda śmieci do dziś uprzykrzała życie mieszkańców. Dopiero po wielu przepychankach brudy zostały wywiezione przez pracowników Zakładu Gospodarki Lokalowej Północ. Żeby posprzątać gigantyczny bałagan, odpowiedzialni za czystość na osiedlu potrzebowali więc prawie 10 dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak dla ochrony cietrzewi

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa (aktualizacja)

Pilne! Koronawirus w Jeleniej Górze!

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 27-05-2008 15:21
Konkurencja, i wstyd za jednym zamachem!!! A takich miejsc jest o wiele więcej w naszym mieście... GWIZDY DLA SPRZĄTAJĄCYCH!!!
~widze 27-05-2008 15:40
Chciałbym nadmienić iż, nie jest to pierwsza sytuacja gdzie pojemniki na śmieci firmy-Simeko są w tragicznym stanie .
~jaro 27-05-2008 16:58
W poniedziałek widziałem tam Straż Miejską a we wtorek już porządek.Brawo SM
~helenkami 27-05-2008 19:44
Pojemniki firmy-Simeko są nowe. We wtorek porządek ale do godz. popołudniowych,właścicielowi lokalu czyli gminie zabrakło wyobrażni i nie zabezpieczono odpowiedniej ilości kontenerów w celu opróżnienia spalonego lokalu. Tych worków firmy sprzątające nie zabiorą .
piipi 27-05-2008 21:22
...i dobrze,a bedzie lepsze powietrze.Szkoda tylko golebi i szczurow,bo "stolowke"stracily.
~PijMleko 28-05-2008 7:17
,,KOSZ NA SMIECI" Wlasnosciowy MPGK Lezy Sobie W Bobrze Od Lutego :) i Smiechy Moze Woda Zawysoka ? Ps. Dla Ciekawych ;) Stan Na Mostku ,,Garbatym" i Spojrz Na Most Kolejowy ;) Wiec Rekord Dla MPGK i Tak :) hahahahahah
~kmam 28-05-2008 9:24
Po pierwsze z tego co tu napisano, to śmieci pochodziły z mieszkania jednej lokatorki. Ktoś te śmieci wyrzucił obok kontenerów. Wiadomo, że takie śmieci należy wyrzucać do zamówionych kontenerów. Ten kto te śmieci usuwał z mieszkania, winien teraz ponieść koszty ich wywiezienia. Proste.
~Uczennica Marty Oreszczuk 28-05-2008 20:39
Ja mieszkam koło tej "ŚMIECIARKI'' to jest obłęd żebym ja ciasła się w 1-osobowym mieszkaniu a ona ma trzy pokoje i tylko tunele do przechodzenia i śmieci i śmieci i jeszcze raz ŚMIECI !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejne umowy podpisane

Kolejny zakażony w powiecie

Nasz szpital bez finansowego wsparcia!

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Druga osoba z Jeleniej Góry zarażona

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1543
Tak
16%
Nie
37%
To od nas wszystkich zależy
44%
Nie wiem
3%