MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Kongres Nowej Prawicy przywitał wiosnę happeningiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 marca 2012, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2012, 7:50
Autor: Petr
Fot. Petr
Happeningiem pod ratuszem i na ulicach Jeleniej Góry przywitała wczoraj wiosnę młodzież z Kongresu Nowej Prawicy. – Zebraliśmy się tutaj, by świętować pierwszy dzień wiosny. Ale nie tylko, chcemy również wyrazić nasz sprzeciw wobec rządu i unijnej dyktatury – mówił Marcin Pietrukaniec, jeden z organizatorów.

Istotnie bowiem, podczas wczorajszego happeningu młodzi z Kongresu Nowej Prawicy ostro krytykowali rząd polski, jak również dyrektywy unijne. – Mamy już dość absurdalnego ustroju i ogólnie przyjmowanych postanowień, które utrudniają życie. Chcemy wolnego kraju, rynku i niskich podatków. Czy wy nie chcecie? Nie czekajcie dłużej. Walczcie o normalne państwo – mówili do przechodniów wręczając im ulotki z podobnymi hasłami.

Happening młodych z Kongresu Nowej Prawicy zwieńczyło utopienie „Marzanny unijnej”. Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o samym ugrupowaniu albo do niego dołączyć, mogą to zrobić w każdą środę o godz. 18.00 w restauracji Bosman przy ul. Pocztowej 6.

Ogłoszenia

Czytaj również

To było bezpieczne?

Doczekają się ronda

O sporcie w KPSW  

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~KrisB 22-03-2012 8:04
Hehe ^^ Dzięki Jelonko :)
~Zielo 22-03-2012 8:06
10 osób a w tle pustka i fasady budynków taka jest prawda o Jeleniej gorze, jak w tle będzie życie, to wówczas będzie można mówić,że takie działania dają jakąś przestrzeń i mają sens, a tak, to tylko zwykłe pozowanie do fotografii na tle szkieletu umierającego miasta! No tylko aby zaraz nie pojawiły się w Jelonce znowu fotki z w tle ze statystami, dla pijaru i propagandy sukcesu...
~Malwy 22-03-2012 8:24
To rusz tyłek i zrób coś z tym! Oni wyszli na ulicę, chcą działać! A Ty? A Wy?
~Zielo 22-03-2012 8:45
A po co mam ruszać tyłek aby sobie kolejna grupka na tym naszym ruszaniu tyłka kapitał zbijała, ja ruszam sobie tyłek w swoim zakresie, i na pewno nie dla pijaru i pozowania do portali, czy dla mediów, nie obrażajcie ludzi bo zrobili więcej niż nie jeden przez dwa życia by zrobił:) A do tych ludzi nic nie mam, tylko do tej pustki z tyłu, która jest wręcz metaforyczna i znaczy nie tyle o mieszkańcach co raczej o "mafii" która tu rządzi od lat i nic wygenerować pożytecznego nie potrafi i tylko fasadę nam serwuje w postaci artykułów, newsów z pustego miasta i fotek z ratusza i z rozmaitych imprez rzekomo rozwojowych. Totalna zasłona dymna, tak to wygląda, a tak naprawdę rozkładający się trup w wannie :)
~ 22-03-2012 8:55
Już myślałem , że wszystkich młodych ludzi zaślepił zachód , a tu proszę - niespodzianka . popieram Was , ja też chcę wolnej Polski . Wyrwaliśmy się z jednego kołchozu , wpieprzyli nas w drugi . Czy nami musi zawsze rządzić obce państwo ? . Głosowałem przeciw uni jakby się kto pytał .
~ 22-03-2012 9:16
Wolę sto razy UNIJNĄ DYKTATURĘ niż pomysły Janusza Korwina-Mikke. Wielka szkoda, że tyle młodych ludzi daje się nabrać na jego liberalne p...lolo.
~AdamW 22-03-2012 10:27
Wolisz, bo nie masz pojęcia ani o jednym, ani o drugim.
~Jelonek spod Europy. 22-03-2012 10:35
Zielo, przestań pieprzyć!! To po pierwsze. Po drugie-nie głosowałem wcale w referendum unijnym, bo jak mówią zwolennicy-tym samym pomagam przeciwnikom, a przeciwnicy mówią, że pomagam zwolennikom Unii, więc remis jest. Po trzecie-niektóre pomysły liberalnego p...lolo zwiącego się Janusz Korwin-Mikke nawet mi się podobają, mimo iż jestem przeciwny rządom politycznym, gdyż nie lubię, jak się mną rządzi. Rozumiem więc młodych ludzi, którzy dają się nabrać. :-) Buźka!!
~Nostradamus 22-03-2012 10:37
Korwin Mikke? Czy to ten koleś Palikota? Razem walczą o WOLNE KONOPIE. ...SADZIĆ, PALIĆ, ZALEGALIZOWAĆ...
~ 22-03-2012 11:29
drodzy mlodzi naiwni. potrzeba Wam duzych husteczek do przetarcia oczu. Wasze szczytne cele nie obala politycznego betonu tumanow za sterami panstwa, miast i gmin. Na nic protesty ludzi, czym jest Wasza grupka? mozecie tyle co niemowlak- poplakac.
~sde 22-03-2012 11:43
To nas czeka.... unijna zaraza nas nie ominie. Polska rok 2054. ZUS po raz kolejny podniósł emerytalną poprzeczkę. Rodzina Pyziołów: Wacek Pyzioł, nestor rodu, lat 104, operator koparki, dorabia do pensji rozwożąc butle gazowe. Czasem zapomina do czego służy koparka, ale to nic. Zeszyt z opisem nosi przy sobie, nie widzi na jedno oko a drugie o 40% osłabione, ale życzliwi przechodnie zawsze poczytają o co biega. Żona Wacka Krystyna Pyzioł, lat 101, księgowa. Kochane prawnuczki dowożą ją do roboty, na zmiany przeliczają słupki liczb, co przy czterdziestu prawnuczkach przebiega dosyć sprawnie i pozycja Krystyny w firmie jest nie do zakwestionowania. Antoni Pyzioł, syn Wacka i Krystyny, lat 80, leśniczy z zaawansowanym Alzheimerem. Okrutny Niemiec rzuca Antonim po całym powiecie.
~sce 22-03-2012 11:45
GPS wszyty w portki informuje wnusie o miejscu pobytu dziadka. ZUS oddala tysiąc czternaste podanie o rentę. Małżonka Antoniego, Marianna, lat 78, laborantka w zakładach chemicznych. Jest po sześciu wybuchach i dwóch wyciekach trucizn. Okopcona, lecz pełna wigoru. Drugi syn Wacka, Leszek Pyzioł, lat 78. Murarz i tytan pracy. Jeden poziom budynku w rewelacyjnym czasie ośmiu lat. Dwóch pomocników, obaj po 70 lat, kryją Lesia jak mogą. Żona Leszka, Józefa, lat 74, fryzjerka. Z konieczności strzyże owce. Im jest wszystko jedno jak wyglądają po robocie Józefy. Kolejny syn Wacka, Marian Pyzioł, lat 76, operator dźwigu żurawia. Mieszka na stałe w kabinie. Nie opłaca się schodzić bo trochę to trwa. Wnusie dowożą prowiant i DVD ze zrzędzeniem żony, Teofili Pyzioł, lat 75, położnej z Parkinsonem,
~sce 22-03-2012 11:46
czasowo zawieszonej w czynnościach zawodowych po trzech upuszczeniach noworodków. Kolejne dziecko Wacka i Krystyny Pyziołów córka Stefania Krążol, lat 82, pilotka wycieczek zagranicznych, której i tak nikt nie słucha bo często angielskie słowa miesza z rumuńskimi i rosyjskimi. U Stefci historia potrafi wyglądać nieco dziwnie i bywa, że Jaćwingowie leją Krzyżaków pod Koronowem, a Henryk Pobożny zostaje małżonką księcia Witolda, przez co wzmacnia się przymierze Sasów i Hetytów. Na marginesie, mąż Stefanii, Leon Krążol, lat 95, chirurg na rencie inwalidzkiej, bo ZUS sprytnie przeliczył wydatki na Krążola i wydatki na ofiary jego trzęsących się dłoni. Krążol wygrał. Może zwiedzać świat za 1600 zł renty. Ostatni syn Wacka i Krystyny, Wiesław, lat 69, policjant z wydziału kryminalnego na rok
~sce 22-03-2012 11:48
przed emeryturą. Ostatni sukces - wielogodzinny pościg i aresztowanie dziewięćdziesięcioletniego złodzieja batoników. Wśród przedstawicieli trzeciej generacji na uwagę zasługuje Jeremiasz Pyzioł, syn Antoniego i Marianny Pyziołów, lat 58, po przeszczepie nerki i dwóch zawałach nadal lata helikopterem GOPR-u. ZUS uzależnia prawo do renty od trzeciego zawału.....
~ 22-03-2012 13:11
DOLNOSLAZAK. Gęba mi się śmieje jak widzę młode buźki kolejnego politycznego zaciągu. Z nostalgią wspominam ZMS. Proponuję sparafrazować hasełko z tamtych lat "Jutro /socjalistycznej, prawicowej, chrześcijańskiej, lewicowej - niepotrzebne skreślić/ Polski - budujemy dziś". Życzę powodzenia.
Krzysztof J. Szklarski 22-03-2012 14:04
Dzień dobry. Czy mam Was - młodych (to nie przywara, to zazdrość przeze mnie przemawia, że ani wieku, ani czasu cofać nie potrafię) i Waszego "pryncypała" Janusza, którego miałem nieszczęście przed laty poznać i z nim per "ty" przejść, skrytykować, czy też zaprosicie mnie imiennie na Waszą polityczną "nasiadówkę"? Hę?
~qwertyy 22-03-2012 16:30
anarchizm nie ma przyszlosci. Lepiej niech sie pan zainteresuje korporacjonizmem.
~hmm 22-03-2012 18:19
O widzę Pana od skarpet- naczelnego konstytucjonalistę jelonki:) działajcie działajcie bo jak śpiewał J. Skubikowski "każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa"...
~Ish 22-03-2012 18:20
Haha KrisB twarzowo;)
~muzyk 22-03-2012 19:27
ależ ,, gadacie'' z wielką przyjemnością przyjdę na spotkanie i sprawdzę jaka kto ma wiedzę.(.bo są różne z tym historie-tz. cwaniaczków-intelektualistów internetowych) zamiast pisać ..porozmawiajmy twarzą w twarz -to do wszystkich..
~... 22-03-2012 19:33
Co za ciemnogród...
~muzyk 23-03-2012 1:06
ee po prostu jelenia..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
774
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%