MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kongres Nowej Prawicy przywitał wiosnę happeningiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 marca 2012, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2012, 7:50
Autor: Petr
Fot. Petr
Happeningiem pod ratuszem i na ulicach Jeleniej Góry przywitała wczoraj wiosnę młodzież z Kongresu Nowej Prawicy. – Zebraliśmy się tutaj, by świętować pierwszy dzień wiosny. Ale nie tylko, chcemy również wyrazić nasz sprzeciw wobec rządu i unijnej dyktatury – mówił Marcin Pietrukaniec, jeden z organizatorów.

Istotnie bowiem, podczas wczorajszego happeningu młodzi z Kongresu Nowej Prawicy ostro krytykowali rząd polski, jak również dyrektywy unijne. – Mamy już dość absurdalnego ustroju i ogólnie przyjmowanych postanowień, które utrudniają życie. Chcemy wolnego kraju, rynku i niskich podatków. Czy wy nie chcecie? Nie czekajcie dłużej. Walczcie o normalne państwo – mówili do przechodniów wręczając im ulotki z podobnymi hasłami.

Happening młodych z Kongresu Nowej Prawicy zwieńczyło utopienie „Marzanny unijnej”. Ci, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o samym ugrupowaniu albo do niego dołączyć, mogą to zrobić w każdą środę o godz. 18.00 w restauracji Bosman przy ul. Pocztowej 6.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia na żółtym szlaku

Harcersko i patriotycznie

Wernisaż w Galerii Korytarz

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~KrisB 22-03-2012 8:04
Hehe ^^ Dzięki Jelonko :)
~Zielo 22-03-2012 8:06
10 osób a w tle pustka i fasady budynków taka jest prawda o Jeleniej gorze, jak w tle będzie życie, to wówczas będzie można mówić,że takie działania dają jakąś przestrzeń i mają sens, a tak, to tylko zwykłe pozowanie do fotografii na tle szkieletu umierającego miasta! No tylko aby zaraz nie pojawiły się w Jelonce znowu fotki z w tle ze statystami, dla pijaru i propagandy sukcesu...
~Malwy 22-03-2012 8:24
To rusz tyłek i zrób coś z tym! Oni wyszli na ulicę, chcą działać! A Ty? A Wy?
~Zielo 22-03-2012 8:45
A po co mam ruszać tyłek aby sobie kolejna grupka na tym naszym ruszaniu tyłka kapitał zbijała, ja ruszam sobie tyłek w swoim zakresie, i na pewno nie dla pijaru i pozowania do portali, czy dla mediów, nie obrażajcie ludzi bo zrobili więcej niż nie jeden przez dwa życia by zrobił:) A do tych ludzi nic nie mam, tylko do tej pustki z tyłu, która jest wręcz metaforyczna i znaczy nie tyle o mieszkańcach co raczej o "mafii" która tu rządzi od lat i nic wygenerować pożytecznego nie potrafi i tylko fasadę nam serwuje w postaci artykułów, newsów z pustego miasta i fotek z ratusza i z rozmaitych imprez rzekomo rozwojowych. Totalna zasłona dymna, tak to wygląda, a tak naprawdę rozkładający się trup w wannie :)
~ 22-03-2012 8:55
Już myślałem , że wszystkich młodych ludzi zaślepił zachód , a tu proszę - niespodzianka . popieram Was , ja też chcę wolnej Polski . Wyrwaliśmy się z jednego kołchozu , wpieprzyli nas w drugi . Czy nami musi zawsze rządzić obce państwo ? . Głosowałem przeciw uni jakby się kto pytał .
~ 22-03-2012 9:16
Wolę sto razy UNIJNĄ DYKTATURĘ niż pomysły Janusza Korwina-Mikke. Wielka szkoda, że tyle młodych ludzi daje się nabrać na jego liberalne pierdololo.
~AdamW 22-03-2012 10:27
Wolisz, bo nie masz pojęcia ani o jednym, ani o drugim.
~Jelonek spod Europy. 22-03-2012 10:35
Zielo, przestań pieprzyć!! To po pierwsze. Po drugie-nie głosowałem wcale w referendum unijnym, bo jak mówią zwolennicy-tym samym pomagam przeciwnikom, a przeciwnicy mówią, że pomagam zwolennikom Unii, więc remis jest. Po trzecie-niektóre pomysły liberalnego pierdololo zwiącego się Janusz Korwin-Mikke nawet mi się podobają, mimo iż jestem przeciwny rządom politycznym, gdyż nie lubię, jak się mną rządzi. Rozumiem więc młodych ludzi, którzy dają się nabrać. :-) Buźka!!
~Nostradamus 22-03-2012 10:37
Korwin Mikke? Czy to ten koleś Palikota? Razem walczą o WOLNE KONOPIE. ...SADZIĆ, PALIĆ, ZALEGALIZOWAĆ...
~ 22-03-2012 11:29
drodzy mlodzi naiwni. potrzeba Wam duzych husteczek do przetarcia oczu. Wasze szczytne cele nie obala politycznego betonu tumanow za sterami panstwa, miast i gmin. Na nic protesty ludzi, czym jest Wasza grupka? mozecie tyle co niemowlak- poplakac.
~sde 22-03-2012 11:43
To nas czeka.... unijna zaraza nas nie ominie. Polska rok 2054. ZUS po raz kolejny podniósł emerytalną poprzeczkę. Rodzina Pyziołów: Wacek Pyzioł, nestor rodu, lat 104, operator koparki, dorabia do pensji rozwożąc butle gazowe. Czasem zapomina do czego służy koparka, ale to nic. Zeszyt z opisem nosi przy sobie, nie widzi na jedno oko a drugie o 40% osłabione, ale życzliwi przechodnie zawsze poczytają o co biega. Żona Wacka Krystyna Pyzioł, lat 101, księgowa. Kochane prawnuczki dowożą ją do roboty, na zmiany przeliczają słupki liczb, co przy czterdziestu prawnuczkach przebiega dosyć sprawnie i pozycja Krystyny w firmie jest nie do zakwestionowania. Antoni Pyzioł, syn Wacka i Krystyny, lat 80, leśniczy z zaawansowanym Alzheimerem. Okrutny Niemiec rzuca Antonim po całym powiecie.
~sce 22-03-2012 11:45
GPS wszyty w portki informuje wnusie o miejscu pobytu dziadka. ZUS oddala tysiąc czternaste podanie o rentę. Małżonka Antoniego, Marianna, lat 78, laborantka w zakładach chemicznych. Jest po sześciu wybuchach i dwóch wyciekach trucizn. Okopcona, lecz pełna wigoru. Drugi syn Wacka, Leszek Pyzioł, lat 78. Murarz i tytan pracy. Jeden poziom budynku w rewelacyjnym czasie ośmiu lat. Dwóch pomocników, obaj po 70 lat, kryją Lesia jak mogą. Żona Leszka, Józefa, lat 74, fryzjerka. Z konieczności strzyże owce. Im jest wszystko jedno jak wyglądają po robocie Józefy. Kolejny syn Wacka, Marian Pyzioł, lat 76, operator dźwigu żurawia. Mieszka na stałe w kabinie. Nie opłaca się schodzić bo trochę to trwa. Wnusie dowożą prowiant i DVD ze zrzędzeniem żony, Teofili Pyzioł, lat 75, położnej z Parkinsonem,
~sce 22-03-2012 11:46
czasowo zawieszonej w czynnościach zawodowych po trzech upuszczeniach noworodków. Kolejne dziecko Wacka i Krystyny Pyziołów córka Stefania Krążol, lat 82, pilotka wycieczek zagranicznych, której i tak nikt nie słucha bo często angielskie słowa miesza z rumuńskimi i rosyjskimi. U Stefci historia potrafi wyglądać nieco dziwnie i bywa, że Jaćwingowie leją Krzyżaków pod Koronowem, a Henryk Pobożny zostaje małżonką księcia Witolda, przez co wzmacnia się przymierze Sasów i Hetytów. Na marginesie, mąż Stefanii, Leon Krążol, lat 95, chirurg na rencie inwalidzkiej, bo ZUS sprytnie przeliczył wydatki na Krążola i wydatki na ofiary jego trzęsących się dłoni. Krążol wygrał. Może zwiedzać świat za 1600 zł renty. Ostatni syn Wacka i Krystyny, Wiesław, lat 69, policjant z wydziału kryminalnego na rok
~sce 22-03-2012 11:48
przed emeryturą. Ostatni sukces - wielogodzinny pościg i aresztowanie dziewięćdziesięcioletniego złodzieja batoników. Wśród przedstawicieli trzeciej generacji na uwagę zasługuje Jeremiasz Pyzioł, syn Antoniego i Marianny Pyziołów, lat 58, po przeszczepie nerki i dwóch zawałach nadal lata helikopterem GOPR-u. ZUS uzależnia prawo do renty od trzeciego zawału.....
~ 22-03-2012 13:11
DOLNOSLAZAK. Gęba mi się śmieje jak widzę młode buźki kolejnego politycznego zaciągu. Z nostalgią wspominam ZMS. Proponuję sparafrazować hasełko z tamtych lat "Jutro /socjalistycznej, prawicowej, chrześcijańskiej, lewicowej - niepotrzebne skreślić/ Polski - budujemy dziś". Życzę powodzenia.
Krzysztof J. Szklarski 22-03-2012 14:04
Dzień dobry. Czy mam Was - młodych (to nie przywara, to zazdrość przeze mnie przemawia, że ani wieku, ani czasu cofać nie potrafię) i Waszego "pryncypała" Janusza, którego miałem nieszczęście przed laty poznać i z nim per "ty" przejść, skrytykować, czy też zaprosicie mnie imiennie na Waszą polityczną "nasiadówkę"? Hę?
~qwertyy 22-03-2012 16:30
anarchizm nie ma przyszlosci. Lepiej niech sie pan zainteresuje korporacjonizmem.
~hmm 22-03-2012 18:19
O widzę Pana od skarpet- naczelnego konstytucjonalistę jelonki:) działajcie działajcie bo jak śpiewał J. Skubikowski "każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa"...
~Ish 22-03-2012 18:20
Haha KrisB twarzowo;)
~muzyk 22-03-2012 19:27
ależ ,, gadacie'' z wielką przyjemnością przyjdę na spotkanie i sprawdzę jaka kto ma wiedzę.(.bo są różne z tym historie-tz. cwaniaczków-intelektualistów internetowych) zamiast pisać ..porozmawiajmy twarzą w twarz -to do wszystkich..
~... 22-03-2012 19:33
Co za ciemnogród...
~muzyk 23-03-2012 1:06
ee po prostu jelenia..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Petycje od mieszkańców ulicy Pułaskiego  

Motocykliści dla Niepodległej

Studium na początek

Odszedł Stanisław Pelczar, przed laty naczelny "Nowin Jeleniogórskich"

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
796
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%