MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Konferencja z udziałem Pawła Janasa

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 listopada 2019, 9:41
Aktualizacja: Sobota, 30 listopada 2019, 10:07
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W hali im. Jerzego Szmajdzińskiego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze odbyła się konferencja pt. "Piłka nożna w szkole". Uczestnicy mogli m.in. spotkać się z byłym selekcjonerem Reprezentacji Polski i byłym trenerem warszawskiej Legii – Pawłem Janasem.

Organizatorem konferencji był Wydział Nauk Medycznych i Technicznych KPSW. Podczas szeregu pokazów i wykładów nauczyciele, trenerzy, instruktorzy piłki nożnej oraz studenci mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie nauczania gry w piłkę nożną.

W swoim wystąpieniu Paweł Janas mówił o szkoleniu w latach 60. i 70.

Są duże różnice - teraz wszystko bardzo się rozwinęło. Są różnice w samym szkoleniu, jak i infrastrukturze - mamy teraz sztuczne orliki, światła, a przedtem wychodziło się ze szkoły i o 16:00 już ciemno. Wtedy grało się wszędzie. Teraz są oczywiście inne pieniądze - mówił były selekcjoner Reprezentacji Polski. - Ruszyło się z młodzieżą - na pewno z każdej grupy ktoś się wybije - dodał P. Janas.
Jesteśmy wyższą szkołą zawodową, mamy klub sportowy z dużymi tradycjami, a piłka nożna jest dziedziną sportu Latynosów i Polaków - powiedział Marian Ursel, rektor KPSW.
Mamy kierunek wychowania fizycznego i zajmujemy się każdą dyscypliną sportową, którą uprawiają nasi studenci, w tym również piłką nożną. To kierunek, który ma przygotować przyszłych nauczycieli, trenerów, a piłka nożna jest najbardziej masowym sportem - dodała Wioletta Palczewska z Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych KPSW, która zapewnia, że uczelnia chce wrócić do tradycji sportowych i wznowienia AZS-u w piłce siatkowej i koszykówce.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
1
14%
Dziwi
3
43%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy wóz dla OSP

Orlik szykuje się do sezonu

Każdy był zwycięzcą

Jeleniogórski polonez

Przed nami finał WOŚP

Nowy dyrektor WORD

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Bosskie kobiety

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
481
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%