MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Konferencja o bariatrii

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 czerwca 2018, 8:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 6:57
Autor: WAC
Fot. WAC
Ponad 80 lekarzy z Polski oraz Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy i innych krajów było uczestnikami III. Międzynarodowej Konferencji oraz Warsztatów 3 D live w laparoskopii bariatrycznej

To była już ósma konferencja naukowa, której organizatorem jest KCM Clinic w Jeleniej Górze, a trzecia poświęcona bariatrii, czyli chirurgicznemu leczeniu otyłości Tegorocznym motywem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo zabiegów bariatrycznych.

Poza licznymi wykładami poświęconym najnowszym trendom w tej dziedzinie medycyny, uczestnicy konferencji mogli zobaczyć transmisje w technologii 3D trzech zabiegów operacyjnych. Jeden z nich przeprowadził gość z Niemiec, jeden z najwybitniejszych europejskich bariatrów prof. Rudolf Weiner.

Przypomnijmy. Chirurgia bariatryczna jest obok chirurgii kręgosłupa jednym z głównych kierunków rozwoju KCM. Chirurgiczne leczenie otyłości prowadzone jest w jeleniogórskiej placówce medycznej od początku jej istnienia.

- Średnio w naszej klinice operujemy 20 – 25 pacjentów tygodniowo – mówi kierujący Centrum Leczenia Otyłości i Chirurgii Laparoskopowej KCM Clinic dr n. med. Grzegorz Kowalski. - Głównie są to pacjenci z zagranicy lecz coraz częściej także z Polski. Są to osoby, które borykały się z otyłością od wielu lat i nie działały zachowawcze metody walki z nią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Papierosowy gang rozbity

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Walczyli o Puchar Wójta

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Croop 17-06-2018 9:21
Nie dziękuję chriug to nie chce nigdy stop koniec. Sam siły to wystarczy poziom wyższy tajemnice plan czas finał i data koniec

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Minka na sobotni wieczór

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%