MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kończy się święto reżyserów w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 czerwca 2015, 18:47
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2015, 8:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kończymy dzisiaj festiwal, ósmą jego edycję – pierwszą w Jeleniej Górze – mówił na wstępie konferencji prasowej zorganizowanej dzisiaj (11.06) na tarasie Pasażu Grodzkiego dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej Stanisław Dzierniejko, który stawiał sobie jako cel wprowadzenie festiwalu do nowego miasta i sprawić wszystko, aby spodobał się mieszkańcom Jeleniej Góry i promować miasto.

Oba cele udało się osiągnąć. Jestem zadowolony, nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania ze strony mediów, tu podkreślam także mediów ogólnopolskich. Dzisiaj otrzymałem dane z TVP Info - pierwszego dnia relacje obejrzało 700 tysięcy ludzi, oprócz tego o naszym festiwalu wspomniano w wydaniu głównym Panoramy (TVP 2) i w Telewizji Polsat oraz w wydaniu Faktów „na żywo” z Jeleniej Góry – wyliczał organizator imprezy określając oglądalność na 1,5 miliona osób.

Stanisław Dzierniejko przyznał, że bał się o frekwencję na seansach. Pierwsza edycja festiwalu w Świdnicy to było 800 widzów w ciągu 5 dni, fala krytyki w mediach, czy warto było, by odbywał się w tak małym mieście – wspomina dyrektor FRF. - Podobnie było we Wrocławiu, gdzie w ciągu 6 dni festiwalu aktorów było 2-3 tysiące widzów. To też mnie nie satysfakcjonowało – kontynuował S. Dzierniejko.

W Jeleniej Górze przez 5 dni festiwalu odwiedziło nas 5 tysięcy widzów. To dużo więcej niż w pierwszych edycjach wspomnianych wcześniej festiwali – mówił twórca jedynego na świecie święta reżyserów, który w przyszłym roku ma szansę uzyskać rangę międzynarodowego wydarzenia.

Festiwal, który zakończy się dzisiaj w Teatrze C.K. Norwida przyznaniem nagrody Złotego Dzika dla najlepszego reżysera obfitował w wydarzenia towarzyszące. W Zdrojowym Teatrze Animacji odbył się spektakl Jana Nowickiego oraz Anny Samusionek, która wraz z dyrektorem festiwalu odwiedziła też kilka przedszkoli spotykając się z najmłodszymi jeleniogórzanami.

Obecny na konferencji prasowej, zorganizowanej na tarasie Pasażu Grodzkiego, Wojciech Wójcik będący członkiem 3-osobowego jury (wraz z Januszem Majewskim i Andrzejem Krakowskim) podkreślał, że w przeciwieństwie do innych festiwali, tu nie wiadomo z góry kto wygra i nie ma żadnych nacisków, gdyż grono fachowców stanowią trzej doświadczeni reżyserzy. - Tutaj był oceniany kunszt reżyserski – podkreślał S. Dzierniejko.

O godz. 19:30 podczas Gali Zakończenia 8. FRF dowiemy się, kto przez najbliższy rok będzie dzierżył berło najlepszego reżysera, do którego nominowano twórców 9 filmów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodowe Czytanie także w Mysłakowicach

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Inauguracja ze Stradivariusem

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~wiesiu 11-06-2015 19:48
wszystko fajnie tylko brakuje gwiazd (z pierwszych stron pudelka) i oprawy medialnej (ogólnopolskiej a nie powiatowej)
~wtf? 11-06-2015 22:13
wszystko spoko ale o co kaman w tej dziwnej imprezie poza puszczaniem jakichś starych filmów i wycieczek do huty julia?
~he he 12-06-2015 7:20
kmiocie jeśli nie wiesz o co kaman w puszczaniu starych filmów i wycieczkach gwiazd kina do huty julia to nie wszystko u ciebie jest spoko
~michałł 12-06-2015 7:33
wreszcie kupa darmozjadów nażarła się i jedzie w inne miejsce by to robić dalej pseudo-celebryci JELENIOGÓRZANIE za wszystko zapłacili
~aa 12-06-2015 8:07
Starym filmem to jest np. "Casablanca" a nie "Bogowie" czy "Serce serduszko". Były spotkania z aktorami i reżyserami - kto nie był, niech żałuje. Mam nadzieję, że co roku będzie ta impreza u nas, bo brakuje tego w Jeleniej. A wy zastanówcie się, czego chcecie - narzekacie, że nic w Jeleniej się nie dzieje, a jak już zjeżdżają do nas najlepsi reżyserzy, to też Wam nie pasuje...
~fifi und du 15-06-2015 8:36
a mi siem tam podobałom ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jelenia Góra i jej mieszkańcy na zdjęciach

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Szlakiem Bernatta

Protest pod sądem

To były wernisaże!

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%