MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kończy się remont ulicy Górnej w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 17 października 2014, 8:11
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 8:34
Autor: Mea
Fot. Mea
Pod koniec października ul. Górna będzie już przejezdna. – To drugi etap usuwania skutków nawałnic, dofinansowany z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w 80 proc. – mówi Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.
– Zostały tu przebudowane odwodnienia, wykonano przepusty oraz odprowadzenia wód z okolicznych posesji – wymienia burmistrz.

W ramach usuwania skutków nawałnic wyremontowana została już ul. Słowackiego o długości 520 m oraz ul. Buczka o długości ok. 190 m.

- Odbudowaliśmy również przepust na potoku Piekielnik. Wszystkie te zadania kosztowały ok. 1,5 mln zł, z czego 30 proc. Pokrył miejski budżet – informuje Witold Rudolf.

Ponadto wiadomo już, że remont głównego mostu w Piechowicach na ul. Żymierskiego, która przez te prace jest nieprzejezdna, będzie trwał miesiąc krócej, niż planowano.

- Wykonawca poinformował mnie, że w maju, a nie w czerwcu 2015 r. stuletni most zostanie wyremontowany i będzie przejezdny. Jeszcze w październiku będą spawane nowe, metalowe przęsła podtrzymujące konstrukcję przeprawy – podkreśla burmistrz.

Natomiast górne przęsła mostu mają już 100 lat, są więc zabytkiem i po odnowieniu wrócą na swoje miejsce. Całość remontu wyniesie ok. 690 tys. zł, który sfinansuje urząd wojewódzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ze Smarzowskim

Zamknięty szlak na Pielgrzymy

Święta coraz bliżej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~czesio 17-10-2014 16:04
Trzeba było zaplanować remont mostu na 2 lata i skrócić o rok - to byłby dopiero efekt. Osiedle Młodych, którzy już się dawno zestarzeli, tonie w błocie, a Górna już dwa razy wyasfaltowana. Podobnie Słowackiego.
~ 17-10-2014 21:39
a co tam Pan Burmistrz sie chwali bo nie dlugo wybory hehehe
~ja 17-10-2014 23:22
A co nas to w sumie obchodzi? Burmistrz i tak... ekhm.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Biskup odwiedził osadzonych

Z Mikołajem na pediatrii

Droga po remoncie

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
824
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%