MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koncerty w ramach „Wiosny po Jeleniogóralsku”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 kwietnia 2014, 8:14
Aktualizacja: Środa, 16 kwietnia 2014, 7:50
Autor: Manu
Fot. Organizator
Jeleniogórskie Centrum Kultury wspólnie z Parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, w ramach projektu „Wiosna po Jeleniogóralsku”, zaplanowało dwa koncerty czeskich artystów. Wystąpią: czeski organista Radek Hanuš i mieszkający w Czechach hiszpański skrzypek Eduardo García Salas oraz czeski chór dziecięco–młodzieżowy i mieszany „Jizerka”. Wstęp wolny.

21 kwietnia (w Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 19.00 w Kościele Garnizonowym odbędzie się koncert poświęcony pamięci urodzonego we Vrchlabí wybitnego skrzypka Karla Halířa. W programie będzie można usłyszeć utwory Johanna Sebastiana Bacha, Heinricha Ignaza Bibera oraz Antonio Vivaldiego. Dzieła słynnych Mistrzów wykona czeski organista Radek Hanuš, a towarzyszyć mu będzie mieszkający w Czechach hiszpański skrzypek Eduardo García Salas.

23 kwietnia (w środę) o godz. 19.00 w Kościele Garnizonowym wystąpi czeski chór dziecięco-młodzieżowy i mieszany „Jizerka”, który powstał w 1964 roku. Aktualnie chór skupia ok. 130 młodych ludzi. Na swoim koncie ma kilka płyt. Chór koncertował nie tylko w Czechach, ale także w USA, Watykanie i Japonii.

Więcej informacji: www.jck.pl, tel.: 75-64-23-880 i 75-64-23-881.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na poranku działo się!

Wszyscy za strajkiem

Daria Zawiałow porwała publiczność do zabawy

Jubileusz malarza z Malinnika

Trzecioklasista z Siódemki wygrał przegląd monodramów

Л–art: Moje światy

Kończy się referendum strajkowe

Czeska literatura sudecka

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
627
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
24%
Nie ma zdania
1%