MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Koncertowy koniec roku szkolnego – VIDEO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 15 czerwca 2010, 12:25
Aktualizacja: Niedziela, 20 czerwca 2010, 9:26
Autor: Angela
Fot. MT
Ponad sześćdziesięciu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha dało w minioną niedzielę w salach Hotelu Europa koncert na zakończenie mijającego roku szkolny prezentując przed publicznością nabyte umiejętności. Dziewczęta i chłopcy zaprosili do wspólnego muzykowania rodziców i gości w myśl hasła „Bawmy się muzyką w każdym wieku”.

Najpierw przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się maluszki z programów wczesno dziecięcych: Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, Cudowny Świat Muzyki i Dźwiękoludki. W tej grupie znaleźli się uczniowie najmłodsi, od niespełna roku do 6 lat. W tych grupach dzieci uczą się wraz z rodzicami, dlatego i ich na scenie zabraknąć nie mogło.

Podczas występu dzieci wykonały utwory o huśtawce, pajacyku, słoniu, cyrku w sposób wokalny, instrumentalny i ruchowy. Instrumentalnie zostały przedstawione przykłady muzyki klasycznej „Fale Dunaju”, „Tarantella neapolitańska” czy „Wejście Gladiatorów”. W występach dzieci dało się zauważyć dużą swobodę, żywiołowość, a przede wszystkim spontaniczność i otwartość na muzykę.

Na szczególną uwagę zasłużył występ dzieci z grupy Dźwiękludki, podczas którego już niespełna czteroletni uczniowie zaprezentowali utwory na keyboardzie. Elementami tego występu był solfeż w wykonaniu uczniów oraz fantazja, do której została zaangażowana publiczność. Kolejnym punktem koncertu były prezentacje instrumentalne. Pojawiły się wykonania na keyboardzie, gitarze klasycznej, gitarze elektrycznej, gitarze basowej. Najmłodsi uczestnicy tej grupy wkrótce kończą 6 lat, najstarsi to osoby dorosłe.

Szkoła Muzyczna Yamaha jest specjalistą w nauczaniu grupowym i głównie taką formę miały występy na keyboardzie. Zaproszeni goście usłyszeli też solistów, najmłodszy Patryk (siedem lat) wykonał „Moonlight Shadows”, a najstarsza uczennica Iza – „Preludium I C- dur” J. S. Bacha. Ostrzejsze i głośniejsze brzmienia zapewnili uczniowie na gitarach basowych i elektrycznych.

– Przez wszechstronne obcowanie z muzyką prowadzimy naszych uczniów do otwarcia się na różnorodne style i przygotowujemy ich do rzeczowej, samodzielnej oceny każdego rodzaju muzyki. Obok rozwijania umiejętności wykonawczych dużą wagę przywiązujemy do rozwoju słuchu, wspólnego śpiewania, akompaniowania i rytmiki. Szeroki wachlarz utworów daje dużą swobodę w doborze stylistyki – mówi Katarzyna Moskal – Kozak, właścicielka szkoły Yamaha w Jeleniej Górze oraz w Bolesławcu.

Sztandarowe hasło Szkół Muzycznych Yamaha, których liczba w Polsce przekroczyła już 113, to „Bawmy się muzyką w każdym wieku” zostało w pełni zrealizowane podczas zajęć dydaktycznych, a koncert przybliżył zaproszonym gościom efekty tej metody nauczania. Wiadome jest, że przygoda uczniów z muzyką i muzykowaniem dopiero się rozpoczęła.

Niektórzy uczniowie już w wakacje korzystać będą z warsztatów muzycznych, pozostali już w pierwszym tygodniu września wracają do szkoły, aby kontynuować naukę Po prezentacjach artystycznych rozdano dyplomy, podziękowania dla uczniów oraz rodziców za dobrą współpracę i zaangażowanie w rozwój muzyczny dzieci. Do występu ponad 60. uczniów przygotowywali nauczyciele: Dominika Bocheńska, Tadeusz Kozak, Jerzy Sowa, Romuald Kołodziej, Tomasz Trajnowicz, Katarzyna Moskal- Kozak.

obejrzyj video

Ogłoszenia

Czytaj również

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Spór o szkołę w Sosnówce się zaostrza  

Stypendia dla najzdolniejszych

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~rodzic77 16-06-2010 0:56
brawo
~ro - dzic& 16-06-2010 2:12
Ale jestem szczęsliwa !!!! Tam grała trójka moich dzieci i troje dzieci z posród trojga moich przyjaciół. To sie nazywa muzykowanie a muzyka łagodzi obyczaje . W więzieniach powinno sie nauczać muzyki i rysunku tych pięknych dziedzin , które tak bardzo są zaniedbane na .poziomie szkoły podstawowej.
~nadia5 16-06-2010 19:00
szkoła jest super!!!polecam wszystkim rodzicom i ich pociechom! A występ był EXTRA!!!!
~misiek j.g 16-06-2010 21:05
Witam Wszystkich na koncercie nie mogem byc ale ze zdjec i krotkiej relacji filmowej widac ze koncert byl bardzo udany . A w szczegolnosci wiem to od mojego syna ktory rowniez sie zaprezentowal w obecnosci mojej zony jak i rodziny i wszystkich zgromadzonych aby zaprezentowac to czego mogl sie i bedzie nauczyc w tak dobrej szkole ,,To jeszcze nie koniec ,, Ze swojej strony chcialbym Bardzo Goraco Podziekowac Nauczycielom Szkoly Yamaha za ten wspanialy czas i zachecic wszystkich do odwiedzenia szkoly Yamaha ,,Bawmy sie Muzyka w kazdym wieku ,, Pozdrawiam
~ 17-06-2010 21:57
Zajęcia w tej Szkole Muzycznej Yamaha są super!!! W podstawowce nie uczymy się w ogóle muzyki, więc cieszę się bardzo, że uczęszczam na zajęcia do Yamahy:) Koncert był wspaniały, też na nim grałam :)) Po prostu bawię się muzyką i o to chodzi.
~ 19-06-2010 21:16
szkola jest super uczeszcza do niej moj syn program nauczania rewelacyjny dostosowany do wieku dziecka bez grania nudnych gam dzieci ucza sie poprzez zabawe goraco polecam gratuluje fajnego koncertu
~SPARROW 20-06-2010 21:26
super szkoła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na 6+!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sam grałęm tam Sambe LeLe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Budowa łącznika rozpoczęta

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
942
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%