MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koncertowe pożegnanie po estońsku

Wiadomości: REGION
Piątek, 14 sierpnia 2009, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: Ania
Fot. rylit
Zespół „Un Canto” zachwycił publiczność, która przybyła na środowy występ w hotelu Las.

Koncertu wspólnie wysłuchali goście z Niemiec, Polski i Estonii. Zespół Mariji Kondratijvej podbił ich serca. Zachwyt wzbudzały nie tylko umiejętności śpiewaczek i pianisty, ale również zdolności teatralne muzyków sprawiające, że występ przypomina wykonanie opery. Członkowie grupy uczestniczyli także w Międzynarodowych Warsztatach Operowych w Karpaczu, a koncerty z ich udziałem zawsze kończyły się aplauzem publiczności.

Zespół „Un Canto” gościł w Karkonoszach razem z dziennikarzami z Tallina, którzy przyjechali tutaj w ramach współpracy z regionalnymi fotografikami. Stało się to dzięki inicjatywie przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Marka Mikruta, który wraz z Marianem Bochynkiem, Zbigniewem Kulikiem, Jackiem Kunikowskim i Jackiem Szczerbaniewiczem odwiedził w 2008 roku Tallin oraz Narwę. Ekspozycja ich fotografii była wystawiona w Bibliotece Narodowej w Tallinie.

Ubiegłoroczna wystawa stała się więc motywem przewodnim do zaproszenia gości ze stolicy Estonii do Kowar. Wspólnie z organizatorem zwiedzali Karkonosze i koncertowali. Uczestniczyli także w plenerze fotograficznym. Przygotowali również prace, które zostały wystawione w Galerii N… w Jeleniej Górze. Wernisaż odbył się w miniony wtorek.

Wiadomo już, że nie jest to ostatnia wizyta Estończyków w Polsce. – Zależy nam na dalszej współpracy i zacieśnianiu więzi. Jest to nie tylko przedsięwzięcie kulturalne, ale i promocja powiatu jeleniogórskiego – mówi Marek Mikrut.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

W Żeromie z... Żeromskim!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

O początkach hutnictwa szkła

10 tenorów – oszałamiające show  

Wzorniki szklarskie po konserwacji

Poranek z Mikołajem

Orientalnie w Filharmonii

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%