MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koncertowe pożegnanie po estońsku

Wiadomości: REGION
Piątek, 14 sierpnia 2009, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: Ania
Fot. rylit
Zespół „Un Canto” zachwycił publiczność, która przybyła na środowy występ w hotelu Las.

Koncertu wspólnie wysłuchali goście z Niemiec, Polski i Estonii. Zespół Mariji Kondratijvej podbił ich serca. Zachwyt wzbudzały nie tylko umiejętności śpiewaczek i pianisty, ale również zdolności teatralne muzyków sprawiające, że występ przypomina wykonanie opery. Członkowie grupy uczestniczyli także w Międzynarodowych Warsztatach Operowych w Karpaczu, a koncerty z ich udziałem zawsze kończyły się aplauzem publiczności.

Zespół „Un Canto” gościł w Karkonoszach razem z dziennikarzami z Tallina, którzy przyjechali tutaj w ramach współpracy z regionalnymi fotografikami. Stało się to dzięki inicjatywie przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Marka Mikruta, który wraz z Marianem Bochynkiem, Zbigniewem Kulikiem, Jackiem Kunikowskim i Jackiem Szczerbaniewiczem odwiedził w 2008 roku Tallin oraz Narwę. Ekspozycja ich fotografii była wystawiona w Bibliotece Narodowej w Tallinie.

Ubiegłoroczna wystawa stała się więc motywem przewodnim do zaproszenia gości ze stolicy Estonii do Kowar. Wspólnie z organizatorem zwiedzali Karkonosze i koncertowali. Uczestniczyli także w plenerze fotograficznym. Przygotowali również prace, które zostały wystawione w Galerii N… w Jeleniej Górze. Wernisaż odbył się w miniony wtorek.

Wiadomo już, że nie jest to ostatnia wizyta Estończyków w Polsce. – Zależy nam na dalszej współpracy i zacieśnianiu więzi. Jest to nie tylko przedsięwzięcie kulturalne, ale i promocja powiatu jeleniogórskiego – mówi Marek Mikrut.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar w Staniszowie

Wsparcie strajkujących

Protest oświaty

Pociągiem pojedziemy do Skalnego Miasta

Porażony prądem na słupie energetycznym

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

List Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka do jeleniogórskich pedagogów

Prace Gertrud Staats w Muzeum Karkonoskim

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
663
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%