MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Koncertowali na świąteczną nutę w „Jelonku”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 17 grudnia 2011, 9:26
Aktualizacja: 11:11
Autor: RED
Fot. RED
Najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki zabrzmiały wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” podczas tradycyjnego koncertu młodych wykonawców.

Żadne ze świąt nie są tak mocno związane z muzyką jak Boże Narodzenie. Melodie kolęd zna chyba każdy. Wczoraj w MDK „Jelonek” można było już poczuć świąteczny nastrój. Wieczór rozpoczął flagowy zespół placówki – Paka Buziaka, którego opiekunem jest Wiesław Kowalewski. Grupa w strojach pastuszków zaprezentowała wiązankę kolęd w ciekawym opracowaniu muzycznym.

Oklaskiwano także Grupę Fletów Prostych przygotowaną przez Sylwię Raban. Wśród wykonawców znaleźli się również uczestnicy pracowni wokalnej MDK, którą opiekuje się Renata Kryńska. Ewa Kobielska, Martyna Dukowicz i Adam Jęczmyk zaprezentowali świąteczne piosenki, a zespół wokalny (Ewa Kobielska, Natalia Droń, Martyna Dukowicz i Adam Jęczmyk) zaśpiewał utwór „Chcę z Tobą spędzić święta”. Gościnnie wystąpiły solistki ze Szkoły Podstawowej nr 13 przygotowane przez Lucjana Hołuba: Joanna Oleksyk i Ewa Pawlik. Każdy z wykonawców dostał od Barbary Kędry, kierowniczki działu imprez MDK, po maskotce reniferku.

Na koniec wszyscy wykonawcy wspólnie kolędowali przy akompaniamencie Macieja Cytarzyńskiego z MDK, który całą imprezę poprowadził. Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” skorzystała z okazji życząc radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wkrótce karkonoski

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 17-12-2011 20:19
:"flagowy zespół" buhabuhahaahah pozdr dla pani K.
~kwoka 17-12-2011 21:05
Występy,zwłaszcza niektóre były bardzo ciekawe. Szkoda,że niektórzy nie wysilili się,żeby przygotować coś nowego- w zeszłym roku wystąpili z identycznym repertuarem,a mają spore możliwości wokalne i mogliby zaskoczyć czymś nowym...Jestem trochę zawiedziona,mam nadzieję,że za rok nie zobaczę kolejny raz tego samego..
~gośc 17-12-2011 22:37
Dzieciaki od Pani Kryńskiej SUPER ! Młodzi adepci zespołu instrumentalnego super:) Paka Buziaka NUDA ! ten Pan to chyba z nimi nic nie robi ,co rok ten sam prorok.
~ 19-12-2011 23:21
z tego co wiem, Paka Buziaka przygotowywała się na kilka kolędowych koncertów a nie jeden w mdk, więc trudno się dziwić, że część repertuaru, to piosenki przygotowane wcześniej. Poza tym tutaj chodziło o wspólne kolędowanie, a nie popisywanie się kto co nowego zrobił... jak wiadomo, kolędy się nie zmieniają, więc o co Wam ludzie chodzi? Cicha noc zawsze będzie cichą nocą, a jeżeli jest to dla kogoś nuda to w mediach zasypują nas stertą angielskich kolęd,("nowoczesnych") zawsze można sobie posłuchać, a nie iść na występ a potem dziwić się, że kolędy się nie zmieniły... litości
~łoł 20-12-2011 20:09
no fakt , u nich się nie zmieniają.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Zamienili przejście w parking

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
476
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%