MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Andrzeja Panufnika

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 lutego 2014, 7:58
Aktualizacja: 8:01
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jutro (piątek, 14 lutego) o godz. 19.00 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą maestro Mirosława Jacka Błaszczyka wykona m.in. koncert wiolonczelowy Andrzeja Panufnika. Cena biletu: 30 zł, 20 zł.

Ponadto w programie koncertu znajdzie się: wariacje rococo op. 33 na wiolonczelę i orkiestrę Piotra Czajkowskiego oraz koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 Roberta Schumanna.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadzi maestro Mirosław Jacek Błaszczyk. Solistą będzie Zdzisław Łapiński – wiolonczelista i profesor Akademii Muzycznej w Krakowie. Zaprezentują się także jego studenci klasy wiolonczeli: Joanna Gutowska i Adam Woźniak.

Andrzej Panufnik w tym roku święciłby swoje setne urodziny. Ten wybitny polski kompozytor pozostaje w naszym kraju wciąż zbyt mało znany. Powodem tego był m.in. zakaz wykonywania jego utworów wydany przez władze PRL po nielegalnej emigracji kompozytora do Anglii w 1954 roku (obowiązujący aż do roku 1977). Z kolie w Anglii stał się kompozytorem niezwykle cenionym, czego dowodem było przyznanie mu tytułu szlacheckiego przez Elżbietę II w 1991 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Finał na lawecie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Wiesława 14-02-2014 1:09
Panie Andrzeju, niech się pan dobrze trzyma i... kolejne sto lat życia! Wszystkiego najlepszego i gratuluję sędziwego wieku!
~Do ~ 14-02-2014 14:37
~Wiesławy@ Pan Andrzej Panufnik nie żyje od 1991 r. Ale urodził się w 1914 r., a setną rocznicę urodzin Kompozytora świat obchodzi w tym roku.
~Wiesława 14-02-2014 19:04
I pewnie strasznie cię to cieszy, że człowiek nie żyje. Powinieneś się wstydzić takich tekstów. Nikomu nie życzmy śmierci ani nie cieszmy się, że kogoś ona spotkała, każdy powinien żyć jak najdłużej! Pewnie jesteś takim hultajem-gimnazjalistą, który śmieje się z tego, że kogoś spotyka nieszczęście. Gdzie są twoi rodzice, łobuzie?
~Do ~ 14-02-2014 21:21
~Wiesławy@ Nie, nie cieszy mnie to, a smuci. I nie rozumiem tego silnego gniewu i tego komentarza. Po prostu na komentarz i życzenia "kolejne sto lat życia! Wszystkiego najlepszego i gratuluję sędziwego wieku!" chyba mają się nijak do osoby, której nie ma cieleśnie. Bo jak można osobie, która w 1991 r. odeszła z tej planety składać życzenia? Bynajmniej tego nie rozumiem. I jest to dla mnie tym bardziej dziwne.
~Wiesława 15-02-2014 0:11
Co z tego, że nie ma cieleśnie? Ważne, że jest duchem. A najlepszy przykład to taki, że organizuje się koncerty na cześć danej osoby. Nie rozumiem, skąd u ciebie takie zacietrzewienie. Pewnie zazdrościsz, że ktoś dożył sędziwego wieku. Niestety, hejterzy i malkontenci, którym nigdy nic się nie podoba, znajdą się pod każdym artykułem. Nie podoba ci się - nie czytaj, uważasz, że komentarz nie na miejscu - nie pisz. Ja uważam, że starszych ludzi należy doceniać, a życzenia długiego życia to dla każdego z pewnością są czymś bardzo miłym. Gdzie te czasy, gdy szanowało się ludzi w sędziwym wieku za ich mądrość i doświadczenie życiowe?
~Do ~ 15-02-2014 0:37
~Wiesławy@ Bez komentarza.
~Wiesława 15-02-2014 18:22
Wiec po co trollujesz, łobuzie? Nudzisz się bo nie ma lekcji w szkole? Czy twoi rodzice wiedzą co robisz w domu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Galeria na... płocie

Mina na Zabobrzu

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
8
Tak
63%
Nie
25%
Nie wiem
13%