MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Koncert w rytmie walca i tanga w Pałacu na Wodzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 grudnia 2013, 7:09
Aktualizacja: Wtorek, 31 grudnia 2013, 8:14
Autor: Mea
Fot. Mea
Muzyka od Straussa do Piazzoli w wykonaniu wirtuozów zachwyciła licznie zgromadzonych słuchaczy. Koncert odbył się wczoraj (29.12.), w świątecznej atmosferze, w Pałacu na Wodzie w Staniszowie.

Organizatorem była Farma Artystyczna, a koncert odbył się w ramach cyklu Janusz Nykiel i Jego Goście.

- Johann Strauss, Ennio Morricone, Astor Piazzola, Nino Rota. To m.in. ich walce i tanga zaprezentowaliśmy podczas Świątecznego Koncertu. Utwory wykonał sextett Inter Camerata w międzynarodowym składzie: Petr Nouzovsky – wiolonczelista z Pragi zagrał ze swoją przyszłą żoną Sylvie Hessova - skrzypaczką wiedeńskiej filharmonii, ponadto wystąpili Jan Jakub Bokun – klarnecista, Kristina Fialova – grająca na altówce, Albert Myczkowski – kontrabasista – mówił skrzypek Janusz Nykiel, także organizator spotkania.

Koncerty w Staniszowie mają już grono stałych słuchaczy. – Regularnie przychodzimy na koncerty, średnio co miesiąc, bo bardzo nam się podobają. Jest jakaś magia zarówno w tym pałacu, jak i w skrzypcach Janusza Nykiela oraz instrumentach, na których grają jego goście – powiedziała Róża Kulczyńska ze Staniszowa.
- Wcześniej nie słuchałam muzyki poważnej, jednak dzięki koncertom na Farmie Artystycznej spodobała mi się i z niecierpliwością czekam na kolejny koncert – dodała Teresa Mola również ze Staniszowa.

Na występ międzynarodowych artystów przyjechały specjalnie mieszkanki Bolkowa. – Jesteśmy po raz pierwszy na koncercie w Pałacu na Wodzie. Mamy nadzieję, że znajdziemy czas, by przyjeżdżać częściej do Staniszowa – mówiła Ewa Kazimierowska-Płaczek.

Janusz Nykiel już planuje kolejne koncerty w ramach Farmy Artystycznej. – W styczniu zaczynamy nowy rok koncertem poezji śpiewanej z muzykami ze Starego Dobrego Małżeństwa. Planujemy również wprowadzić repertuar muzyki jazzowej. Tradycyjnie będzie muzyka klasyczna, ale również operetkowa, na którą wiemy, że czekają nasi stali słuchacze – powiedział skrzypek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Nyski Festiwal Filmowy

Piątoklasista z SP 7 zwycięzcą turnieju słowa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~fan krychy 30-12-2013 21:39
Tradycyjnie będzie muzyka klasyczna, ale również operetkowa, na którą wiemy, że czekają nasi stali słuchacze – powiedział skrzypek. ..........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Nowa wystawa w BWA

Nietypowy finał Ligi Rocka

Mała rzecz, a cieszy

Logos i mit w fotografii

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
631
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%