MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Koncert uczniów „Norwida” w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 marca 2015, 7:15
Aktualizacja: 7:18
Autor: Mea
Fot. Organizator
Już jutro (13.03) o godz. 18.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji odbędzie się koncert muzyki filmowej „W starym kinie”, w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze oraz licytacja atrakcyjnych przedmiotów. – Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na stypendia dla najlepszych uczniów oraz doposażenie pracowni – informuje Iwona Kumek, dyrektor szkoły. Wstęp kosztuje 15 zł.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, więc trzeba spieszyć się z zakupem biletów. Spektakl muzyczny opracowali nauczyciele: Ryszard Grzywacz – opiekun literacki, Renata Kryńska – opiekunka muzyczna oraz Justyn Bilski – współautor. Wystąpi w nim ok. 40 uczniów, którzy będą nie tylko śpiewać znane piosenki z filmów, ale również odgrywać scenki.

- Zapraszamy także na aukcję. Będzie można wylicytować piękne obrazy malowane przez mamę jednego z uczniów, płyty jazzowe Marka Napiórkowskiego, który jest absolwentem „Norwida” oraz jego żony Doroty Miśkiewicz, czy piłkę z autografem Włodzimierza Lubańskiego oraz gadżety reklamowe Miasta Jelenia Góra, przekazane przez kolejnego absolwenta naszej szkoły - przewodniczącego Rady Miasta Leszka Wrotniewskiego – mówi Iwona Kumek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festiwal Piosenki Letniej

Muzeum Kargula i Pawlaka już po remoncie – zaprasza

Zamienili przejście w parking

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~44 12-03-2015 9:21
szok Wrotniewski przekazuje ? ale może coś od siebie by przekazał a nie bierze od tego znienawidzonego prezydenta !!
~Jeleniogórzanka 12-03-2015 17:55
W Zdrojowym jak zwykle się dzieje. Brawo! A Teatr Norwida wszyscy omijają szerokim łukiem.
~giwi 12-03-2015 22:56
@Jeleniogórzanka: Bo Zdrojowy to dobry teatr w którym dbają o poziom i o widzów. Za to Norwid to już z...hlak gdzie potrafią tylko przejadać dotacje.
~Anzelm B. 13-03-2015 8:15
koncert – występ muzyka bądź grupy muzyków koncert – forma muzyczna, której istotą jest kontrastowanie partii zespołu (orkiestry) i partii solowej, zespołu i grupy solistów (concerto grosso), bądź samych partii solowych (np. koncerty wokalne) Koncert fortepianowy – koncert instrumentalny przeznaczony do wykonania na fortepianie (lub fortepianach) z akompaniamentem orkiestry (najczęściej symfonicznej) zbudowany przeważnie z 3 części (w formie cyklu sonatowego) Koncert solowy – forma muzyczna, charakterystyczna dla epoki baroku, klasycyzmu i romantyzmu. Polega na tym, że jeden solista występuje z akompaniamentem orkiestry Koncert skrzypcowy – solowy koncert na skrzypce (niekiedy dwie lub więcej par skrzypiec) i zespół instrumentalny, zazwyczaj orkiestrę
~Anzelm B. 13-03-2015 8:19
Tak tylko sobie trolluję z powodu nadużycia słowa koncert. Pomysł zaczerpnięty od Wiktora Cieleckiego z Szydłowca, z ubiegłego roku. Oczywiście jest jeszcze definicja: Koncert (łac. concerto – spieram się, walczę, współzawodniczę[1]) – forma muzyczna, której istotą jest kontrastowanie partii zespołu (orkiestry) i partii solowej, zespołu i grupy solistów (concerto grosso), bądź samych partii solowych (np. koncerty wokalne). Ale w tej sytuacji o artystacj mowy być nie może ! Dla uczniów renomowanego Ogólniaka zarówno forma, jak i treść powinny mieć znaczenie.
~TO NIE W PORZĄDKU 13-03-2015 12:58
Zawsze za tak pięknie organizowaną imprezą jest druga strona medalu: W grupie ,,40,, uczniów występują młodzi utalentowani ludzie ,o których ani słowa ,nawet nie mieli prawa zaprosić najbliższych.OT TAKA EDUKACYJNA KULTURA.Lepiej iść do Orientu na koncert i dać podarek na chorą dziewczynę.
~bożena k 13-03-2015 13:33
Już się hejterstwo musiało odezwać. Nawet nie widziało, ale swoje wie. Jakie to żałosne. Idźcie lepiej na piwo do jakiejś speluny, bo o muzyce wiecie tyle co kobyła o balecie. Nie sądzę, żebyście choć raz poszli na taki koncert. Brawa dla uczniów i Teatru, bardzo dobrze że im się chce coś robić. Tak trzymać!
~123 13-03-2015 14:31
Do... to nie w porządku...- Kochana Pani wszyscy mogli kupić bilety, nawet VIP kupują, bo zbieramy pieniądze dla uczniów Najlepiej oczernić A wszyscy artyści zostaną wymienieni na koncercie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Aktorzy nie zawiedli

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zaczytaj się z Jelonką.com

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
499
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%