MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Koncert symfoniczny pod batutą Sławomira Kupczaka w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 4 kwietnia 2014, 8:57
Aktualizacja: Sobota, 5 kwietnia 2014, 8:27
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jutro (5 kwietnia, w sobotę) o godz. 15.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu (przy ul. Gimnazjalnej 7), w ramach projektu „Sztuka łączy narody”, rozpocznie się koncert z udziałem Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze pod dyrekcją Sławomira Kupczaka oraz nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. z czeskich Jilemnic. Wstęp wolny.

Kompozytor, skrzypek i pedagog Sławomir Kupczak jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiował kompozycję pod kierunkiem Jana Wichrowskiego i realizację kompozycji komputerowej u Cezarego Duchnowskiego. Ukończył także studia podyplomowe w klasie Stanisława Krupowicza (kompozycja) i Cezarego Duchnowskiego (realizacja kompozycji komputerowej). Uczestniczył również w kursach dla młodych kompozytorów w Radziejowicach (2000), Gdańsku (2001) i Canterbury w Wielkiej Brytanii (2006). Był stypendystą Ministra Kultury (w roku akademickim 2002/2003), Fundacji Przyjaciół „Warszawskiej Jesieni” (2005) i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2007).

W 2005 r. za utwór „Anafora VI” na kwartet smyczkowy i elektronikę otrzymał IV nagrodę na 53. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu. Jest zdobywcą II nagrody za „Lament” na głos żeński, wiolonczelę, fortepian i taśmę (2006-2007) w 48. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda 2007 (dawniej zwany Konkursem Młodych Związku Kompozytorów Polskich).

Kompozycje Sławomira Kupczaka prezentowane były w radiu oraz wykonywane podczas konkursów, np. Concours Nicati 2003 w Szwajcarii oraz na koncertach muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in. Koncercie Koła Młodych w ramach Festiwalu „Warszawska Jesień”, Koncercie Oddziału Wrocławskiego Związku Kompozytorów Polskich podczas Festiwalu „Warszawska Jesień” oraz wrocławskich festiwalach muzycznych takich jak „Musica Polonica Nova” czy „Musica Electronica Nova”.

Koncert symfoniczny w ramach projektu „Sztuka łączy narody” jest organizowany przez gminę Karpacz przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ares 4-04-2014 12:44
Sławek Kupczak jest The Best i tyle !
~ 4-04-2014 18:33
Nie "z Jilemnic", tylko "z Jilemnicy" !!! Nazwa Jilemnice jest rodzaju żeńskiego.
~z innejbajki 5-04-2014 13:48
---- zachęcam do obejrzenia zdjęć - w jak pięknej, zabytkowej sali luksusowej restauracji Pałacyku Myśliwskiego (w której znajduje się wykusz dla zawsze przygrywającego zespołu kameralnego) odbędzie się ten koncert : http://www.zsp.karpacz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=46

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Galeria na... płocie

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%