MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koncert saksofonisty Pawła Gusnara z jeleniogórskimi symfonikami

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 kwietnia 2014, 10:21
Aktualizacja: 10:23
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (25 kwietnia) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w koncercie „Młode talenty” z jeleniogórską Orkiestrą Symfoniczną zagra artysta światowej sławy: saksofonista Paweł Gusnar. Orkiestrą dyrygowała będzie Marzena Diakun, laureatka Srebrnej Batuty w IX Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. Cena biletu: 40 zł, 30 zł.

Bohater wieczoru Paweł Gusnar jako jeden z nielicznych saksofonistów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Rocznie daje kilkadziesiąt koncertów, zarówno jako solista, jak i kameralista. Współpracuje z wieloma orkiestrami, m.in. z Filharmonią Narodową i Sinfonią Varsovią. Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich m.in. u Ed Bogaarda (Belgia), Johanesa Ernsta (Niemcy), Lawrensa Gwoździa (USA) i Christiana Wirtha (Francja). Laureat I Konkursu Instrumentów Dętych (Dąbrowa Górnicza 1993) oraz zdobywca wyróżnienia na Konkursie Zespołów Kameralnych (Wrocław 1994).

Podczas piątkowego koncertu Paweł Gusnar wykona: uwerturę „Egmont op. 84” Ludwiga van Beethovena, „Fantazje na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową i 3 waltornie” Heitora Villi-Lobosa, „Scaramouche na saksofon altowy i orkiestrę” Dariusa Milhauda, „Suitę czeską op. 39” Antonina Dvořáka oraz utwór „Uczeń czarnoksiężnika” Paula Dukasa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonoskie witraże

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Ciężkie brzmienia

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 22-04-2014 16:35
Super! Na pewno będę.
~nkl 27-04-2014 9:17
oprócz swietnego saksofonisty wystapiła bardzo dobra pani DYRYGENT i koncert byl bardzo udany
~//////// 27-04-2014 9:20
a jak sie udał koncert z panem Wlodkiem Szomanskim ? (nie bylem bo bilety za drogie)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Zaczytaj się z Jelonką.com

Droga po remoncie

W setne urodziny Tomaszewskiego

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%