MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Koncert reggae pod Szrenicą

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 7:48
Aktualizacja: 15:06
Autor: Manu
Fot. Organizator
17 sierpnia (w niedzielę) o godz. 16.00 w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie (przy ul. Pstrowskiego 5 A), w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Rowerowego Bike Action, rozpocznie się letni koncert reggae. Wystąpią: Naaman, Paihivo i DJ Tom Tom. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Wstęp wolny.

Naaman (w starotestamentowej Drugiej Księdze Królewskiej jest to wódz syryjski wyleczony z trądu przez proroka Elizeusza) znany na polskiej scenie reggae. Ich muzyka to reggae w najróżniejszych odsłonach, od dancehall, typowych jamajskich beatów po dub i modern roots. Nie brakuje też elementów funky i soul. Zespół powstał w Lubinie w roku 1997. Zadebiutował na festiwalu Reggae Nad Bzurą 2003. Brał potem udział w wielu koncertach plenerowych i klubowych w kraju i za granicą, m.in. z udziałem takich grup jak Armia, Bakshish, Jamal, Pidżama Porno czy Tumbao. Naaman ma też na koncie występy na jednych z największych festiwali muzycznych w Polsce: Przystanek Woodstock (2006), Slot Art Festiwal (2006), Ostróda Reggae Festiwal (2006), Reggae na Piaskach oraz dwie własne płyty: “Siła” (2011) oraz “Tak!” (2013).

Paihivo powstał w Zgorzelcu pod koniec 2001 r., po rozpadzie zgorzeleckiej formacji reggae Regalizacja. Założycielem był gitarzysta Leszek Sinikowski. Na swoim koncie grupa ma cztery krążki. Koncertowali razem z takimi wykoanwcami jak Vavamuffin, Daab, Tumbao, Paprika Korps, Mannaga, „East West Rockers. Grupa ma na swoim koncie krążki: “Odległe miejsca” (2003), „Opowieść” (2004), “Posłuchaj” (2010) i “Diferent Stajl” (2013). Zespół Paihivo gra mieszankę roots reggae, powiązaną z elementami drum'n'bassu, rocka, elektroniki w połączeniu z żywym instrumentarium.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~` 11-08-2014 8:11
Twarze miraże widziałem je za garażem jak jedli draże.
~Wilczur 11-08-2014 19:54
A po koncercie - pokaz kastracji kotów na przykładzie Kota Roberta. Przeprowadzi go Sokół Grzesiek ze Szklarskiej Poręby. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%