MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koncert przebojów pop, rock i reggae w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 grudnia 2015, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Manu
Fot. Archiwum Organizatora
W środę (16.12) w Jeleniogórskim Centrum Kultury (Klub “Kwadrat” przy ul. Bankowej 28/30) wystąpi zespół Perfectum oraz gościnnie – solista sceny operowej Jerzy Rynkiewicz (tenor). Koncert poprowadzi nauczycielka muzyki Alfreda Rękowska. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Zespół Perfectum wykonuje popularne i lubiane rodzime piosenki, znane i lubiane przeboje z różnych okresów we własnej aranżacji.

Jerzy Rynkiewicz jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, a w latach 1975-92 był solistą tamtejszego Teatru Wielkiego, gdzie występował w operach, operetkach i musicalach. Szczególnie wyspecjalizował się w operach bel canta – Gaetano Donizettiego, Gioacchino Rossiniego i Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Szerszej publiczności Jerzy Rynkiewicz znany jest z wykonań takich pieśni żołnierskich na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu jak “Chabry z poligonu”, “List z Berlina” czy “Wiadomo żołnierz”. W roku 1992 wyemigrował do Niemiec, gdzie występował w Teatrze Muzycznym w Osnabrück.

Ogłoszenia

Czytaj również

Orientalnie w Filharmonii

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Karkonosze bardziej.... w MDK Muflon  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~lol lol lol 12-12-2015 9:22
PiS joł
~polo 14-12-2015 19:40
Warto posłuchać tego zespołu.Byłam na ich koncercie i naprawdę byłam pod wrażeniem. Załuję, że tak mało występują dla publiczności. N pewno przyjdę w środę z przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Error Label w finale!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Kolejna przygoda z Rytmem i Melodią

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
909
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%